Bardzo religijne gwiazdy - cz. 1

Otwarcie mówią o swojej wierze.
ARTUR BORUC ARTUR BORUC KAPIF

Artur Boruc

Piłkarz jest zagorzałym katolikiem. Kiedyś został nawet ukarany za wykonywanie gestów religijnych podczas meczów. Co nie przeszkodziło mu się rozwieść...

WOJCIECH CEJROWSKI WOJCIECH CEJROWSKI KAPIF

Wojciech Cejrowski

Deklaruje przynależność do kościoła katolickiego, a siebie określa mianem "radykalnego katola". Osobiście bronił krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

ARTUR ŻMIJEWSKI ARTUR ŻMIJEWSKI KAPIF

Artur Żmijewski

Jak mówi w wywiadzie do adonai.pl:

Nie jestem kaznodzieją, wiec trudno mi mówić o sprawach wiary, ale dla mnie jest to punkt odniesienia, którym próbuję kierować się w moich wyborach. Nie wstydzę się swojej wiary, ale też nie próbuję się z nią komuś narzucać. Podobnie Paulina. Szkoła, którą prowadzi, nosi imię Jana Pawła II. Nie oznacza to, że będą z niej wychodzić księża i zakonnice, ale to wskazanie dla nas i rodziców, do czyjej nauki chcemy się odwoływać. Zajęcia w tej szkole zaczynają się od porannej modlitwy.
RADOSŁAW PAZURA RADOSŁAW PAZURA KAPIF

Radosław Pazura

Po ciężkim wypadku, w którym otarł się o śmierć, spojrzał inaczej na życie. Jak podaje opoka.org.pl

To rzeczywiście był punkt zwrotny w moim życiu, wtedy wszystko zaczęło się przemieniać. Jestem tym samym, a jednak innym człowiekiem. Otworzyłem się na Pana Boga, otrzymałem łaskę, która pozwoliła mi spojrzeć zupełnie inaczej na życie. W moim przypadku można mówić o prawdziwym nawróceniu.
MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA KAPIF

Małgorzata Kożuchowska

Aktorka często podkreśla, że jest osobą wierzącą, brała też udział w przy realizacji programów poświęconych tematyce religijnej. W wywiadach podkreśla też jak wielki wpływ miała na nią śmierć Ojca Świętego.

PIOTR KRAŚKO PIOTR KRAŚKO KAPIF

Piotr Kraśko

Piotr Kraśko, znany dziennikarz również opowiada o swojej wierze w wywiadzie dla katolik.pl:
Jestem wierzący i myślę, że każdy z nas stoi przed dylematami jak godzić wiarę z tym co czasem widzimy. Niezależnie od tego, czy pracujemy w mediach, szpitalu, kancelarii prawnej, czy gdziekolwiek indziej. Każdego ogarniają czasem wątpliwości. Sam raczej boję się ludzi, którzy uważają, że są nieomylni i w 100% zawsze maja rację.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.