W latach 90. królował na listach przebojów, teraz spotkało go nieszczęście. "Stracił wszystko, co miał"

Marek Żurobski w latach 90. był jedną z największych gwiazd disco polo. Wraz z zespołem Domino wylansował takie przeboje jak "Filmowa miłość" czy "Miałaś 18 lat". Teraz potrzebuje pomocy.

W latach 90. miłośnicy muzyki disco polo słuchali jego hitów. Piosenki zespołu Domino królowały na listach przebojów. Jednak w 1998 roku wokalista - Marek Żurobski - odszedł z formacji i wyjechał do USA. Tam podupadł na zdrowiu i jest po amputacji nóg.

Diagnoza zmieniła jego życie

Pracował na dachach, jednak cztery lata temu zaczął odczuwać bóle łydek. Usłyszał wtedy diagnozę o zapchaniu tętnic dolnych, dodatkowo wdała się gangrena. 1 kwietnia 2016 r. stracił jedną nogą. Po roku padła decyzja, że także lewa kończyna musi być amputowana. Stracił cały dobytek, w tym mieszkanie. Obecnie utrzymuje się śpiewając pod kościołami i na ulicach, gdzie zbiera pieniądze na zakup protez.

"W maju 1998 roku Marek Żurobski odszedł z zespołu i wyjechał do USA. Pracował na dachach płaskich. Jakieś 4 lata temu zaczął odczuwać bóle łydek. Po przejściu 100 m nie dawał rady iść dalej, musiał odpoczywać. W końcu doszło do tego, że spał siedząc. Musiał mieć nogi w dole, bo wtedy mniej bolało. W końcu ból był nie do wytrzymania, więc trafił do szpitala. Tam postawiono diagnozę o zapchaniu tętnic dolnych, a kilka dni przed amputacją wdała się gangrena. Pierwszą nogę amputowano mu 1 kwietnia 2016 roku. Jeżdżąc na wózku nabawił się zapalenia płuc. Do krwi dostała się bakteria powiedziano mu, że albo amputacja, albo śmierć. Lewa noga powyżej kolana została amputowana 20 kwietnia 2017 roku. Stracił mieszkanie i wszystko, co miał" - napisała założycielka wydarzenia na Facebooku i współorganizatorka koncertów charytatywnych. 

 

Pomoc

Dalej mieszka w Stanach, w schronisku dla bezdomnych. Pewnego razu zwróciła na niego uwagę Polka, która postanowiła mu pomóc. Organizuje zbiórki pieniędzy oraz organizuje imprezy charytatywne.

"Przechodząc ulicą usłyszałam stare polskie kawałki śpiewane przez Marka. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że to były wokalista znanej grupy disco polo. Po krótkiej rozmowie opowiedział mi swoją historię, która mnie bardzo urzekła i poczułam, że muszę temu człowiekowi pomóc" - wyznała na Facebooku.

Więcej o akcji charytatywnej dla Marka Żurobskiego możecie przeczytać na Facebooku.

AW

Więcej o:
Komentarze (44)
Marek Żurobski z Domino, gwiazda disco polo, potrzebuje pomocy. "Spotkało go nieszczęście"
Zaloguj się
 • Gość: GregoroV

  Oceniono 44 razy 30

  No właśnie USA, kraj gdzie jak cie złapie choroba, to kończysz będac bezdomnym. Najwiekszt procent bankruct w USA, jest spowodowany ranchunkami medycznymi.

 • elenem

  Oceniono 18 razy 18

  Nieszczęścia chodzą po ludziach. Nigdy nie wiesz co los dla ciebie szykuje.
  Zycie w USA do lekkich nie nalezy, to kraj dla zdrowych i silnych. Współczuję.

 • Oceniono 12 razy 12

  Szkoda chłopaka zapewne liczył na lepiej niż tu, sprawdza się powiedzenie Ameryka jest dla byka

 • marek277

  Oceniono 11 razy 7

  "...opowiedział mi swoją historię, która mnie bardzo urzekła" ....Boże...

 • Gość: Ma

  Oceniono 6 razy 6

  Może niech gwiazdy disco polo zrzucą się na pomoc dla tego gościa.

 • Goldman Fish

  Oceniono 12 razy 6

  fundamentalne pytanie jest takie ,gdy bedac gwiazda disco polo w RP odprowadzal skladke na zus na ubezpieczenie emerytalne i rentowe bo tak ja oplacalem rowniez wykonujac wolny zawod a nie bedac wowczas gwiazda zadna nawet jezeli tak ton iech wraca i zwroci sie do zus

 • Gość: Jz

  Oceniono 20 razy 6

  Zbieracie pieniądze naglosnic trzeba sprawę dalej i napewno się uda

 • Daniel Małek

  Oceniono 5 razy 5

  A GDZIE JEST NASZA BRAĆ DISCO-POLO WIELKIE GWIAZDY TAKIE JAK A.. BO..WEI TAKIE INNE WYSTARCZYŁO BY ZWOŁAĆ ZROBIĆ JEDEN KONKRETNY KONCERT I TROSZECZKE BY POMOGLI .A NIE GRAĆ KONCERTY ZA KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH JESCZE NA PLEJBEKU ..SSSSŁUCHAM GDZE ONI SĄ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX