Syn Andrzeja Sapkowskiego, Krzysztof Sapkowski, nie żyje. Dzięki niemu powstał "Wiedźmin"

Krzysztof Sapkowski, syn Andrzeja Sapkowskiego, nie żyje. Był jedynym synem autora sagi o wiedźminie.

Andrzej Sapkowski do tej pory unikał przekazywania informacji o śmierci syna. O tym, że Krzysztof Sapkowski nie żyje, dowiedzieliśmy się poniekąd przez przypadek - za pośrednictwem magazynu "Nowa Fantastyka".

Krzysztof Sapkowski, syn Andrzeja Sapkowskiego nie żyje

Krzysztof Sapkowski był jedynym synem Andrzeja Sapkowskiego z jego pierwszego małżeństwa. Miał 47 lat. Autor podzielił się informacją o śmierci syna niejako przy okazji śmierci redaktora magazynu "Nowa Fantastyka". Został poproszony o napisanie wpisu wspominającego Macieja Parowskiego. Redakcja otrzymała od Sapkowskiego seniora następujący wpis:

Czerwiec 2019. Maćka zabrakło. I mojego syna zabrakło.

Redakcja "Nowej Fantastyki" potwierdziła jeszcze raz u źródła, że Andrzej Sapkowski naprawdę miał na myśli to, co napisał. Niestety, jego jedyny syn nie żyje.

Krzysztof Sapkowski - dzięki niemu powstał "Wiedźmin"

To Krzysztof Sapkowski namówił swojego ojca, żeby ten napisał opowiadanie o wiedźminie Geralcie, od którego zaczęła się później cała saga. Dzięki niemu Andrzej Sapkowski dowiedział się w ogóle o konkursie, zorganizowanym przez "Nową Fantastykę" i to dzięki niemu autor w ogóle rozpoczął pracę nad serią powieści, które dzisiaj są znane na całym świecie.

Zapytał mnie kiedyś: Dlaczego nie napiszesz czegoś takiego? Nie ma problemu, powiedziałem, napiszę. No i tak powstał "Wiedźmin" - mówił Sapkowski o swoim synu.

Krzysztof Sapkowski tworzył poezję i zajmował się tłumaczeniem. Był jednym z założycieli czasopisma "Nowy Talizman".

Rodzinie i bliskim Krzysztofa Sapkowskiego przekazujemy wyrazy współczucia.

Zobacz wideo