"Milionerzy". Pytanie o mitologię, stawka 40 tysięcy. Filip zaufał intuicji. Opłaciło się?

"Milionerzy". W powtórce 395. odcinka programu Filip Dawidowicz musiał zmierzyć się z pytaniem dotyczącym mitologii. O ile oczu mniej ma Polifem od olbrzyma Argusa? Nie obyło się bez koła ratunkowego.

W kolejny odcinku "Milionerów" o wymarzony milion grał Filip Dawidowicz z Łodzi. Uczestnik napotkał problem przy pytaniu za 40 tysięcy złotych, które dotyczyło mitologii. W zanadrzu miał jeszcze dwa koła ratunkowe i to właśnie jedno z nich miało pomóc mu w podjęciu decyzji. 

Zobacz wideo Trzy obrzydliwe rzeczy według Oli Kot [Lista Plotka]

"Milionerzy". O ile oczu mniej ma mitologiczny Polifem od mitologicznego olbrzyma Argusa?

  • A: o dziewięćdziesiąt dziewięć
  • B: o dziewięćdziesiąt osiem
  • C: o jedno
  • D: o dwoje

Pan Filip nie był w najgorszej sytuacji, bowiem jak sam przyznał - kojarzył obie postaci mitologiczne. Nie potrafił jednak wskazać, która z nich miała więcej oczu. 

Nie wiem, czy Argus nie był cyklopem - myślał głośno.

Po chwili uczestnik poprosił Huberta Urbańskiego  o koło ratunkowe "pół na pół", które miało pomóc mu w podjęciu słusznej decyzji. System wyeliminował odpowiedzi B "o dziewięćdziesiąt osiem" oraz D "o dwoje". Paradoksalnie, wybór pomiędzy dwoma pozostałymi wariantami wcale nie okazał się prostszy. 

W sumie, żadnej z tych odpowiedzi nie brałem pod uwagę... Intuicja podpowiada mi, żeby zaznaczyć odpowiedź A - przyznał.

Ostatecznie pan Filip postąpił zgodnie z tym, co podpowiadała mu intuicja. Jego wybór okazał się słuszny, dzięki czemu zdobył gwarantowane 40 tysięcy złotych oraz mógł dalej walczyć o tytułowy milion. 

ZOBACZ TEŻ: "Milionerzy". Co jest charakterystyczne w umaszczeniu doga niemieckiego zwanego arlekinem?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.