Joanna Krupa wygrała proces z klubem dla swingersów. Wykorzystano bezprawnie jej wizerunek. Właściciele lokalu słono za to zapłacą

Joanna Krupa wraz z innymi modelkami ma dostać prawie 900 tysięcy dolarów odszkodowania od klubu dla swingersów, który bezprawnie wykorzystał ich wizerunek. Poszkodowane wnosiły jednak o znacznie wyższą kwotę.

Joanna Krupa jest jedną z niewielu Polek, którym udało się odnieść sukces w Stanach Zjednoczonych. Jednak jak wiadomo - sława ma zawsze dwie strony medalu, a modelka niestety je poznała. 40-latka była zmuszona walczyć w sądzie z amerykańskim klubem dla swingersów, ponieważ właściciele bezprawnie wykorzystali jej wizerunek.

Joanna Krupa dostanie odszkodowanie od klubu dla swingersów

Klub dla swingersów "Miami Velvet" bezprawnie wykorzystał wizerunek 32 modelek, w tym Joanny Krupy. Zdjęcia kobiet w strojach kąpielowych i bieliźnie były publikowane w mediach społecznościowych oraz na stronie lokalu. Kiedy modelki dowiedziały się o nielegalnym incydencie, zgłosiły sprawę do sądu. Od początku przekonywały, że ich zdjęcia zostały wykorzystane bez pozwolenia, a ich wizerunku połączono z „niezdrowymi i niehigienicznymi działaniami”.

Sąd orzekł winę klubu w 2017 roku, jednak dopiero 17 września 2019 roku ustalono wysokość odszkodowania, które ma zostać wypłacone modelkom. Jak podaje portal Miami Herlad, poszkodowane dostaną ok. 900 tysięcy dolarów. Prawnicy kobiet z firmy Akerman wnosili o dużo wyższe odszkodowanie w wysokości 5,3 miliona dolarów.

Joanna Krupa niedługo urodzi. Modelka ma już pewne plany, co do wychowywania pierwszego dziecka:

Zobacz wideo

KB