Polka oskarża Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne. Pozywa też studia filmowe

Kolejna kobieta oskarżyła Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne. Jest nią Kaja Sokoła, która mówi, że podczas spotkania z producentem miała tylko 16 lat.

2017 rok był rokiem przełomowym. Znane aktorki i największe gwiazdy, w tym Uma Thurman, Angelina Jolie oraz Gwyneth Paltrow, wyznały publicznie, że były ofiarami Harveya Weinsteina, który jest oskarżany o gwałty i molestowanie seksualne. Właśnie kolejna kobieta postanowiła głośno powiedzieć o straszliwym wydarzeniu. Jest to Polka, która miała wtedy tylko 16 lat.

Polka oskarża Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne

Kaja Sokoła w środę złożyła pozew przeciwko Weinsteinowi. Szczegółowo opisała w nim spotkanie z hollywoodzkim producentem. Miał on zaprosić ją na lunch, aby porozmawiać o karierze. Kobieta twierdzi, że zamiast tego zabrał ją do swojego mieszkania i zażądał seksu, a także rozkazał, by zdjęła ubranie, zmusił do dotykania jego penisa i złapał dziewczynę za piersi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Emily Ratajkowski na ściance w wymowny sposób komentuje ugodę Harveya Weinsteina z molestowanymi kobietami. Spójrzcie na napis na jej ręce

Według "The Hollywood Reporter" Kaja Sokoła jest jedną z kilkudziesięciu kobiet, które oskarżyły producenta o molestowanie w pozwie cywilnym. Okazuje się, że część z nich chce iść na ugodę z Weinsteinem. Sokoła skorzystała z nowojorskiej ustawy o dziecięcych ofiarach, która weszła w życie w sierpniu i pozwala nieletnim ofiarom molestowania pozywać swoich oprawców nawet po latach.

Oprócz Weinsteina Sokoła postanowiła pozwać również jego brata Boba, studio Disneya, a także należącą do Weinsteinów wytwórnię Miramax.

"Guardian" spisał wspomnienia Sokoły. To właśnie przez to zdarzenie porzuciła marzenia o aktorstwie.

Nauczyłam się, że niektóre rany nigdy się nie goją. Wspomnienia molestowania seksualnego są jak blizna po oparzeniu na psychice. Ponieważ dla innych jest niewidoczna, wie o niej jedynie ofiara. Ukazując światu moją bliznę, mam nadzieję zachęcić inne ofiary do mówienia głośno o ich doświadczeniach.

Kim jest Kaja Sokoła?

Kaja Sokoła pochodzi z Wrocławia i przez kilka lat mieszkała w Nowym Jorku i Los Angeles. Początkowo była modelką, lecz teraz pracuje jako psychoterapeutka uzależnień i współuzależnień.

KB

Więcej o:
Komentarze (183)
Polka oskarża Weinsteina o molestowanie. Pozywa też studia filmowe
Zaloguj się
 • talajot

  Oceniono 85 razy 45

  a po co Kaja lat 16 spotykała się z podstarzałym producentem?
  czy nie po to, aby za obciąg karierę zrobić?
  i co? teraz po latach lamenty???
  won ścierko

 • antykonformista

  Oceniono 63 razy 39

  Kiepska to musi być terapeutka, skoro sama przez tyle lat nie potrafiła się zebrać na odwagę i donieść na starego zboka.

  Pewnie sama się uważała za "silną i niezależną kobietę", gdy w wieku 16 lat, bez asysty rodziców, udawała się do mieszkania producenta filmowego w celu "porozmawiania o karierze".

  Że wtedy nie poszła, potrafię jakoś zrozumieć. Że mówi o tym dopiero teraz a nie w 2017, jak inne kobiety? Tego już nie jestem w stanie pojąć.

 • talajot

  Oceniono 53 razy 33

  "Kobieta twierdzi, że zamiast tego zabrał ją do swojego mieszkania i zażądał seksu, a także rozkazał, by zdjęła ubranie, zmusił do dotykania jego penisa i złapał dziewczynę za piersi."
  Co znaczy zabrał ją?
  Uprowadził? Odurzył i włożył do wora?
  Czy dziunia poszła sama bo miała parcie na karierę?
  Kolejne pytanie - gdzie byli rodzice niepełnoletniej dziewczynki?!?!
  No idiotka i to do sześcianu
  dla Kai, blondynek i lemingów wyjaśnienie od razu - do sześcianu, to znaczy do trzeciej potęgi, czyli idiotka razy idiotka razy idiotka

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 42 razy 30

  Jednak zdjęła ubranie i dotykała penisa, bo miała być kariera?
  Dobrze rozumiem?

  Może trzeba było odmówić, wyjść i wtedy o wszystkim powiedzieć?

 • ernst-lemingway

  Oceniono 45 razy 29

  A Weronika Rosati nie oskarza Weinsteina o molestowanie: i nikogo to nie dziwi ;)

 • Gość: hkk

  Oceniono 29 razy 25

  dzięki temu dowiedzieliśmy sią,że istnieje jakaś pani Kaja Sokola

 • piotrus.zibi

  Oceniono 37 razy 25

  Jak dostanę bańkę dolców to też byłem molestowany.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX