Była gwiazdą "Świata według Bundych". Dziś wyznaje, że walczyła z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. "Gdy miałam 12 lat..."

Katey Sagal wydała wspomnienia, w których możemy przeczytać wiele gorzkich słów na temat dzieciństwa w Los Angeles. Zdaniem aktorki to właśnie ten okres wpłynął na jej uzależnienie od narkotyków.

Katey Sagal polskim widzom najlepiej znana jest z serialu "Świat według Bundych", w którym wcielała się w postać przebojowej Peggy Bundy. Ta rola przyniosła jej 4 nominacje do Złotego Globu, choć ostatecznie statuetkę otrzymała za inną produkcję - "Synów Anarchii".

Ostatnio gwiazda wydała książkę "Grace Notes: Moje wspomnienia", w której zdobyła się na bardzo osobiste i - jak się domyślamy - trudne wyznanie. Aktorka pierwszy raz przyznała się do 15-letniego uzależnienia od tabletek odchudzających, kokainy i alkoholu, a źródła swojego problemu upatruje w trudnym okresie dorastania w Los Angeles.

Gdy miałam 12 lat, mieszkałam w tym samym budynku co Judy Garland (amerykańska aktorka i piosenkarka - przyp. red.). Jej córka Lorna Luft i ja byłyśmy koleżankami z sąsiedztwa. Mama Lorny miała mnóstwo różnych tabletek na stoliku nocnym i spała do południa, tak samo jak moja mama. Byłyśmy sobie bliskie. I oczywiście myślałam, że to normalne i że wszystkie mamy biorą tyle tabletek - czytamy.

Wiedzieliście, że Sagal zmagała się z uzależnieniem?

AW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.