Za edukację seksualną będzie można trafić do więzienia? Anja Rubik oburzona projektem ustawy. "Chcecie takiej POLSKI?"

Anja Rubik nie ukrywa oburzenia projektem ustawy obywatelskiej, który trafił ostatnio do Sejmu. Na Instagramie wystosowała apel do Polaków.
Zobacz wideo

Anja Rubik angażuje się w różne akcje społeczne. Najmocniej jednak walczy o to, aby promować edukację seksualną, głównie wśród młodzieży. Dlatego też wydała podręcznik SEXEDPL, w którym umieściła osiemnaście rozmów z ekspertami z różnych dziedzin na tematy, które w polskim społeczeństwie dalej stanowią tabu.

Anja Rubik oburzona projektem ustawy o karaniu za edukację seksualną

Modelkę bardzo oburzył projekt ustawy, jaki trafił do Sejmu. Zakłada on, że za edukację seksualną małoletnich będą wymierzane kary. Obywatelski projekt zmian w Kodeksie karnym proponuje, aby osoby zajmujące się szerzeniem takich treści, trafiały do więzienia. Sejm ma się nim zająć zaraz po wyborach, które odbędą się 13 października. Oto fragment jednego z artykułów:

Kto propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej, działając w związku z zajmowaniem stanowiska, wykonywaniem zawodu lub działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi albo działając na terenie szkoły lub innego zakładu lub placówki oświatowo-wychowawczej lub opiekuńczej, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech - głosi paragraf czwarty artykułu pierwszego zmienionej ustawy.

Przeciwko projektowi wystąpiła Anja Rubik, która opublikowała na swoich profilach w mediach społecznościowych emocjonalny post: 

Chcecie takiej POLSKI? Według obywatelskiego projektu zmian w Kodeksie karnym, za edukację seksualną należy karać więzieniem. Sejm zacznie nad nim pracę tuż po wyborach. Nowe regulacje dotknęłyby wszystkich tych, którzy w związku z pracą edukują o seksie i seksualności ludzi poniżej 18. roku życia - zaczęła.

Przypomniała też, że w Polsce można uprawiać seks z osobą powyżej 15. roku życia, co uniemożliwiłoby młodzieży rozmowy na temat m.in. antykoncepcji, gdyż edukatorzy obawialiby się, że mogą zostać skazani. Zaapelowała więc, żeby 13 października udać się na wybory i oddać swój głos:

Głosujmy tak, by do tego NIE doszło! Zacznijcie wszystkich wokół siebie namawiać, by poszli na wybory! Sąsiadów ! Rodzinę! Jest to bardzo ważne! Nie dopuśćmy do tego! JEST TO W NASZYCH RĘKACH!!!! Wybory już za 11 DNI! OD NAS i TEGO, czy zagłosujemy, wszystko zależy. Niestety, frekwencja jest u NAS niska - ZMIEŃMY TO! 13-tego października bez lenistwa - zwróciła się do Polaków.

Jej post skomentowało wiele innych osób z show-biznesu. M.in. Maffashion stwierdziła, że to "kpina", a Joanna Przetakiewicz uznała, że "to nie do wiary".

AW

Więcej o:
Komentarze (147)
Za edukację seksualną będzie można trafić do więzienia? Anja Rubik oburzona projektem ustawy. "Chcecie takiej POLSKI?"
Zaloguj się
 • andrzej2310

  Oceniono 43 razy 35

  Edukacja zagrożeniem dla PIS. Seks wrogiem PIS i polskości i katolicyzmu. Ha, ha. Czego to głupi ludzie nie wymyślą?

 • Gość: STELLA

  Oceniono 51 razy 31

  nie chcemy, ale mieć będziemy! Bo jak powiedział Piłsudzki o Polsce i Polakach :" Naród wspaniały ,tylko ludzie k****wy". Ten głupi naród( do którego i ja należę , bo nic nikomu nie wytykam) , niestety pójdzie i przesiąknięty tą głupią i kłamliwą propagandą pisowską zagłosuje. GŁUPIO! PIS owi przeszkadza LGBT, wychowanie seksualne ''naszych dzieci'' ( choć nie wszyscy w PIS je posiadają- J.K. nie ma) ,a nie przeszkadza problem pedofilii w Kościele. SWOJĄ DROGĄ TEMAT LGBT TRAFIŁ SIĘ KLEROWI JAK ŚLEPEJ KURZE ZIARNO, O PEDOFILLI CICHO, POD DYWANEM . PRZY ZGODZIE I PRZYZWOLENIU WŁADZ PIS-U.

 • Gość: A D A M

  Oceniono 50 razy 30

  za edukacje seksualna do pierdla a za pedofilie nie.... nowe czasu nowe prawo.... brawo

 • hipo krater

  Oceniono 31 razy 25

  Pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, nauczyciel w LO , puszczał na lekcji filmy o wychowaniu w rodzinie, filmy edukacyjne o chorobach wenerycznych. Widać było na nich nawet chore narządy. Nikt się tym nie oburzał. Masakra co nam funduje ta zakłamana sekta, która po cichu prowadzi burdele.

 • andrzej2310

  Oceniono 27 razy 21

  Lebensborn powraca w wersji PIS. Seks pod nadzorem partyjnym tylko w celach prokreacyjnych. Nowa rzesza się buduje.

 • kukunapniu

  Oceniono 24 razy 18

  W Polsce edukacja seksualna odbywać się będzie mogła jedynie na plebanii

 • minkat

  Oceniono 22 razy 18

  to taki typ co wierzy, ze jak sie nie bedzie mowic o seksie wsrod mlodziezy, homoseksualizmie pedofilii, gwaltach, narkomanii, hiv, przemocy w rodzinie, prostytucji itd to tego nie bedzie. dziwne, ale czesto sie tacy ludzie zdarzaja.

 • kisssmyass

  Oceniono 19 razy 17

  I jak wielokrotnie bywało w historii, wolna myśl polska będzie kwitła tylko na obczyźnie, na emigracji.

 • j21p

  Oceniono 19 razy 15

  Obywatelski projekt ?

  znamy te sztuczki

  agenci mafii rozsiani po "fundacjach" z hojnymi doplatami z budzetu panstwa robia brudna robote za pis, zeby ci potem mowili " sluchamy obywateli"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX