Wiadomo, który członek rodziny królewskiej jest najbardziej zapracowany. Królowa Elżbieta II zajęła dopiero trzecie miejsce

Koniec roku jest czasem podsumowań. Ten ranking to prawdziwa gratka dla fanów brytyjskiej rodziny królewskiej.

87-letni Tim O’Donovan jest jednym z największych fanów brytyjskiej rodziny królewskiej na świecie. Mężczyzna od czterech dekad śledzi każdy ruch royalsów. To ułatwia mu sporządzenie statystyk. Tym razem zaprezentował ranking najbardziej zapracowanych arystokratów. Co ciekawe, pierwsze miejsce wcale nie należy do królowej Elżbiety II.

Kto pracuje najciężej na brytyjskim dworze?

Według danych zgromadzonych przez O’Donovana, najbardziej zapracowanym członkiem rodziny królewskiej w 2019 roku był książę Karol, który brał udział aż w 521 aktywnościach. Tuż za nim uplasowała się królewska księżniczka Anna z 506 wydarzeniami na koncie.

93-letnia królowa Elżbieta II pomimo zaawansowanego wieku także nie zwalnia tempa. W mijającym roku pojawiła się na blisko 300 oficjalnych wizytach. Tym samym zostawiła w tyle księcia Williama i księżną Kate (odpowiednio 220 i 126 aktywności). Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że monarchini w odróżnieniu od wnuka i jego małżonki nie wyjeżdżała w tym roku za granicę. Dla porównania książę Harry miał w tym roku 201 oficjalnych wizyt, a Meghan Markle 81.

W przygotowaniu tego zestawienia Tim O'Donovan korzystał z okólnika dworskiego - oficjalnej codziennej listy królewskich zobowiązań. Jesteście zaskoczeni podium?

Książę Karol odwiedził plan filmowy najnowszej części przygód James Bonda:

Zobacz wideo