"Akacjowa 38". Nowa hiszpańska telenowela zastąpiła popularną produkcję TVP. Dobra zmiana?

Hiszpański serial "Akacjowa 38" pojawił się na antenie Telewizji Polskiej. Pierwszy odcinek telenoweli został wyemitowany 9 stycznia w TVP2. Akcja toczy się w 1899 roku. Przybliża historię przedstawicieli dwóch przeciwległych światów: bogatych i biednych. O której godzinie emisja?

Telewizja Polska zaproponowała widzom kostiumową telenowelę historyczną o wdzięcznej nazwie "Akacjowa 38", kręconą w latach 2015-2021. Nowa produkcja zastąpiła turecki hit TVP "Zranione Ptaki", którego ostatni odcinek został wyemitowany w piątek, 6 stycznia. Akcja nowego hiszpańskiego serialu toczy się w 1899 roku i opowiada o losach mieszczańskich rodzin i ich służących. Jest to spotkanie dwóch światów: bogatych i biednych. Co jeszcze wiemy o "Akacjowej 38"?

Zobacz wideo Najsłynniejsze wpadki w filmach, serialach i nie tylko! Czy naprawdę nie dało się ich uniknąć?

W Hiszpanii powstało aż 1483 odcinków telenoweli "Akacjowa 38", które cieszyły się ogromną popularnością. Czy wszystkie epizody zobaczymy w polskiej wersji językowej? Czas pokaże. Dużo zależeć będzie od oglądalności. Tureckie seriale przypadły Polakom do gustu, być może propozycja hiszpańska spotka się z równie dobrym odbiorem.

"Akacjowa 38". Streszczenie pierwszego odcinka telenoweli

W pierwszym odcinku "Akacjowa 38" widzowie poznali losy pięknej Carmen, żony zamożnego Justo, mężczyzny niezwykle wpływowego oraz agresywnego. Antybohater po powrocie do domu próbuje zgwałcić ciężarną małżonkę. Główna bohaterka w akcie samoobrony uderza mężczyznę twardym narzędziem w głowę. W przeświadczeniu, że dokonała morderstwa, udaje się do matki. Ta pomaga zatrzeć ślady i proponuje ucieczkę, by uniknąć aresztu. Za jakiś czas Carmen rodzi. Za namową matki oddaje maleńką córkę do przyklasztornego przytułku, ale przysięga, że po nią wróci. Kobiety decydują się na zmianę swoich imion. Odtąd przedstawiają się jako Guadalupe i Manuela. Zamierzają zatrudnić się jako pokojówki w bogatej dzielnicy Acacias. Okazuje się, że przeszłość nie pozwoli o sobie zapomnieć.

"Akacjowa 38". Gdzie i kiedy oglądać serial?

Pierwszy odcinek "Akacjowej 38" miał premierę w poniedziałek 9 stycznia. Kolejne odsłony serialu można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 18:45 w TVP2. Powtórki emitowane są na tym samym kanale o 13:15 (także od poniedziałku do piątku). Ponadto telenowela jest dostępna również na platformie TVP VOD.

'Akacjowa 38''Akacjowa 38' Źródło: Materiały prasowe TVP

Zamierzacie oglądać?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.