Zmarli mając zaledwie 27 lat...

Amy Winehouse zmarła tragicznie.
 Curt Cobain Curt Cobain Curt Cobain

Kurt Cobain

''Klub 27'' to określenie grupy legendarnych artystów, którzy zmarli w wieku 27 lat. Kto do niego należał?

Kurt Cobain był wokalistą legendarnej grupy Nirvana. Zmagał się z uzależnieniem od heroiny i depresją. 5 kwietnia 1994 roku znaleziono go martwego w jego domu w Seattle. Cobain strzelił sobie w głowę.

Jim Morrison. Jim Morrison. KEYSTONEPICTURESUSA/KEYSTONE Pictures USA

Jim Morrison

Amerykański piosenkarz z grupy ''The Doors''. Morrison zmagał się z uzależnieniem od alkoholu. Zmarł 3 lipca 1971 roku w Paryżu, gdzie przeniósł się pod koniec życia. Oficjalną przyczyną śmierci był atak serca. Spekuluje się jednak, że Morrison przedawkował heroinę.

Janis Joplin. Janis Joplin. AP

Janis Joplin

Janis Joplin jest legendą rocka o niesamowitym głosie. Była legendą festiwalu Woodstock. Zmarła 4 października 1970 roku. Jej ciało znaleziono w hotelowym pokoju w Hollywood. Janis przedawkowała heroinę.

Jimi Hendrix Jimi Hendrix Fot. AP

Jimi Hendrix

Jimi Hendrix był amerykańskim wokalistą i gitarzystą. Jest legendą muzyki rockowej. Był głównym artystą festiwalu Woodstock. Zmarł 18 września 1970 roku, bo zachłysnął się wymiocinami.

Brian Jones. Brian Jones. Forum

Brian Jones

Brian Jones był jednym z założycieli legendarnej grupy Rolling Stones. Grał na gitarze. Tak jak wiele gwiazd Brian zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Znaleziono jego ciało w basenie przy domu muzyka. Lekarze stwierdzili w jego organizmie alkohol i narkotyki. Jimi Hendrix zadedykował mu piosenkę.

Amy Winehouse. Amy Winehouse. AP

Amy Winehouse

Amy Winehouse zmarła 23 lipca 2011 roku. Przed śmiercią widziano, ją jak kupowała kokainę, extasy i ketaminę. Miała wielki talent. Była uzależniona od alkoholu i narkotyków. Cierpiała też na depresję. Śpiewała soul, R&B i jazz. Świat zapamięta ją dzięki utworom ''Rehab'' czy ''Back to black''.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.