Finał Miss Polonia 2020. Zobaczcie, która z piękności ma szansę na koronę

Finał Miss Polonia 2020 w tym roku odbędzie się 8 marca w Teatrze Wielkim w Łodzi. O koronę najpiękniejszej Polki walczyć będzie dwadzieścia dziewczyn.

Konkurs Miss Polonia jest jednym z najstarszych polskich konkursów piękności. Tegoroczny finał został zaplanowany na 8 marca, a więc na dzień kobiet. Widzowie będą mogli liczyć na piękną oprawę wydarzenia, bo wydarzenie odbędzie się w budynku łódzkiego Teatru Wielkiego. O tytuł najpiękniejszej Polki walczyć będzie dwadzieścia kobiet. O tym, która z nich otrzyma koronę zadecydują widzowie. To oni mogą w konkursie SMS-owym mogą oddawać głos na swoją faworytkę (głosować można już teraz aż do 8 marca).

Zobacz wideo Relacja z konkursu Miss Polonia 2019

Finał Miss Polonia 2020. Kto ma szansę na koronę?

Zobaczcie, kto w tym roku stara się o miano najpiękniejszej, by zastąpić Karolinę Bielawską, która rok temu stanęła na podium (przypomnijmy, że w poprzednich latach tytuł Miss Polonia otrzymały: Milena Sadowska (2018), Agata Biernat (2017), Izabela Krzan (2016), Paulina Krupińska (2012) ). 

Kandydatka nr 1: Amelia Trochimczuk

Finał Miss Polonia 2020 ; 01. Amelia TrochimczukFinał Miss Polonia 2020 ; 01. Amelia Trochimczuk Mat. prasowe

Od ponad 15 lat jeżdżę na nartach, a od czterech na snowboardzie. (...). W niedalekiej przyszłości chciałabym zdobyć tytuł instruktora narciarstwa. Od zawsze w moim sercu były również taniec i muzyka. Studiuję kosmetologię oraz działam w modelingu od kilku lat. Przed obiektywem czuję się bardzo swobodnie - sesje sprawiają mi ogromną radość, ponieważ kocham to, co robię. Uwielbiam uczyć się języków obcych, w przyszłości chciałabym mówić płynnie w czterech językach - chwali się Trochmiczuk. 

Kandydatka nr 2: Maja Biskupska 

Finał Miss Polonia 2020 ; 02. Maja BiskupskaFinał Miss Polonia 2020 ; 02. Maja Biskupska Mat. prasowe

A co mówi o sobie Maja Biskupska?

Jestem absolwentką wydziału Sztuki Nowych Mediów na ścieżce anglojęzycznej Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Obecnie pracuję jako junior graphic designer. Jestem ambasadorką platformy Her impact, która otrzymała nagrodę WSA - World Summit Awards European Young Innovators 2020 jako rozwiązanie digital, które ma pozytywny wpływ na społeczeństwo, czyli wspiera kobiety w ich rozwoju. W 2017 wraz z zespołem kreatywno-projektowym zostałam uhonorowana nagrodą główną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sybilla 2017 za wystawę i publikacje projektu ,,Osobliwe" w Muzeum Fotografii w Krakowie (...)  Szalenie uwielbiam sztukę, architekturę muzykę i filmy.

Kandydatka nr 3: Jesica Guzek 

Finał Miss Polonia 2020 ; 03. Jesica GuzekFinał Miss Polonia 2020 ; 03. Jesica Guzek Mat. prasowe

Jesica Guzek również powiedziała kilka słów na swój temat: 

W tym roku ukończyłam studia dziennikarskie na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. To właśnie z mediami, a dokładniej z telewizją wiążę swoją przyszłość. Jestem zakochana w świecie mody i fotografii, które towarzyszą mi w życiu codziennym. Bardzo cenię sobie aktywny tryb życia, dlatego uprawiam sport, między innymi tenisa ziemnego, co daje mi dużo radości, pozytywnej energii, a także pomaga zadbać o moją sylwetkę. Jestem osobą energiczną, lubię podnieść sobie poziom adrenaliny, wobec tego w przyszłości planuję ukończyć Kurs spadochronowy AFF. (...) .

Kandydatka nr 4: Daria Szwaba

Finał Miss Polonia 2020 ; 04. Daria SzwabaFinał Miss Polonia 2020 ; 04. Daria Szwaba Mat. prasowe

Daria Szwaba również opowiedziała o sobie:

Jestem studentką drugiego roku wychowania fizycznego i sport jest moją największą pasją. Pracuje jako trener w Akademii Sportowej Pomorze, prowadząc głównie grupy dziecięce. Kocham taniec i podróże.

Kandydatka nr 5: Agata Jarosz

Finał Miss Polonia 2020 ; 05. Agata JaroszFinał Miss Polonia 2020 ; 05. Agata Jarosz Mat. prasowe

Co wiemy o kandydatce z numerem pięć?

Ukończyłam administrację na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Moje zainteresowania są ściśle związane z kolejnymi studiami (kosmetologia). Uwielbiam także podróże (...)Od ponad 8 lat jeżdżę na motocyklach, co sprawia, że wycieczki motocyklowe są nieodzownym elementem mojego życia.

Kandydatka nr 6: Wiktoria Solecka 

Finał Miss Polonia 2020 ; 06. Wiktoria SoleckaFinał Miss Polonia 2020 ; 06. Wiktoria Solecka Mat. prasowe

Wiktoria Solecka także nakreśliła swoją sylwetkę:

Obecnie studiuję kryminalistykę i kryminologię na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Interesuję się ratownictwem medycznym. Uwielbiam również analizować zachowania przestępców oraz badać motywy zbrodni.

Kandydatka nr 7: Klaudia Wonatowska 

Finał Miss Polonia 2020 ; 07. Klaudia WonatowskaFinał Miss Polonia 2020 ; 07. Klaudia Wonatowska Mat. prasowe

Klaudia Wonatowska też nico o sobie opowiedziała:

Studiowałam 3 lata kierunek prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po przeprowadzce do Warszawy, zajęłam stanowisko administracyjne w międzynarodowej korporacji, co połączyłam z moją największą pasją - modelingiem.

Kandydatka nr 8: Weronika Domagalska 

Finał Miss Polonia 2020 ; 08. Weronika DomagalskaFinał Miss Polonia 2020 ; 08. Weronika Domagalska Mat. prasowe

Weronika Domagalska także opowiedziała o swoich pasjach: 

W tym roku zdobyłam tytuł magistra prawa, w trakcie studiów pracowałam zarówno w międzynarodowych korporacjach, jak i polskich firmach - teraz już wiem, że wspaniale jest tworzyć coś od podstaw i w przyszłości chciałabym założyć własny biznes. Uwielbiam odkrywać świat, podróżować - najchętniej do Korei Południowej. W życiu najważniejsza dla mnie jest rodzina.

Kandydatka nr 9: Natalia Gryglewska 

Finał Miss Polonia 2020 ; 09. Natalia GryglewskaFinał Miss Polonia 2020 ; 09. Natalia Gryglewska Mat. prasowe

Natalia Gryglewska również nakreśliła swoją sylwetkę:

Mam 22 lata. Aktualnie mieszkam w Częstochowie. W ubiegłym roku skończyłam dietetykę kliniczną na Śląskim Uniwersytecie Medycznym i w dalszym ciągu kontynuuje naukę na studiach magisterskich w Warszawie. Moim największą pasją są podróże.

Kandydatka nr 10: Klaudia Plesiak 

Finał Miss Polonia 2020 ; 10. Klaudia PlesiakFinał Miss Polonia 2020 ; 10. Klaudia Plesiak Mat. prasowe

Klaudia Plesiak powiedziała o sobie: 

Mam 22 lata i pochodzę z Łodzi. Jestem absolwentką dziennikarstwa, w tym roku rozpoczęłam naukę w Pro Makeup Academy w Warszawie. Wizaż i charakteryzacja filmowa to obecnie moje największe pasje, z którymi mam nadzieję wiązać się także zawodowo. W moim życiu ważną rolę odgrywa także sport Od lat trenuję siatkówkę (...).

Kandydatka nr 11: Natalia Tarasiuk 

Finał Miss Polonia 2020 ; 11. Natalia TarasiukFinał Miss Polonia 2020 ; 11. Natalia Tarasiuk Mat. prasowe

Kandydatka z numerem 11 także zdradziła kilka szczegółów na swój temat:

Jestem na pierwszym roku studiów magisterskich na dwóch kierunkach - Analityki gospodarczej na UMCS w Lublinie oraz Informatyki i ekonometrii na SGGW w Warszawie. Ponadto pracuję w wolnych chwilach jako modelka, a także pomagam rodzicom w gospodarstwie, a jest to prawdziwy owocowy raj. Uwielbiam również aktywnie spędzać czas ze swoimi najbliższymi, przygotowując smakowitości w kuchni.

Kandydatka 12: Roksana Karolak

Finał Miss Polonia 2020 ; 12. Roksana KarolakFinał Miss Polonia 2020 ; 12. Roksana Karolak Mat. prasowe

Co wiemy o Roksana Karolak?

Od czterech lat studiuje dwa kierunki jednocześnie - prawo oraz dziennikarstwo. Między zajęciami chętnie uczestniczę w sesjach zdjęciowych czy pokazach mody, sprawiają mi one wiele przyjemności. Najbardziej interesuje mnie gotowani (...). Dodatkowo intryguje mnie motoryzacja - powiedziała.

Kandydatka nr 13:  Dominika Oleszko

Finał Miss Polonia 2020 ; 13. Dominika OleszkoFinał Miss Polonia 2020 ; 13. Dominika Oleszko Mat. prasowe

Dominika Oleszko również o sobie opowiedziała: 

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Leona Koźmińskiego, na której uzyskałam tytuł Magistra w Specjalności Zarządzanie w Wirtualnym Środowisku. Podczas trwania studiów zostałam wybrana na „Twarz” tejże Akademii. (...)Pochodzę z Serocka, a od 3 lat mieszkam w Warszawie. Obecnie pracuję jako junior media planner. Wolny czas lubię spędzać aktywnie, jeżdżąc na rolkach czy spacerując po parku. Bardzo lubię poznawać nowe miejsca, ludzi oraz obce mi kultury.

Kandydatka nr 14: Katarzyna Gwiazda 

Finał Miss Polonia 2020 ; 14. Katarzyna GwiazdaFinał Miss Polonia 2020 ; 14. Katarzyna Gwiazda Mat. prasowe

Katarzyna Gwiazda w notce na swój temat zaznaczyła: 

W ubiegłym roku obroniłam tytuł magistra zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Na co dzień pracuję w branży nieruchomości - wraz z moim zespołem wynajmujemy powierzchnie biurowe. Moją największą pasją jest sport (...). Przez kilka lat trenowałam lekkoatletykę, a w moim dorobku mam kilka medali Mistrzostw Polski w skoku w dal i trójskoku. W wolnych chwilach lubię czytać książki, grać w tenisa, gotować oraz uczyć się języków obcych.

Kandydatka nr 15: Faustyna Wespińska 

Finał Miss Polonia 2020 ; 15. Faustyna WespińskaFinał Miss Polonia 2020 ; 15. Faustyna Wespińska Mat. prasowe

Faustyna Wespińska także nieco o sobie opowiedziała:

Na co dzień studiuję organizację produkcji filmowej i telewizyjnej. Do listopada pracowałam w branży finansowej w korporacji. Obecnie zajmuję się tworzeniem filmu do obrony mojej pracy dyplomowej. Od dziecka towarzyszy mi sport. Przez 7 lat trenowałam siatkówkę oraz lekkoatletykę. (...)  Oprócz sportu moją pasją jest modeling i wizaż.

