Ile pieniędzy dostają zwycięzcy polskich talent show? Sława nie jest jedyną nagrodą

Rozpoznawalność, otwarcie drzwi do kariery czy nawet zwiększenie liczby obserwujących w mediach społecznościowych to nie jedyne benefity, na które mogą liczyć zwycięzcy polskich talent show. Wraz z wygraną można liczyć także na spory zastrzyk gotówki.

Więcej o programach telewizyjnych przeczytasz na Gazeta.pl

Osoby zgłaszające się do "MasterChefa" marzą o zostaniu sławnymi kucharzami, do "Top Model" - o karierze w modelingu, a uczestnicy "The Voice of Poland" chcą wyprzedawać bilety na największe stadiony. Udział w programie rozrywkowym otwiera wiele drzwi i zapewnia popularność, ale ich zwycięzcy mogą także skorzystać na wygranej w o wiele bardziej przyziemny sposób. Porównaliśmy, jakie kwoty zgarniają laureaci pierwszych miejsc w telewizyjnych hitach.

Zobacz wideo Łzy Steczkowskiej w "The Voice of Poland"

Uczestnicy talent showDziwne występy w "Mam talent!"? Było ich sporo. Nie tylko wokalne porażki

"Mam talent!"

To zdecydowanie najbardziej zróżnicowany pod względem umiejętności program, a nagroda finansowa jest w nim najwyższa ze wszystkich talent show. Zwycięzca programu otrzymuje 300 tys. zł (w pierwszym sezonie było to 100 tys. euro, co przy obecnym kursie daje wygraną w wysokości ponad 469 tys. zł). Niewykluczone, że kwota jest tak wysoka, bo to zwykle jedyna nagroda, na jaką może liczyć wygrany uczestnik.

'Mam talent' Agnieszka Chylińska, Jan Kliment, Małgorzata Foremniak'Mam talent' Agnieszka Chylińska, Jan Kliment, Małgorzata Foremniak https://www.instagram.com/mamtalent_tvn/

"MasterChef" i "MasterChef Junior"

Dorośli uczestnicy kulinarnego show TVN-u mogą wygrać 100 tys. zł i możliwość wydania własnej książki kucharskiej. Nagroda dla młodszych kucharzy-amatorów jest o wiele niższa. Zwycięzca "MasterChefa Juniora" inkasuje bowiem 15 tys. zł, a także wycieczkę wartą 40 tys. zł.

MasterChefMasterChef player.pl/masterchef

"Top Model"

Zwycięzca "Top Model" dostaje aż trzy nagrody - 100 tys. zł, kontrakt z agencją modelingową, a także sesję okładkową do magazynu "Glamour". Na uczestników sporo bonusów czeka jeszcze w trakcie trwania programu, a z różnymi benefitami wiąże się wygrywanie zdań w poszczególnych odcinkach. Niektóre z nich bywają sporo warte - przykładowo w czwartej edycji programu Ola Żuraw za wygrane zdanie otrzymała Fiata 500.

'Top Model'. Finał dziesiątej edycji'Top Model'. Finał dziesiątej edycji instagram.com/@topmodelpolskatvn

"The Voice of Poland", "The Voice Senior", "The Voice Kids"

Muzyczny talent show Telewizji Polskiej oferuje najniższą nagrodę ze wszystkich programów tego typu. Zwycięzcy przez dwie pierwsze edycje otrzymywali kontrakt z wytwórnią muzyczną Universal Music Polska, a od trzeciej dostają również 50 tys. zł. Seniorzy zamiast kontraktu płytowego mogą liczyć na wycieczkę o wartości 30 tys. zł. "Voice" dla najmłodszych oferuje natomiast nagranie singla, a także stypendium o wartości 50 tys. zł.

Alicja SzemplińskaAlicja Szemplińska Kapif

"You Can Dance - Nowa Generacja"

Taneczny program emitowany w TVP daje zwycięzcy dość standardową, jak na telewizyjne realia nagrodę, która wynosi 100 tys. zł. Ciekawostką jest fakt, że tyle samo wynosiło honorarium zwycięzcy "dorosłej" wersji show emitowanej w TVN, jednak stacja dorzucała do tego także trzymiesięczne stypendium w szkole tańca.

'You Can Dance - Nowa Generacja''You Can Dance - Nowa Generacja' Materiały Prasowe/TVP

Co myślicie o takich kwotach? 

Więcej o: