Co się stało z bohaterami 'Idola'?

Dziewięć lat temu wzięli udział w pierwszej polskiej edycji 'Idola'. Do Polsatu przyjechali z głową pełną marzeń o karierze muzycznej, własnej płycie, koncertach, popularność i fanach. Komu udało się je spełnić? Jak potoczyły się ich losy? Sprawdzamy!
Jakub Rutnicki. Jakub Rutnicki. www.KAPIF.pl

Jakub Rutnicki

Nie zrobił kariery muzycznej, a... polityczną! W latach 2002-2005 był radnym powiatu szamotulskiego. Pełnił również funkcję posła V kadencji, wybranego z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu pilskim. W 2007 roku po raz drugi zdobył mandat poselski.

 


Michael Zawitkowski. Michael Zawitkowski. www.KAPIF.pl

Michael Zawitkowski

Chwilę po programie spotykał się z wokalistką Anną Świątczak. Podobnie jak Rutnickiemu, nie udało mu się zrobić kariery muzycznej.

Anna Dąbrowska. Anna Dąbrowska. www.KAPIF.pl

Anna Dąbrowska

Jest jedną z tych osób, której po programie udało się najwięcej osiągnąć. Wydała cztery albumy, ma na swoim koncie kilka przebojów oraz wiele nagród. Prywatnie od czasu "Idola" związana z Pawłem "Józkiem" Jóźwickim. W ubiegłym roku została mamą.

Patrycja Wódz. Patrycja Wódz. www.KAPIF.pl

Patrycja Wódz

Po programie trafiła do żeńskiego trio Queens, z którym wydała album oraz rozebrała się w "CKM". Po dwóch latach odeszła z zespołu z powodów zdrowotnych. Nieoficjalnie mówi się, że wpadła w anoreksję.

Paweł Nowak. Paweł Nowak. www.KAPIF.pl

Paweł Nowak

Choć był "cudownym dzieckiem" "Idola" po programie kariery nie zrobił.

Tomasz Makowiecki. Tomasz Makowiecki. www.KAPIF.pl

Tomasz Makowiecki

Wydał trzy solowe krążki i jeden z zespołem No!No!No! Jest stale obecny na polskiej scenie muzycznej, choć z popu przeniósł się w obszary muzyki autorskiej. Po programie przez jakiś czas spotykał się z prezenterką MTV Anną Chyłkowską. W 2008 roku poślubił wokalistkę Reni Jusis, z którą ma synka Teofila.

Małgorzata Stępień. Małgorzata Stępień. www.KAPIF.pl

Małgorzata Stępień

Po programie kilkukrotnie próbowała zaistnieć na dłużej, ale jej starania niestety nigdy się nie powiodły. Dziś śpiewa jako chórzystka u innych artystów.

Szymon Wydra. Szymon Wydra. www.KAPIF.pl

Szymon Wydra

Cztery albumy z zespołem Carpe Diem i popularność do dziś to efekt udziału Wydry w "Idolu".  Ze swoją długoletnią partnerką Anną ma córkę Simonę.

Ewelina Flinta. Ewelina Flinta. www.KAPIF.pl

Ewelina Flinta

Tuż po "Idolu" jej kariera nabrała wielkiego rozpędu. Jej piosenka "Żałuję" stała się w Polsce hitem roku i przeszła do historii polskiej muzyki rozrywkowej. Wydała dwa albumu, ostatni w... 2005 roku! Od tamtego czasu nagrała jedynie duet "Nie kłam, że kochasz mnie" z Łukaszem Zagrobelnym. Dziś jest bardziej celebrytką lansującą się na stołecznych bankietach. Stale twierdzi, że pracuje nad nowym albumem...

Alicja Janosz. Alicja Janosz. www.KAPIF.pl

Alicja Janosz

Tak naprawdę nie wiadomo czy "Idol" jej bardziej pomógł czy zaszkodził. Po programie nagrała album "Ala Janosz", na którym znalazły się miałkie popowe piosenki. I choć krążek na fali popularności programu, dobrze się sprzedał, wokalistka otrzymała za niego w mediach okropne recenzje! W 2004 roku Janosz jako "Alex" starała się o reprezentowanie Polski na Eurowizji oraz wzięła udział w "World Idol", gdzie zajęła 8. miejsce. W 2007 roku prowadziła polską listę przebojów w 4fun.tv. Obecnie jest wokalistką HooDoo Band, z którym wydała ostatnio album. Stale pracuje nad swoim drugim solowym albumem.

Więcej o:
Komentarze (29)
Co się stało z bohaterami 'Idola'?
Zaloguj się
 • wredna_baba

  Oceniono 2 razy 2

  A gdzie Kuba Kęsy i Zalef?

 • jagodzianka

  Oceniono 2 razy 2

  A Krzysiek Zalewski???

 • dorotab

  Oceniono 1 raz 1

  jeszcze byla hania stach, tez miala piekny glos....i przepadla

 • bogusja

  Oceniono 1 raz 1

  Małgosia Stępień ma mocny głos...szkoda,że nikt się nie zainteresował jej możliwościami

 • krzycho22

  Oceniono 1 raz 1

  Spośród z nich tylko Dąbrowska jest od lat najlepsza i trzyma poziom i ostatnio Brodka o której nie napisaliście. Wydra obecnie śpiewa rocko polo, o tym że inni dziwnie dziwią się i całuje foki. Jesli chodzi o Flintę to "Żałuję" nie jest jej piosenką, to cover jakiegoś utworu z zagranicy, poza tym ma niestety słaby repertuar jak na jej głos. Nie ma nic o Zalewskim, który chyba nie ma pomysłu na siebie, bo głos ma niesamowity. Silski i Uniatowski też gdzieś przepadli. Niestety większością tych młodych utalentowanych ludzi nie ma się kto zająć, np. jakiś dobry producent jak u Dąbrowskiej, większośc śpiewa później utwory na poziomie disco polo.

 • reki335

  Oceniono 1 raz 1

  w sumie jabkby wziąć dorobek wszystkich zw wszystkich edycji to i tak nie starczyłoby na jednego prawdziwego idoloa, same cieniasy

 • reki335

  Oceniono 1 raz 1

  kurde co się z tej Janosz robi? zombie jakieś

 • len

  Oceniono 1 raz 1

  Janosz ma łep jak sklep

 • izabela36

  Oceniono 1 raz 1

  polecieli w kosmos

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX