Andrzej Duda zawetował dwie ustawy. Paulina Młynarska punktuje celnie i zadaje kłopotliwe pytanie: Tylko szczerze!

Paulina Młynarska napisała krótki list otwarty do prezydenta Andrzeja Dudy. I zadaje mu kłopotliwe pytanie.

Paulina Młynarska zareagowała na Facebooku na zawetowanie przez Andrzeja Dudę dwóch ustaw dotyczących reformy sądownictwa. Zainteresowało ją, jak głowa państwa radzi sobie z falą hejtu, jaka spotkała go ze środowisk, które do czasu sprzeciwienia się przez niego reformom rządowym, solidaryzowały się z nim i uważały za "swojego".

Przy okazji. Jak się Pan czuje, panie Prezydencie, kiedy pan czyta o sobie w prawicowym necie i w "niezłomnej" prasie: "nowy Bolek", "chodzi na pasku bezpieki", "zdrajca" itd., itp? Bo my, Polki i Polacy, sprzeciwiający się polityce dyktowanej przez Prezesa, płacący w tym kraju podatki, żyjący zgodnie z prawem, wychowujący dzieci i zwyczajnie zmartwieni tym co się wyprawia, słyszymy i czytamy to o sobie codziennie. Nie ma dnia, by nas nie obrażano w najgorszych słowach tylko dla tego, że ośmielamy się nie zgadzać z linią "przewodniej siły narodu". No, tylko szczerze, jak panu z tym? Fajnie?

Najbardziej zawiedzeni decyzją prezydenta byli najwierniejsi wyborcy PiS-u, ci bez ogródek przyznają, że prezydent "zdradził". Najwięcej hejtu zaś, tradycyjnie, pojawiło się na Facebooku i w komentarzach pod artykułami w mediach internetowych.

Mało prawdopodobne, żeby prezydent odpowiedział Paulinie Młynarskiej, ale skonfrontowany z pytaniem twarzą w twarz mógłby mieć nie lada kłopot z odpowiedzią.

Zobacz wideo

JZ

Więcej o:
Komentarze (192)
Andrzej Duda zawetował dwie ustawy. Paulina Młynarska punktuje celnie i zadaje konkretne pytanie: Tylko szczerze!
Zaloguj się
 • elenem

  Oceniono 68 razy 58

  Oj.... moze nie warto czekać na odpowiedz. Wszyscy wiemy ze na pewno czuje sie zle i nie jest to przyjemne, ale z drugiej strony.... panie Duda, ma to swoje dobre strony. Maski opadły i objawiły sie panu "wilki w owczej skórze" udajacy przyjaciół.
  W polityce i biznesie nie ma przyjaciół ! Koledzy partyjni nimi nie są. Oni załatwiają swoje interesy.
  Zas Prezydent musi stac na straży Prawa i Konstytucji. Koniecznie. Tylko mozna zapisać sie Dobrą Kartą w Historii.

 • dublet

  Oceniono 58 razy 48

  Jestem stary i jest mi wszystko jedno. Chcieliście zmian, bo się ciepła woda znudziła? Żaden z was nie był w stanie zdefiniować, jakich chce zmian! Nawet posłanka z Kukiz 00 nie była w stanie powiedzieć nic! No... Powiedziała "ludzi spytamy ". Czyli kogo? Bez obrazy, ale również salową, murarza, panią na poczcie, gostka z marketingu, kopacze rowów ? Mam szacunek do wszystkich zawodów wymienionych, ale o np systemie w wymiarze sprawiedliwości nie powinni się wypowiadać ludzie nie mający o tym pojęcia. Tak samo, jak ja o zmianach w służbie zdrowia lub o wyborze helikoptera dla polskiej armii.

 • maaac

  Oceniono 71 razy 41

  Popieram tezę, ze Adrian nie walczy teraz o drugą kadencje ale o niższy wyrok w sądzie. Teraz nikt mu nie zaufa ani opozycja ani władza. No ale nie pójdzie siedzieć - to też zysk.

 • vontomke

  Oceniono 63 razy 35

  Duda myśli że 2 wetami sobie dołoży głosów spoza PiS, za 2 miesiące przedstawi ustawy które "naprawiają" najlepiej działający SN w EU. Kaczyński uda obrażonego, pisowcy pokażą że są "niezależni" a i tak sądy przejmą i wprowadzą dyktaturę tak jak na Białorusi.

 • kgbltd

  Oceniono 54 razy 34

  Duda z Kaczorem duzym nieźle wszystkich wykołowali. Jakoś mi się nie chce wierzyć, ze to nie była ustawka...

 • Gość: Asia

  Oceniono 35 razy 23

  Dobrze napisane. Trafnie. Prezes i senator publicznie obrazają, wyzywają uczciwych ludzi. Im k... wolno ?! Dlaczego ich żadna kara nie spotyka ?

 • Gość: justi

  Oceniono 44 razy 22

  Duda już jest spalony. PIS nie da mu poparcia, bo zawetował ustawy. Gdyby ich nie zawetował - to po zakończeniu kadencji udał by się do zakładu karnego. Ciężką ma rolę - jak każda marionetka Kaczyńskiego która ma jeszcze resztki sumienia. Na 2 kadencję w żadnym wypadku nie ma szans. Jedyne co może - to strollować PIS, zniszczyć dobre imię PISu i Kaczyńskiego, wetować im wszystkie ustawy. Przynajmniej odszedł by z honorem - i nie do więzienia ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX