Iza Małysz ujawniła dane stalkerki. Post skasowała. Teraz tłumaczy. "Żadna matka nie może..."

Żona Adama Małysza na Facebooku opisała zmagania ze stalkerką, która od 4 lat prześladowała jej rodzinę. Post już zniknął z jej profilu. Teraz tłumaczy, co skłoniło ją do opublikowania danych osobowych nastolatki.

Stalkerka przez 4 lata prześladowała całą rodzinę Małyszów, a w szczególności córkę skoczka, 19-letnią Karolinę. Prześladowanie odbywało się za pośrednictwem głównie serwisów społecznościowych - stalkerka zasypywała Małyszów ogromną liczbą wiadomości, wiele z nich zawierało groźby karalne. 

Izabela Małysz zdecydowała się na Facebooku opisać sytuację i jednocześnie ujawnić dane osobowe prześladowczyni.

4 lata niepotrzebnego stresu, zamieszania, nieporozumień... które stwarzała w naszej rodzinie, wśród bliższych i dalszych znajomych (zakładanie naszych fałszywych profili na portalach społecznościowych, wypisywanie jakoby "w naszym imieniu" do innych, wypisywanie do nas z fałszywych kont "znajomych", bombardowanie nas milionami wiadomości bezsensownych treści, kończących się zazwyczaj wulgaryzmami i straszeniem). 4 lata zbierania przez nas materiału dowodowego (...). Sprawa zgłoszona na policję... kolejne miesiące przesłuchań, weryfikowania podanych przez nas "na tacy" dowodów, w końcu rozprawa... i...? I NIC! Sąd zasądził, jak cytuję: "środek wychowawczy w postaci upomnienia" - pisała.

Post spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mediów i wzbudził dyskusję wśród internautów. Część z nich uznała, że Małysz, publikując dane osobowe czternastolatki, posunęła się za daleko. Do sprawy postanowiła jeszcze raz odnieść się na Facebooku.

Absolutnie nie zależało mi na tym, by atakować i obrażać tę dziewczynę. Chodziło mi wyłącznie o zwrócenie uwagi na problem oraz o wysłanie sygnału, iż sytuacja jest dla nas wyjątkowo trudna i nie wiemy jak sobie mamy z nią poradzić. Miałam nadzieję, że przedstawienie osoby od dawna niszczącej życie moich bliskich i moje również, wywoła reakcję jej rodziny, szkoły lub jakiejkolwiek innej instytucji, która mogłaby zaoferować pomoc. Bo moim zdaniem jest to osoba potrzebująca fachowego wsparcia, a jej działanie być może jest próbą zwrócenia na siebie uwagi. Uznałam, że skoro zdaniem sądu wystarczająca reakcją jest środek wychowawczy w postaci upomnienia, to może w jej otoczeniu znajdzie się ktoś bardziej wrażliwy, a jednocześnie stanowczy i zrobi w tej sprawie coś konkretnego. Zanim dojdzie do jakiejś tragedii. Tym bardziej, że groźby i obelgi dotyczą nie mnie czy mojego męża, a więc dorosłych ludzi, ale kierowane są pod adresem mojej córki. A na to chyba żadna matka nie może patrzeć bezczynnie - napisała.

Prześladowczyni rodziny Małyszów wcześniej w sieci atakowała Annę Lewandowską. Trenerka również zdecydowała się na upublicznienie jej danych osobowych, co przypomniał jeden z internautów pod wpisem Małysz.

Komentarz pod postem na Facebooku Izabeli MałyszKomentarz pod postem na Facebooku Izabeli Małysz Facebook.com/iza.malysz

 

Post z Facebooka Anny LewandowskiejPost z Facebooka Anny Lewandowskiej Facebook.com/healthyplanbyann

 EK

Więcej o:
Komentarze (25)
Iza Małysz ujawniła dane stalkerki. Post skasowała. Teraz tłumaczy
Zaloguj się
 • Gość: mmmmmmm

  Oceniono 164 razy 162

  Pani Izo, bardzo dobrze Pani zrobiła ! Gó...ara musi być ukarana

 • annsko1

  Oceniono 120 razy 116

  Bardzo dobrze zrobiła!. Zwłaszcza, że sprawa już ciągnęła się od kilku lat a reakcja sądu była żenująca!!!!
  Czy musi dojść do tragedii aby ktoś w końcu tą sprawę potraktował poważnie?!

 • Gość: mu

  Oceniono 69 razy 69

  dobrze zrobiła a tą dziewczyn powinni zając się psychologowie.

 • Gość: Stary qfwfq

  Oceniono 65 razy 63

  Albo jest wariatką - to niech idzie do wariatkowa, albo jest wredną gó...arą nękającą ludzi - niech płaci albo posiedzi.

 • Lupro Pibaki

  Oceniono 47 razy 47

  Upomnienie !! Może wzrokowe jeszcze.
  Kpiny . To sądy powinny nakazywać publikowanie danych takich osób. I kierować je na leczenie. A nie , że poszkodowani sami muszą się bronić !!!
  Pani Małysz , bardzo dobrze Pani zrobiła !!

 • Gość: Leszek

  Oceniono 28 razy 28

  Co to znaczy NIC?! "NIC" będzie, jeżeli się NIE odwołacie, a na to macie wpływ. Odpuścicie, to sami sobie uczynicie krzywdę. Nie odpuszczajcie, należy doprowadzić do skazania, a wcześniej do wysłania stalkerki na badania psychiatryczne.

 • Gość: ada666

  Oceniono 27 razy 25

  Ta panna raczej interesowała się Panem Lewandowskim. Swoją drogą kupa sportowców nie sądziła, że właśnie ma selfie z tak "znaną" osobą;)

 • Gość: Ol

  Oceniono 21 razy 21

  Powinni ją zamknąć w psychiatryku.

 • Gość: mac

  Oceniono 23 razy 17

  Ta nastolatka ma rodziców i to ich sąd powinien zdyscyplinować aby zapanowali nad dzieckiem, a jak nie to ich ukarać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX