R. Kelly aresztowany! Muzyk usłyszał zarzuty za przestępstwa seksualne

Według medialnych doniesień, R. Kelly został aresztowany. Chodzi o możliwość popełnienia przestępstw na tle seksualnym.

Jak donosi NBC News, R. Kelly został aresztowany w Chicago. Stamtąd miał zostać przewieziony do Nowego Jorku. Na tę chwilę nie wiadomo, jakie dokładnie postawiono muzykowi zarzuty przy zatrzymaniu, aczkolwiek pewnym jest fakt, iż chodzi o przestępstwa na tle seksualnym. 

Zobacz wideo

R. Kelly został aresztowany

Nieoficjalnie mówi się, że R. Kelly usłyszał 13 zarzutów dotyczących m.in. dziecięcej pornografii i utrudniania pracy wymiaru sprawiedliwości. Jest to ciąg dalszy skandalu seksualnego z udziałem wokalisty. 

Przypomnijmy, że R. Kelly odpowiadał już przed sądem za posiadanie nielegalnych filmów z nieletnimi w 2002 r. Wówczas został uniewinniony, gdyż ofiary wycofały swoje zeznania. Miało być to efektem przekupstwa ze strony muzyka. W serialu dokumentalnym "Survivng R. Kelly" kobiety mówiły o kilku milionach dolarów wpłaty za milczenie. 

W lutym tego roku kolejne cztery kobiety oskarżyły muzyka o wykorzystywanie seksualne. Trzy z czterech ofiar w chwili popełnienia przestępstwa nie miały 17 lat. R. Kelly został aresztowany, ale z więzienia, po wpłaceniu 100 tys. dolarów kaucji, wyszedł po upływie dwóch dni. 

Jak donoszą zagraniczne media, jeśli R. Kelly zostanie teraz skazany, do więzienia może trafić na 30 lub nawet 70 lat. Rzecznik muzyka, Darrell Johnson zapowiedział, że w piątek, 12 lipca w Atlancie odbędzie się konferencja prasowa, podczas której skomentuje sprawę.

Więcej na temat burzliwej przeszłości rapera przeczytacie TUTAJ!

DH

TU ZNAJDZIE SIĘ REKLAMA

Więcej o: