Poród Meghan Markle lada moment. Wszystko, co wiemy o royal baby

Meghan Markle urodzi lada dzień. My tymczasem zbieramy wszystkie informacje na temat royal baby, jakie poznaliśmy do tej pory.

Meghan Markle lada dzień urodzi swoje pierwsze dziecko. Czekamy już tylko na oficjalne ogłoszenie "dobrej nowiny". Tymczasem zebraliśmy wszystkie informacje, jakie do tej pory pojawiły się w związku z royal baby.

Zobacz wideo

Na kiedy Meghan Markle ma wyznaczony termin porodu?

Wszystkie szczegóły dotyczące intymnych spraw Meghan Markle są tajne, jednak media na całym świecie pilnie śledzą wszelkie skrawki informacji, z których udałoby się wywnioskować, kiedy przypada termin porodu księżnej. W czasie wizyty w Birkenhead księżna Kate zdradziła, że dziecko urodzi się pod koniec kwietnia lub na początku maja. Jeśli małe "baby Sussex" jeszcze nie pojawiło się na świecie (a sporo na to wskazuje, że jednak jest już po porodzie!), to możemy się go spodziewać naprawdę na dniach.

Jest tylko jedno "ale". Dla Meghan Markle to pierwsza ciąża, a te przeważnie są odrobinę przenoszone. Margines błędu w przypadku księżnej może więc wynosić nawet tydzień.

Jakie płci będzie dziecko Meghan Markle?

Wszelkie "przecieki" mówią, że Meghan urodzi dziewczynkę. Potwierdzają to również bukmacherzy. Samemu Harry'emu zdarzało się też przypadkiem "wspomnieć", że chciałaby mieć córkę.

Jest jednak kilka rzeczy, które przeczą tej teorii. Okazuje się, że zmierzające na baby shower panie niosły ze sobą prezenty zapakowane w błękitny papier i wstążki. Kolor ten jest zwyczajowo wykorzystywany, kiedy na świat ma przyjść chłopiec.

Smaczku dodaje fakt, że sama Meghan Markle chciałaby wychowywać dziecko "gender-neutral" - bez wyraźnego wskazania na konkretną płeć. Dotyczy to m.in. wyposażenia pokoju dziecięcego, który ma być utrzymany w jasnych szarościach.

Gdzie Meghan Markle urodzi swoje dziecko?

Meghan Markle od początku skłaniała się ku porodowi w domu. Wiadomo, że na pewno nie urodzi w Londynie, w słynnym skrzydle "Lindo" w szpitalu Świętej Marii - tym samym, w którym swoje dzieci rodziła m.in. księżna Kate czy księżna Diana.

Jeśli Meghan nie urodzi w domu, najpewniej pomogą jej położne ze szpitala Firmley Park. Skąd o tym wiemy? Podobno pracownicy szpitala dostali prośbę o bycie w pełnej gotowości. Proszono również o nie branie urlopów w tym czasie. Firmley mieści się zaledwie pół godziny drogi samochodem od posiadłości Frogmore, w której Meghan i Harry mieszkają.

Przeczytaj też: Ile będzie trwał urlop macierzyński Meghan Markle? > > >

Jakie imię będzie miało dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego?

Przewidywania bukmacherów mówią, że jeśli będzie to dziewczynka, najpewniej otrzyma na imię Alicja, Diana, Maria lub Elżbieta. Natomiast chłopieć ma otrzymać na imię Artur, Filip, Karol albo Jerzy.

Wszystkie przewidywania mogą okazać się jednak nietrafione, bowiem książę Harry i Meghan Markle mogą sobie tutaj pozwolić na większą dawkę fantazji niż księżna Kate i książę William.

Przeczytaj też: Kto będzie nianią dziecka Meghan Markle i księcia Harry'ego? > > >

Czy dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego zasiądzie na tronie?

Dziecko Meghan i Harry'ego jest dopiero 7. w kolejce do brytyjskiego tronu. Po urodzeniu nie otrzyma nawet tytułu książęcego - zapewne nada mu go dopiero królowa Elżbieta. W obecnej chwili baby Sussex najpewniej nigdy na tronie nie zasiądzie. Kolejka do niego wygląda następująco: książę Karol, książę William, trójka dzieci Williama i Kate, książę Harry i dopiero na końcu jest jego dziecko. Chociaż kto wie, może jak będzie miał 90 lat...

Czy dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego będzie miało podwójne obywatelstwo?

Książę Harry - rodowity Brytyjczyk - wziął za żonę Amerykankę. Dzięki temu ich dziecko będzie mogło wystąpić o nadanie mu obywatelstwa amerykańskiego.

MAW

Więcej o: