Królowa Elżbieta boi się o dalsze losy monarchii. Wszystko przez księcia Andrzeja i jego przeszłość. Podjęła radykalne kroki

Afera, w jaką zamieszany jest książę Andrzej, mocno zaniepokoiła królową Elżbietę II. Ta musiała podjąć radykalne kroki.

Rodzina królewska stara się stronić od skandali, jednak nie zawsze im się to udaje. Najnowsze rewelacje na temat księcia Andrzeja, jakie ujrzały światło dzienne, poruszyły całą Wielką Brytanię i nie tylko. Przypomnijmy, że syn królowej Elżbiety II został oskarżony o stosunki seksualne z 17-latką, których miałby dopuszczać się przed laty.

ZOBACZ TEŻ: Syn Elżbiety II posądzony o gwałt na nieletniej. Najnowsza decyzja sądu może pogrążyć całą rodzinę królewską. Pałac wystosował oświadczenie

Afera postawiła królową przed trudnym wyborem

Tydzień temu książę Andrzej udzielił pierwszego wywiadu, w którym tłumaczył się z pojawiających się oskarżeń. Wyjaśniał, że nawet nie pamięta kobiety, o której mowa, co tylko pogorszyło jego sytuację w mediach. Jego zachowaniem wzburzona była nawet Meghan Markle, za to królowa zaczęła snuć obawy, że taki skandal może na dobre pogrążyć monarchię. Musiała wziąć sprawy w swoje ręce. Osoba z otoczenia rodziny królewskiej w rozmowie z Etonline przyznała, że decyzja o zrezygnowaniu księcia Andrzeja była dla Elżbiety bardzo trudna. 

Podczas spotkania między nim a królową stało się dla niego jasne, że nie ma innego wyjścia, jak zrezygnować z obowiązków królewskich. To musiało być niezwykle trudne dla królowej, Andrew jest powszechnie uważany za jej ulubionego syna, ale zrozumiała, że monarchii wyrządził ogromne szkody. Królowa nie miała innego wyjścia - tłumaczy na łamach portalu.

Dla Królowej Elżbiety II jedność monarchii jest najważniejsza, toteż nie ma się dziwić jej decyzji. 

Królowa Elżbieta II idzie z duchem czasu i jest aktywna w mediach społecznościowych. 

Zobacz wideo

.RG

Więcej o: