BBC zażartowało z Meghan Markle. Nazwali ją "biedotą z przyczep". Reakcja widzów? "To czysty rasizm. Wstyd!"

BBC Two pokazało w weekend show "Tonight With Vladimir Putin", w którym wystąpiła również imitacja Meghan Markle. Księżna została przedstawiona jako "biedota z przyczep", co oburzyło część widzów.

"Tonight With Vladimir Putin" na BBC Two to satyryczny program, stylizowany na wieczorny talk show, jaki znamy również z polskiej telewizji. BBC Two poszło jednak krok dalej i nie zaprasza prawdziwych gwiazd do swojej satyry. Znane postaci odgrywane są przez aktorów, których komputerowe podobizny widzowie obserwują na swoich ekranach. Tym razem gościem była Meghan Markle, jednak żarty, jakie jej przypisano, były zwyczajnie niesmaczne.

Meghan Markle sparodiowana przez BBC Two

Udawana, animowana księżna wystąpiła jako "Meghan Markle Royal Sparkle" z magiczną różdżką w dłoni. Odpowiadała na pytania z widowni, które sprowadzały się do kwestii prywatnych. Aktorka grająca rolę Meghan grała na żywo, co miało sprawić, że jej odpowiedzi będą bez cenzury i z większą werwą. A jak wyszło? Zaczęło się delikatnie:

Co tam u twojego ojca?
Świetne pytanie, następne proszę - odpowiedziała "Meghan".
A co u siostry?
Następne pytanie!

'Meghan Markle' w wersji BBC Two'Meghan Markle' w wersji BBC Two Fot. BBC Two - kadr

W rolę Meghan Markle wcieliła się Gbemisola Ikunelo, aktorka i komediantka, która współpracuje z BBC. Wspólnie z producentem programu postanowili przedstawić księżną jako amerykańską niezbyt rozgarniętą kobietę, określaną jako "biedotę z przyczep" ("trailer trash"). Jeden z "żartów" odnosił się właśnie do tej sytuacji.

Co Cię denerwuje? - zapytał widz z widowni. A Meghan odpowiedziała:

Jestem raczej "zen", ale kiedy ktoś przychodzi do mnie do pokoju i chce pożyczyć moją szczotkę do włosów, a ja mówię "nie, bo to ohydne", potem wychodzę z pokoju i jak wracam, to widzę, że i tak używała mojej szczotki, bo jest cała pokryta jej zdzirowatymi włosami, które już robią się siwe. I wtedy mówię: "WYPIER***AJ Z MOJEJ PRZYCZEPY, ALBO CIĘ POTNĘ, KATE!!"
 

Meghan Markle jako biedota z przyczep? BBC tłumaczy "żart"

Aktorka odgrywająca rolę Meghan Markle musi się teraz gęsto tłumaczyć. Przekonuje, że chciała przedstawić księżną jako dokładne przeciwieństwo tego, jaka ona jest normalnie na żywo.

Ktokolwiek widział Meghan publicznie wie, że jest przyjacielska i zawsze się do wszystkich uśmiecha. Chciałam znaleźć coś śmiesznego poprzez wyolbrzymienie. A co gdyby ktoś super miły publicznie prywatnie był okropny? Jak to by wyglądało? Dlatego przedstawiłam ją jako "hop do przodu", głośną prostaczkę - mówi Gbemisola Ikunelo, dopytywana przez "The Telegraph".

Sprawę skomentowało również BBC. Rzecznik stacji powiedział, że widzowie nie powinni odbierać tego programu inaczej, niż czysto satyryczny, zgodny z kontekstem komediowym. Niestety, nie wszystko poszło zgodnie z życzeniem rzecznika. Komentarze na temat występu udawanej "Meghan Markle" są jednoznaczne - stacja przekroczyła granicę satyry.

To czysty rasizm! Coś okropnego
Hańba BBC za przedstawienie Meghan jako biedoty z przyczep! To hańbienie wszystkich czarnoskórych kobiet
Nie wiedziałam, że BBC promuje rasizm i mizoginię, tłumacząc widzom, że to satyra.
Wstyd.

Rzecznik Meghan Markle i księcia Harrego nie zabrał (jeszcze) głosu w tej sprawie.

Więcej o:
Komentarze (61)
BBC zażartowało z Meghan Markle. Nazwali ją "biedotą z przyczep". Reakcja widzów? "To czysty rasizm. Wstyd!"
Zaloguj się
 • Gość: gggg

  Oceniono 16 razy 12

  poziom plotka

 • Gość: osa

  Oceniono 37 razy 11

  Żaden rasizm,w przyczepach mieszka też biła biedota,skąd więc tu rasizm,co innego gdyby napisali,że mieszkała w Harlemie,już nie właźcie bez wazeliny tej pospolitej kobiecinie.

 • marcinmarcin12

  Oceniono 17 razy 9

  Obejrzalem, wieksze dno niz Wojewodzki. Naprawde ktos musial sie wysilc by napisac taki scenariusz.

 • Gość: df

  Oceniono 8 razy 8

  jak tak podróżowałam po Stanach to na tych osiedlach-kampingach żyło więcej białych niż czarnych. łączyło ich jedno - niechęć do stałej pracy

 • byann

  Oceniono 13 razy 7

  Czekam na show BBC Tonight with Jimmy Savile.
  To wielki przyjaciel establishmentu i legenda BBC. Tam dopiero będą żarciki.
  Mogliby odtworzyć oddział OIOM, gdzie gwałcił dzieci.

 • Gość: gosc

  Oceniono 33 razy 5

  Typowe, kiedy brakuje merytorycznych argumentow, to krzycza "rasizm"...

 • Gość: sabaton

  Oceniono 9 razy 3

  Teraz nawet jak czarny zasmieje sie z czarnem, to biały krzyczy, że rasizm. Tylko spłycacie to pojęcie i jest z tego więcej kłopotów i krzywdy, niż pożytku.

 • Gość: Gość

  Oceniono 11 razy 3

  Kejt też wysmiano, tylko dziewczynka ukrywajaca się pod pseudonimem MAW już tego nie napiszę, bo to jej idolka.
  A z całego dowcipu to wychodzi kompleks zapyzialych wyspiarzy w stosunku do Amerykanów.
  Gdyby tak w USA pokazano dowcip z BRK pasacą owce, To by był dopiero ubaw po pachy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX