Dramat przed koncertem Backstreet Boys. Zawaliła się część metalowej konstrukcji. Kilkanaście osób trafiło do szpitala

Podczas koncertu Backstreet Boys doszło do dramatycznego incydentu. Zawaliła się część metalowej konstrukcji. Co najmniej 14 fanów trafiło do szpitala.

Grupa Backstreet Boys miała zagrać koncert w Thackerville, w stanie Oklahoma. To właśnie tam, przed budynkiem WinStar World Casino and Resort, na stojących w kolejce ludzi spadły elementy konstrukcji.

Zawaliła się konstrukcja na koncercie Backstreet Boys

Jak do tego doszło? Wszystko przez warunki atmosferyczne. Silny wiatr i deszcz spowodowały, że zawaliła się część wejścia prowadzącego na koncert. Ochrona natychmiast zareagowała i rozpoczęła ewakuację. Niestety, niektórzy podeszli do tego lekceważąco.

Ochrona koncertu rozpoczęła ewakuację, gdy tylko zauważono pierwsze pioruny. Niestety około 150 osób nie zważało na jej ostrzeżenia – powiedziała CNN Kym Koch Thompson, reprezentująca właścicieli działki, na którym odbywała się impreza.

Pogoda w mieście, w którym miał odbyć się występ boysbandu od samego rana nie była dobra. Rejon, w którym rozłożono ogromny namiot koncertowy, nawiedziły niezwykle obfite deszcze, a także wiatr dochodzący do 130 km/h.

Jeden ze świadków wyznał, że część osób została przetransportowana do karetek na noszach. Inni opuszczali teren z zabandażowanymi głowami, ale o własnych siłach. Według CNN dwoje z przewiezionych do szpitala osób została już wypisana.

Tego samego dnia poza Backstreet Boys przewidziany był także występ zespołu 98 Degrees. Koncerty zostaną przełożone na inny termin.

Aktualizacja. Niestety, ze względu na uszkodzenia, które miały miejsce w czasie sztormu tego wieczoru, nie jesteśmy w stanie zagrać dzisiejszego koncertu. Bezpieczeństwo jest zawsze numer 1. Zachowajcie swoje bilety, bo Backstreet jeszcze wróci!

MT

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie>>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.