"Milionerzy". Kiedy samiec jelenia gubi poroże? Pytanie za 40 tysięcy złotych odebrało uczestniczce szansę na dalszą grę

"Milionerzy". W powtórce 336. odcinka 6. edycji programu padło pytanie o to, kiedy samiec jelenia gubi poroże. Niestety, uczestniczka miała z nim nie lada kłopot.

"Milionerzy", to jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych w Polsce. Od lat gromadzi przed telewizorami miliony widzów spragnionych porządnej dawki wiedzy i rozrywki. Oprócz kibicowania uczestnikom programu mogą również sprawdzić swoją wiedzę, a także zorientować się, czy w przyszłości to właśnie oni mogliby zasiąść w studiu "Milionerów". W powtórce 336. odcinka szóstej edycji programu Hubert Urbański zapytał uczestniczkę o to, kiedy samiec jelenia gubi poroże.

player.pl/programy-online"Milionerzy". Które hasło wzbudziło kontrowersje przed wyborami parlamentarnymi w 2019 roku?

"Milionerzy". Samiec jelenia gubi poroże:

  • A: "przed zimą"
  • B: "zaraz po rykowisku"
  • C: "każdej wiosny"
  • D: "tuż przed śmiercią"

Pani Katarzyna Dąbrowska z Krakowa swoją grę o milion złotych rozpoczęła mierząc się z nieoczywistym pytaniem za 500 złotych. Dzięki pomocy publiczności udało jej wyjść z trudności obronną ręką. Uczestniczka pomyślnie odpowiedziała na sześć pierwszych pytań i była gotowa walczyć o drugą sumę gwarantowaną, którą jest 40 tysięcy złotych. Niestety, pytanie o poroże jelenia sprawiło pani Katarzynie niemały kłopot. 

player.pl"Milionerzy". Upadek konfederacji, królobójstwo i emigracja. Pytanie z historii utrudniło grę uczestniczce

Kiedy samiec jelenia gubi poroże? Poznaj prawidłową odpowiedź

Uczestniczka postanowiła rozważyć każdą z podanych odpowiedzi, jednak nie była w stanie jednoznacznie stwierdzić, która z nich jest prawidłowa. Postanowiła więc skorzystać z ostatniego koła ratunkowego, którym było "pół na pół". System odrzucił więc dwie błędne odpowiedzi: A: "przed zimą" oraz D "tuż przed śmiercią".

Analizując pozostałe warianty, pani Katarzyna przyznała, że nie wie, jak często odbywa się rykowisko, a brak tej wiedzy znacznie komplikuje jej decyzję. Po chwili namysłu, zdecydowała się zaufać swojej intuicji i zaznaczyć odpowiedź B "zaraz po rykowisku". Niestety, był to błędny wybór, a uczestniczka straciła w ten sposób szansę na wygranie 40 tysięcy złotych. Pani Katarzyna opuściła studio z sumą gwarantowaną 1000 złotych. 

Pierwsze poroże młodego jelenia jest zwykle nierozwidlone, ale dorosły samiec gubi je każdej wiosny. 

Zobacz wideo Czy Edyta Górniak za bardzo odleciała? "Czuję dobro z jej strony" [Koło Plotka Extra]