"Milionerzy". Kto w 1937 r. zbombardował Guernicę? Telefon do męża miał być szansą na 40 tys. zł

Luftwaffe czy Royal Air Force? Kto zbombardował Guernicę w 1937 r.? Dla miłośnika historii pytanie za 40 tys. zł było banalne. Niestety nie dla Agnieszki. Czy udało się jej wygrać pieniądze i kontynuować grę w "Milionerach"?

Agnieszka na pewno wolała dostać inne pytanie za 40 tys. zł. Jak sama przyznała przy poprzednim pytaniu, historia to nie jest obszar wiedzy, w którym czuje się jak ryba w wodzie. Niemniej jednak do wykorzystania miała jeszcze dwa koła ratunkowe. 

"Milionerzy". W 1937 r. w ramach pomocy generałowi Franco baskijską stolicę Guernicę prawie do cna zniszczyły bombardowania:

  • A: Luftwaffe
  • B: Wojenno-Wozdusznych Sił
  • C: United States Air Forces
  • D: Royal Air Force

Tym razem Agnieszka postanowiła nie ryzykować i skorzystała z koła ratunkowego. Zdecydowała się na telefon do męża. Ten nie był całkowicie pewny prawidłowej odpowiedzi. Ostatecznie po chwili namysłu stwierdził:

Nie dam się zabić, ale wydaje mi się, że będzie to "A".

Agnieszka zaufała intuicji męża i poprosiła Huberta Urbańskiego o ostateczne zaznaczenie wariantu "A", który wskazywał Luftwaffe jako odpowiedź.

"Milionerzy" prawidłowa odpowiedź na pytanie o bombardowanie Guerniki

Za bombardowanie Guerniki odpowiedzialny był Legion Condor, czyli niemiecka jednostka Luftwaffe. Zatem odpowiedź "A", zaznaczona przez Agnieszkę była poprawna, dzięki czemu mogła ona kontynuować grę o milion.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.