Widzowie "Love Island" odkryli guza na szyi uczestniczki. Zalała się łzami

Widzowie "Love Island" zasugerowali Sami Elishi, że powinna zrobić badania. Na szyi uczestniczki widać było niepokojące zgrubienie.

Samie Elishi to finalistka brytyjskiej edycji "Love Island". Gwiazda reality show opublikowała filmik, w którym opowiedziała o swoich problemach zdrowotych. Jak się okazało, w trakcie emisji programu widzowie zauważyli na jej szyi niepokojące zgrubienie. 22-letnia gwiazda wyjaśniła, że wiadomości, które dostawała, zachęciły ją do zgłoszenia się do lekarza i przeprowadzenia odpowiednich badań pod kątem nowotworu.

Zobacz wideo Honorata Skarbek regularnie się bada. W jej rodzinie jest ryzyko nowotworu

Widzowie "Love Island" odkryli guza na szyi uczestniczki. Zalała się łzami

Samie zatytułowała nagranie "Film, którego nigdy nie chciałam zrobić". 22-latka poinformowała, że miała już biopsję i podziękowała fanom, którzy zauważyli na jej szyi guzek. Uczestniczka wyznała, że lekarze nie są jeszcze pewni, czy zgrubienie jest zmianą nowotworową. Obecnie czeka ją operacja usunięcia połowy tarczycy. "Nie powinnam się denerwować, ponieważ jestem bardzo wdzięczna, że ludzie wysłali wiadomości na ten temat. Jestem bardzo wdzięczna, że miałam okazję zrobić badania. Ale to wciąż jest naprawdę przerażające" - powiedziała Elishi, zalewając się łzami.

 

Nowotwór zbiera coraz większe żniwa 

Jak przekonują eksperci, za 13 lat nowotwór stanie się główną przyczyną zgonów w Unii Europejskiej. Do 2035 roku liczba zachorowań wzrośnie aż o 24 proc. Pamiętajmy, że w przypadku raka kluczowa jest zarówno wczesna diagnoza, jak i profilaktyka. Naukowcy z Harvard School of Public Health szacują, że w samej tylko Ameryce można by zapobiec około 75 proc. zgonów z powodu raka, gdyby ludzie stosowali się do pewnych prostych zasad jego przeciwdziałania. 

Szczupak złowiony przez Wojciecha Koprowskiego Prawdziwa bestia. Nikt w Polsce nie złowił większego okazu przez 50 lat

Co możemy zrobić, aby zminimalizować ryzyko rozwoju raka? 

Co należy do codziennego minimalizowania ryzyka raka? Jest to przede wszystkim unikanie tytoniu i toksyn środowiskowych, zdrowia dieta, regularne ćwiczenia, brak nadwagi, stronienie od alkoholu i promieniowania słonecznego, unikanie infekcji, dbanie o sen oraz spożywanie wystarczającej ilości witaminy D. Stosując się do tych zasad, mamy spore szanse, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór. Nie bójmy się także robić badań profilaktycznych. Im szybciej, tym lepiej. 

Więcej o: