Takiej imprezy jeszcze nie by這, bo nie by這 jeszcze takiego musicalu. "Mamma mia!" w Polsce

Kto zagra w kultowym musicalu?

Na takiej konferencji jeszcze nie byliśmy. Teatr Roma z ogromnym rozmachem zapowiada swoją najbardziej oczekiwaną produkcję - musical z piosenkami Abby "Mamma Mia!".

"Mamma Mia!" to jeden z najbardziej znanych i zarazem najbardziej lubianych musicali świata. Do tej pory obejrza這 go już ponad 54 mln ludzi, a od lutego tę grupę powiększą także widzowie warszawskiego Teatru Roma.

Rozmach, z jakim we wtorek zaprezentowano obsadę spektaklu, pozwala sądzić, że "Mamma Mia!" przebije wszystkie dotychczasowe produkcje Romy. Dziennikarzy zaproszono bowiem do hangaru na warszawskim Okęciu, a aktorzy wychodzili w rytm tytułowej piosenki Abby, wykonywanej z polskim tekstem, z prawdziwego samolotu.

To pierwszy w Polsce samolot, który m ana sobie barwy spektaklu - mówił Sebastian Mikosz prezes zarządu LOT. - Może nazwiemy go RomaLot.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONFERENCJI >>

Teatr Roma znany jest z wykorzystywania naprawdę spektakularnych efektów specjalnych podczas przedstawień. Wojciech Kępczyński, dyrektor teatru, zapowiada, że "Mamma Mia!" przebije wszystko, co polski widz do tej pory widział.

To będzie coś niebywałego i najprawdopodobniej najdroższego w Polsce - mówił na dziennikarzom dyrektor i zarazem reżyser, Wojciech Kępczyński. - Poczujemy zapach morza, będziemy czuli, jakbyśmy tam byli.

O brak zainteresowania teatr nie musi się martwić. Jak mówił sam Kępczyński, już od wtorku przed kasą ustawiali się pierwsi fani, którzy ze śpiworami czekali na otwarcie kasy. Premiera odbędzie się w 21 lutego 2015 roku (sobota). Wcześniej Roma pokaże jeszcze trzy przedpremierowe 18, 19 i 20 lutego. Sprzedaż biletów ruszyła dziś o 10. Ceny? Za najtańszą wejściówkę trzeba zapłacić 70 zł, najdroższe są natomiast bilety w loży i rzędzie VIP - po 150 zł.

Premiera "Mamma Mia!" to dla Romy ważne wydarzenie także z tego względu, że widzowie obejrzą musical w odnowionym gmachu oraz na deskach teatru zobaczą wiele nowych twarzy. Obsadę kompletowano przez kilka miesięcy, na castingi zgłosiło się ponad 1000 osób. Spośród nich wybrano kilkoro debiutantów, lecz także aktorów już znanych szerokiej publiczności, np. Robert Rozmusa, Beatę Olgę Kowalską (Doktorowa z serialu "Ranczo"), czy Dariusz Kordka.

Pełna obsada: DONNA: Alicja Piotrowska, Anna Sroka, Anna Sztejner; ROSIE: Iza Bujniewicz, Monika Rowińska, Ewa Lachowicz; TANIA: Olga Beata Kowalska, Basia Melzer, Anna Gigiel;  SOPHIE: Barbara Garstka, Paulina Łaba, Zofia Nowakowska; ALI: Małgorzata Regent, Agnieszka Mrozińska; LISA: Malwina Kusior, Agata Bieńkowska; SAM: Dariusz Kordek, Janusz Kruciński, Rafa Drozd; HARRY: Jan Bzdawka, Krzysztof Cybiński, Wojciech Socha; BILL: Paweł Podgórski, Robert Rozmus, Jakub Szydłowski; SKY: Paweł Góralski, Paweł Mielewczyk; PEPPER: Paweł Kubat, Marcin Wortmann; EDDIE: Kamil Krupicz, Andrzej Skorupa.

Za scenografię odpowiada Mariusz Napierała, za kostiumy Dorota Kołodyńska, a fryzurami zajmię się Jaga Hupało.

karo

Wi璚ej o: