Syn Elżbiety II posądzony o gwałt na nieletniej. Najnowsza decyzja sądu może pogrążyć całą rodzinę królewską. Pałac wystosował oświadczenie

Syn królowej Elżbiety II i brat księcia Karola został posądzony o przestępstwa seksualne na nieletniej. Sąd, który bada sprawę, wydał decyzję o odtajnieniu po blisko 20 latach dokumentów dotyczących handlu nieletnimi.

Kolejny skandal w rodzinie królewskiej. Jak się okazuje, syn królowej Elżbiety II i Filipa mógł dopuścić się gwałtu na 16-latce. Cztery lata temu do mediów zgłosiła się Virginia Roberts, która twierdziła, że była wykorzystywana seksualnie przez znanych biznesmenów, polityków czy osoby z rodziny królewskiej. Wśród nich miał być książę Andrzej.

Książę Andrzej posądzony o gwałt na nieletniej

Bliski znajomy księcia Yorku, Jeffrey Epstein został zatrzymany za handel nieletnimi. Ściągał je do swoich rezydencji m.in. na Manhattanie czy w Palm Beach i płacił im za świadczenie usług seksualnych jego przyjaciołom. Jednym z nich był właśnie syn królowej.

Virginia Roberts twierdzi, że została zmuszona do odbywania stosunków seksualnych z mężczyznami z tzw. "wyższych sfer". Podobno do stosunku z księciem Andrzejem doszło trzykrotnie w latach 1999 - 2001 w Londynie, Nowym Jorku i na Karaibach. 

Byłam wypożyczana politykom i naukowcom oraz... rodzinie królewskiej i ludziom, o których po prostu nigdy byście nie pomyśleli. Byłam młoda, bałam się, wiedziałam, że mają siłę (...) Nie wiedziałam, co by się stało, gdybym powiedziała „nie”. Nie wiedziałam, co by się stało, gdybym na nich doniosła. Ta 16-letnia dziewczyna po prostu na to pozwoliła - powiedziała Virginia na łamach portalu Refinery29.

Pałac Buckingham wystosował oficjalny komunikat, w którym zaprzecza jakimkolwiek stosunkom, nie tylko tym seksualnym, księcia z Virginią Roberts. Jednak oświadczenie nie do końca wydaje się wiarygodne, bo po sieci już krążą wspólne zdjęcia księcia Yorku i młodej Roberts.

Decyzja sądu o ujawnieniu dokumentów

Na początku lipca, amerykański sąd apelacyjny postanowił, że prawo społeczeństwa do informacji jest ważniejsze od prawa do prywatności. Oznacza to, że zostanie ujawnionych około 2 tys. dokumentów sprzed wielu lat, które dotyczą handlu nieletnimi. Sprawa jest w toku i możliwe, że syn królowej już niedługo stanie przed sądem.

Pismo adwokatów Virginii Roberts do księcia AndrzejaPismo adwokatów Virginii Roberts do księcia Andrzeja Splash News / Splash News/EAST NEWS

Pismo adwokatów Virginii Roberts do księcia AndrzejaPismo adwokatów Virginii Roberts do księcia Andrzeja Splash News / Splash News/EAST NEWS

KB