Chajzer i Karolak dopuścili się przestępstwa? Chodzi o molestowanie w "Ameryka Express". Prokuratura otrzymała zawiadomienie

Molestowanie w "Ameryka Express" znów na językach. Fundacja Feminoteka nie ma wątpliwości - uczestnicy dopuścili się karalnego czynu.

Widzowie ''Ameryka Express" z pewnością pamiętają, że jednym z zadań w programie było pocałowanie trzech przechodniów płci przeciwnej. Największa fala krytyki spadła wtedy na Filipa Chajzera. Dziennikarz całował nieznajome bez ich pozwolenia, a jedną z nich złapał za pierś. Zgodnie z polskim prawem, takie zachowanie jest uznawane za przestępstwo.

Molestowanie w "Ameryka Express"

Jak się okazuje, Fundacja Feminoteka oraz Fundacja przeciwko Kulturze Gwałtu im. Margarete Hodgkinson złożyły zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Filipa Chajzera, Tomasza Karolaka oraz Jakuba Urbańskiego. Pozew trafił już do prokuratury.

Feminoteka poinformowała o tym za pośrednictwem Facebooka.

Ponieważ, mimo oburzonych głosów na ich zachowanie, które ukazały się w mediach, żaden z mężczyzn nie udzielił wyjaśnień ani nie przeprosił, nie zareagował również na stawiane zarzuty w sposób odpowiedzialny i nie lekceważący zdarzenia, zdecydowaliśmy się na zawiadomienie prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - czytamy w oświadczeniu.

Po tym jak do KRRiT wpłynęły skargi, TVN usunął wspominany odcinek z sieci oraz przeprosił za "niestosowną konkurencję".