Książę Andrzej zrezygnował z pełnienia królewskich obowiązków. Co z jego córkami? Też będą musiały się wycofać

Książę Andrzej wycofał się z pełnienia obowiązków królewskich. O swoją przyszłość zaczęły się obawiać jego córki, księżniczki Beatrice i Eugenia.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że książę Andrzej ostatecznie uznał, że jego domniemane powiązania z aferą pedofilską szkodzą wizerunkowi rodziny królewskiej. Po rozmowie z królową ogłosił, że wycofuje się z pełnienia królewskich obowiązków. Oznacza to, że utraci 240 tysięcy funtów rocznej pensji. A co z jego córkami?

Córki księcia Andrzeja wycofają się z publicznych obowiązków?

Królewski korespondent BBC Peter Hunt twierdzi, że skandal z udziałem księcia Andrzeja bardzo mocno odbije się na jego dwóch córkach - księżniczkach Beatrice i Eugenii. Uważa, że powinny one skupić się na swoich prywatnych karierach i podjąć decyzję o wycofaniu, tak jak ich ojciec.

Przypomnijmy, że Beatrice jest konsultantem biznesowym, a Eugenia jest zaangażowana w pomoc charytatywną. Podobno księżniczki nigdy nie odwróciły się od swoich rodziców i w tej sytuacji jest podobnie. Jednak głośna afera może mieć wpływ na ślub księżniczki Beatrice, który planowany jest na przyszły rok.

A tak jeszcze niedawno cała rodzina świętowała urodziny królowej:

Zobacz wideo

Jak myślicie, co na to królowa Elżbieta?

KB

Więcej o: