"Zabiję cię!". Brad Pitt groził Weinsteinowi po tym, jak molestował Paltrow. Aktorka zdradziła więcej szczegółów

Gwyneth Paltrow w rozmowie z "The Howard Stern Show" wyznała, że Brad Pitt stanął w jej obronie, gdy molestował ją Harvey Weinstein.

Gwyneth Paltrow kilka miesięcy temu przyznała, że w 1995 roku, gdy miała zaledwie 22 lata, była molestowana przez Harveya Weinsteina. Podczas pracy nad adaptacją "Emmy" Jane Austen, producent zaprosił ją na "spotkanie zawodowe" do hotelu, w którym ją obmacywał, a następnie proponował, by poszli do sypialni na masaż.

Teraz aktorka w wywiadzie dla programu radiowego "The Howard Stern Show" opowiedziała, że w jej obronie stanął wtedy jej ówczesny chłopak, Brad Pitt, któremu opowiedziała o całym zajściu. Gdy Pitt spotkał Weinsteina na premierze "Hamleta" na Broadwayu postanowił z nim "porozmawiać".

Powiedział: "Jeśli kiedykolwiek sprawisz, że znowu będzie się czuć nieswojo, zabiję cię". To było fantastyczne. Swoją sławę i siłę wykorzystał, by mnie chronić - relacjonowała Paltrow.

Paltrow w rozmowie z dziennikarzem wyrażała swoją wdzięczność dla aktora. Weinstein miał następnie dzwonić do aktorki i zmuszać ją, by nikomu o tym nie mówiła. 

Myślałam, że mnie zwolni. Krzyczał na mnie długo. To było brutalne - podsumowała. 

Harvey Weinstein oskarżony o molestowanie przez 60 kobiet

Weinstein to jeden z najbardziej wpływowych producentów filmowych i telewizyjnych w Hollywood. Na swoim koncie ma takie hity, jak np. "Gangi Nowego Jorku", "Artysta" czy "Jak zostać królem". Teraz wychodzi na jaw, że przez kilkadziesiąt lat wykorzystywał seksualnie kobiety, z którymi współpracował, a potem płacił im za milczenie.

Przypomnijmy, że oskarżenia na tle seksualnym w kierunku Harveya Weinsteina wysunęło już ponad 100 kobiet związanych ze światem filmu. Wśród ofiar były m.in. Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow, które jako pierwsze wysłały do redakcji "New York Times" specjalne oświadczenia.

Akcja #Metoo i #TimesUp

Po wyznaniu aktorek, które były molestowane przez Weinsteina w Hollywood wybuchł skandal. Narodziła się wtedy akcja społeczna #Metoo, którą rozpoczęła aktorka Alyssa Milano. W ten sposób zachęciła wszystkich, których w jakikolwiek sposób dotknęła seksualna przemoc, do dzielenia się tym faktem w mediach społecznościowych. Użycie hasztaga ma także sygnalizować, że nie zgadzamy się na jakąkolwiek formę molestowania. Akcja TimesUp to kolejna próba walki z molestowaniem.

MM

Więcej o:
Komentarze (90)
Brad Pitt groził Harvey'owi Weinsteinowi po tym, jak molestował Gwyneth Paltrow. "Zabiję cię!"
Zaloguj się
 • achaszwerosz

  Oceniono 75 razy 61

  Do wszystkich komentujących w stylu "czy panie dopiero się skapnęły po 30 latach, dlaczego nie mówiły wcześniej?". Dokładnie tak to wygląda na całym świecie i dotyczy nie tylko pań ale i panów i dzieci. Ofiary przez lata duszą w sobie traumyi wstyd i nie są w stanie tego wyartykułować, są samotne, przerażone i przytłoczone, niektórzy się nie przyznają do końca życia. A że panie obudziły się teraz? Bo mają medium społecznościowe i tą akcję, bo teraz mogą się pojawić w grupie i jest im latwiej, są przez to silniejsze i trudno im teraz zatkać usta. Taki jest mechanizm i tak to wygląda, a pieprzenie że ja to bym od razu poleciał i powiedział, nie doświadczywszy tego nigdy jest jak mówienie że jakbym siedział przy fortepianie to bym konkurs szopenowski wygrał. Więdz drodzy komentujący, skończcie pitolić jak potłuczeni pod tym artykułem idzcie pod inny posmiać się z chińczyków w kosmosie czy przewidzieć upadek Szwecji i Europy, czy co tam jeszczecze innego na czym się znacie.

 • kinlej

  Oceniono 39 razy 23

  Jeśli taka bogata szycha miała problem ze znalezieniem laski na seks to ja już nigdy nie porucham...

 • janbar22

  Oceniono 23 razy 19

  Jedyny Louis C.K. się przyznał. A ten Weinstein - jak pisał Żuławski "największy knur Hollywoodu", miał chyba jakieś swoje fanki z Europy Wschodniej. Tak na zdjęciach widziałem jak z jedną z nich chodzi po Warszawie.

 • Gość: kol

  Oceniono 90 razy 16

  Absolutnie nie bronię macaczy, a wykorzystywanie swojej pozycji i dopuszczanie się takich czynów jest skandaliczne, wymaga napiętnowania i ukarania, ale...
  No właśnie, ale dlaczego panie się obudziły po 30. latach, dlaczego nie trzasnęły drzwiami Hollywood i nie poszły do diabła albo dlaczego nie trzasnęły przynajmniej drzwiami Weinsteina, tylko zamiast tego, dalej się do nich dobijały, żeby u niego zagrać? Uczciwa w swojej wypowiedzi była jedynie Jennifer Lawrence, która stwierdziła, że była w sytuacjach niekomfortowych, ale się na nie godziła, bo chciała zrobić karierę. No i zrobiła, podobnie jak większość jadących obecnie po Weinsteinie aktorek. Po staniu się światową gwiazdą, milionowych kontach i zdobytych Oskarach, nagle Weinstein zaczął je uwierać, ale jak marzyły o karierze, to podobnie jak Lawrence wchodziły w takie układy i godziły się na wszystko, byle osiągnąć cel. To się nazywa prostytucja, więc obecne lamenty są żenujące. Pretensje tylko do siebie..., bo to, co teraz te gwiazdki i gwiazdy wyprawiają, godzi w interes faktycznie molestowanych kobiet, które próbują od razu z tym walczyć, bo spłyca i ośmiesza wcale nieśmieszny problem.

 • pivonka

  Oceniono 9 razy 9

  W roku 1995 Brad Pitt zastrzelił Kevina Spacey za to, że zrobił krzywdę Gwyneth Paltrow. Harvey Weinstein mógł się więc na serio przestraszyć.

 • ajk_gierki

  Oceniono 12 razy 8

  BRAWO BRAD!

 • taka_jest_prawda

  Oceniono 9 razy 7

  "Harvey Weinstein oskarżony o molestowanie przez 60 kobiet"
  a może jednak
  Harvey Weinstein oskarżony przez 60 kobiet o molestowanie.
  Polska język trudna język.

 • Gość: supermacio

  Oceniono 16 razy 4

  sekundkę, powoli, jeśli ktoś dostaje propozycję "daj ciała, a dam ci profity" (profity, czyli robota za minimum kilkaste tysięcy, a w niektórych przypadkach kila baniej) i się zgadzają na to, to chyba nie jest molestowanie, tylko prostytucja. chyba że tylko ja nie rozumiem

 • 23tryt

  Oceniono 3 razy 3

  za karę powinien odbyć stosunek z Krystyną Pawłowicz .... gorsze niż 15 lat w pierdlu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX