Edward Miszczak straci władzę w Polsacie? Przedstawiciele stacji komentują doniesienia

Edward Miszczak ma kolejne problemy? Jak donosi informator shownews.pl, pozycja dyrektora programowego Polsatu ma być zagrożona.

Edward Miszczak funkcję dyrektora programowego Polsatu przejął w styczniu tego roku. I choć zmiany zaczął wprowadzać właściwie od razu, zmieniając skład jury i prowadzących "Twoja twarz brzmi znajomo", skupiał się przede wszystkim na odświeżeniu jesiennej ramówki stacji. I tak z Polsatu wyleciał "Taniec z Gwiazdami", pojawiły się "Żony Warszawy" i "Temptation Island", a miejsce Katarzyny Dowbor w "Naszym nowym domu" zajęła Elżbieta Romanowska. Niestety, widzom plan Edwarda Miszczaka nie do końca przypadł do gustu.

Zobacz wideo Dowbor o zwolnieniu z Polsatu

Edward Miszczak odsunięty od wiosennej ramówki stacji? Informator Polsatu zdradza

Problemy widać po oglądalności nowych i odświeżonych formatów. Przykładowo, jak informował portal Wirtualnemedia.pl, nową edycję "Naszego nowego domu" ogląda o 250 tys. mniej osób niż jeszcze rok temu. "Twoja twarz brzmi znajomo"  straciła z kolei aż 330 tys. widzów. Jakby tego było mało, emisja "Temptation Island" ze względu na zbyt niską widownię z godziny 21:10 została przeniesiona na 23:10, a stacja nie zamierza przedłużyć programu na kolejny sezon. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal shownews.pl, władze Polsatu mają być dość zaniepokojone całą sytuacją.

Edward Miszczak traci wpływy i możliwość wyboru nowych twarzy stacji. Został odsunięty od tworzenia ramówki wiosennej. Jest tylko konsultantem. Ale wiadomo, Polsat milczy. Oficjalnie niby ciągle rządzi Miszczak, ale w praktyce ramówkę przygotowują Katarzyna Wajda i Stanisław Janowski - pisze shownews.pl, powołując się na informatora z Polsatu.

Edward Miszczak znów w tarapatach? Właśnie zaliczył kolejną porażkę. Chodzi o popularny format PolsatuEdward Miszczak znów w tarapatach? Właśnie zaliczył kolejną porażkę. Chodzi o popularny format Polsatu Edward Miszczak znów w tarapatach? Właśnie zaliczył kolejną porażkę. Chodzi o popularny format Polsatu; fot kapif.pl

Informator serwisu zauważa, że problem nie leży wyłącznie w nowych pomysłach Edwarda Miszczaka, bo problemy z oglądalnością mają też inne stacje. Trudno jednak mówić o sukcesie. Nowy dyrektor został w końcu zatrudniony, aby zgromadzić przed telewizorami większą widownię. "W Polsacie miało być lepiej. Teraz ważą się losy wielu programów. Co zostanie? Raczej "TTBZ", bo oglądalność poszła w górę. Szukają teraz gwiazd, aby zrobić największe gwiazdy poprzednich edycji. A "TzG" to wielka niewiadoma. Jest kilka pomysłów, włącznie ze sprzedażą do innej stacji" - dodaje.

Serwis Wirtualnemedia.pl postanowił zapytać o te rewelacje przedstawicieli Polsatu. Z oświadczenia wynika, że Edward Miszczak wciąż pracuje przy tworzeniu wiosennej ramówki. Nadal nie wiadomo jednak, czy prawdą jest, że będzie wyłącznie konsultantem. "Edward Miszczak cały czas odpowiada za kwestie ramówkowe w Telewizji Polsat" - skomentował rzecznik prasowy Polsatu Tomasz Matwiejczuk.

Więcej o:
Copyright © Agora SA