Najpiękniejsze królewskie śluby

Królewskie śluby.

Diana Spencer i książę Karol

To był najbardziej spektakularny ślub świata. Diana poznała księcia Karola przez siostrę Sarah, na wycieczce konnej w 1977 roku. Zaręczyny ogłoszono 24 lutego 1981 roku. Karol podarował Dianie pierścień z szafirem i diamentami, wart 30 000 dolarów. Ślub odbył się 29 lipca 1981 roku w katedrze św. Pawła w Londynie. W ceremonii uczestniczyło 3 500 osób. Przed telewizorami ślub oglądało miliard osób.

Książę Filip i Elżbieta II

Ślub odbył się 20 listopada 1947 w Opactwie Westminsterskim. Publicznie nigdy czule się nie obejmowali. Kiedy w końcu kilka lat temu Filip nieoczekiwanie pocałował żonę w policzek w czasie sylwestra, zdjęcie obiegło świat. To był pierwszy publiczny pocałunek królewskiej pary!

Książę Filipa i Letizia Ortiz

Letizia Ortiz była jedną z najpopularniejszych hiszpańskich dziennikarek. Jej życie zmieniło się, gdy poznała księcia Filipa. Początkowo wydawało się, że dziennikarka kompletnie nie nadaje się na narzeczoną księcia: nie pochodzi z arystokratycznej rodziny, a w dodatku była rozwódką. Miłość pokonała jednak przeszkody. Filip zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. Pobrali się w 2004 roku.

Peter Phillips i Autumn Kelly

Królewskie śluby zawsze były szeroko komentowane. Tak też było w przypadku ślubu Petera Phillipsa z Autumn Kelly. Peter jest najstarszym wnukiem królowej brytyjskiej Elżbiety II. Ceremonia zaślubin, skromna jak na warunki rodziny królewskiej, odbyła się na zamku w Windsorze. Uczestniczyło w niej 300 gości, wśród nich królowa, jej mąż książę Filip, książę Karol, a także matka Filipa - księżna Anna. Zabrakło księcia Williama. Reprezentowała go Kate Middleton.

Książę Rainier i Grace Kelly

Grace Kelly poznała księcia Rainiera na festiwalu w Cannes w 1955 roku. On zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. Jej dopiero podczas drugiego spotkania książę przypadł do gustu. Ślub stulecia, jak go wówczas nazywano odbył się w 1956 r., a suknia panny młodej również jest naśladowana do dziś.

Książę Andrzej i Sara

Andrzej i Sara wzięli ślub w lipcu 1986 roku. Po ślubie Sarah przyjęła tytuł Jej Królewskiej Wysokości Księżnej Yorku, ale nazywana Fergie. Księstwo Yorku doczekali się razem dwóch córek. Początkowo wszystko układało się znakomicie, ale księżnej przeszkadzał sztywny protokół Dworu Królewskiego i częsta nieobecność męża, zajętego sprawami Marynarki. Ponadto, w związku z nieobecnością męża, całe zainteresowanie prasy skupiło się na jego żonie. Rozwiedli się 1996 roku.

Księżniczka Wiktoria i Daniel Westling

Mezalians? Co z tego. Miłość była najważniejsza. Następczyni szwedzkiego tronu, księżniczka Wiktoria poślubiła swojego trenera fitness Daniela Westlinga. Ich uroczystość, której organizacja zajęła ponad rok, odbyła się w katedrze protestanckiej Storkyrkan na Starym Mieście w Sztokholmie. Obliczono, że ślub kosztował 20 milionów euro.

Książę Joahim i Marie Cavallier

Ich ślub odbył się w 2008 roku. Małżeństwo z duńskim księciem oznaczało dla francuskiej katoliczki wstąpienie do Kościoła luterańskiego Danii i przyjęcie duńskiego obywatelstwa. Księżna Marie zjednała sobie serca Duńczyków postawą wobec synów Joachima z pierwszego małżeństwa.

Książę Filip i Matylda

Pobrali się w 1999 roku. Skromna i uśmiechnięta Matylda zmieniła playboya w czułego męża i ojca, a monarchię uratowała przed upadkiem. Ceremonia celebrowana była po francusku, niemiecku i flamandzku.Ślub belgijskiego następcy tronu z Matyldą był ważny dla Belgów z narodowego punktu widzenia, ponieważ wzbudził wiele nadziei na złagodzenie waśni między Flamandami a Walonami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.