Kandydatka nr 16: Aleksandra Mróz

Finał Miss Polonia 2020 ; 16. Aleksandra MrózFinał Miss Polonia 2020 ; 16. Aleksandra Mróz Mat. prasowe

Aleksandra Mróz w notce na swój temat podała:

Jestem studentką na kierunku Wychowanie Fizyczne oraz pracuję jako kelnerka. Praca ta, w czasie trwania studiów, daje mi ogromną radość i satysfakcję. Na co dzień uwielbiam gotować, poznawać nowe, nieznane dotąd smaki oraz pracować z drugim człowiekiem. (...) Interesuję się szeroko pojętym rozwojem osobistym oraz psychologią i aktywnością fizyczną.

Kandydatka nr 17: Paulina Sokowicz 

Finał Miss Polonia 2020 ; 17. Paulina SokowiczFinał Miss Polonia 2020 ; 17. Paulina Sokowicz Mat. prasowe

A oto, jak przedstawiła się Paulina Sokowicz:

Jestem studentką kosmetologii na jednej z poznańskich uczelni, ponieważ odkąd pamiętam inspirował mnie świat piękna i biznesu oraz silne kobiety, które potrafią wziąć życie w swoje ręce, uparcie dążyć do realizacji marzeń. Najwięcej radości w życiu przynoszą mi podróże i nic nie jest w stanie ich zastąpić (...). Kocham modeling, nałogowo uprawiam sport: biegam, tańczę, jeżdżę na rolkach, trenuję pole dance, zaczytuję się w dobrych kryminałach.

Kandydatka nr 18: Monika Przybył 

Finał Miss Polonia 2020 ; 18. Monika PrzybyłFinał Miss Polonia 2020 ; 18. Monika Przybył Mat. prasowe

Monika Przybył również o sobie opowiedziała: 

Jestem studentką 3 roku prawa w biznesie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Moją największą pasją jest lekkoatletyka, od 8 lat trenuję skok wzwyż w bydgoskim klubie CWZS Zawisza. Jestem multimedalistką Mistrzostw Polski oraz półfinalistką Mistrzostw Europy. Interesuję się również ekologią i staram się propagować zdrowy styl życia.

Kandydatka nr 19: Justyna Jarczewska 

Finał Miss Polonia 2020 ; 19. Justyna JarczewskaFinał Miss Polonia 2020 ; 19. Justyna Jarczewska Mat. prasowe

Justyna Jarczewska także napisała o sobie w kilku zdaniach:

Jestem studentką pierwszego roku Bankowości i Finansów Cyfrowych na Uniwersytecie Łódzkim. Interesuję się psychologią, a w wolnym czasie fotomodelingowi oraz aktorstwu. Nieustannie staram się rozwijać te pasje.

Kandydatka nr 20: Cindy Baranowska 

Finał Miss Polonia 2020 ; 20. Cindy BaranowskaFinał Miss Polonia 2020 ; 20. Cindy Baranowska Mat. prasowe

Cindy Baranowska natomiast wyznała:

Mam 20 lat i studiuję marketing mody. Ponadto pracuję w kancelarii prawnej, gdyż oprócz mody i sportu interesuje mnie również prawo. Jestem modelką, uwielbiam tańczyć oraz kocham podróże, dzięki którym mam możliwość poznawania nowych tradycji i kultur.

Dla wielu Polek wgrana w konkursie Miss Polonia była początkiem wspaniałej kariery. Widać to na przykładzie wcześniejszych zwyciężczyń konkursu: Anecie Kręglickiej, Ewie Wachowicz, Rozalii Mancewicz, Marcelinie Zawadzkiej, Paulinie Krupińskiej, Izabelli Krzan, Agacie Biernat czy Milenie Sadowskiej. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.