Barbara Dunin-Kurtycz rozpoczęła swoją karierę 1962 roku na Estradzie Krakowskiej. Od 1966 roku występowała razem z mężem w duecie. Piosenkarka zmarła 12 stycznia w Warszawie w wieku 76 lat.
Ich największy wspólny przebój to "Żeby ludzie się kochali". Razem z mężem bardzo często gościła w audycji radiowej "Podwieczorek przy mikrofonie". W 2002 roku reżyser Janusz Horodniczy nakręcił film "Nasze gwiazdy", w którym przedstawił życie pary.
Barbara Dunin-Kurtycz za utwór "Nic się nie zmieniło" zdobyła liczne wyróżnienia. W 2006 roku razem z mężem otrzymali nagrodę "Złote Liście Retro".
Przypomnijmy, że Zbigniew Kurtycz zmarł w 2015 roku. Prawdopodobnie Barbara Dunin-Kurtycz zostanie pochowana razem z mężem na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Dokładna data pogrzebu nie jest jeszcze znana.
BO
Niewyjaśnione śmierci gwiazd:
Niepokojące sceny w Sejmie. Katarzyna Piekarska nagle zasłabła podczas obrad
Tomasz Kot rozstał się z żoną. Byli razem 26 lat
Gwiazda "Plebanii" porzuciła dotychczasowe życie dla szejka. Nie przewidziała, jak to się skończy
Niemiec poszedł na Pocztę Polską. Nie mógł uwierzyć w to, co go tam spotkało. "Takie historie tylko w Polsce"
Przejmujące wyznanie Miśka Koterskiego. "Nadal jestem śmiertelnie chorym człowiekiem"
Bruce Willis na nowym kadrze opublikowanym przez żonę. Nie kryła emocji
Jeremy Clarkson podzielił się druzgocącą diagnozą. Partnerka opublikowała nowe zdjęcie i zwróciła się do fanów
Synowa Martyniuków z mężem Danielem świętują roczek syna. Na próżno tam szukać Zenka z Danutą
Produkcja walczyła o nią latami. Uwielbiana aktorka ma być pierwszą uczestniczką "Tańca z gwiazdami"