Oni odeszli w tym roku

Na zawsze naszych sercach.

Maciej Kozłowski

Maciej Kozłowski - aktor teatralny i filmowy. Widzowie z pewnością pamiętają go z takich filmów jak: "Psy", "Ogniem i mieczem" czy serialów "Oficer" i "M jak miłość". Jego filmografia była bardzo bogata. Maciej Kozłowski zostawił żonę Agnieszkę Kowalską, z którą ożenił się zaledwie dwa lata temu. Aktor od dawna walczył z rakiem. Mimo poważnej choroby, nie zrezygnował ze swojej największej pasji, czyli aktorstwa. Jeszcze w 2009 roku grał w teatrze i w serialu "M jak miłość". Miał  53 lata.

Teraz zostały już tylko wspomnienia i zdjęcia. Teraz zostały już tylko wspomnienia i zdjęcia. AG

Lech i Maria Kaczyńscy

Tragiczna wiadomość dotarła do nas 10 kwietnia z samego rana. Samolot Lecha Kaczyńskiego Tu-154 rozbił się na lotnisku w Smoleńsku. Nikt nie przeżył tej katastrofy. Maria i Lech Kaczyńscy byli pozytywnymi bohaterami Plotka. Kochaliście o nich czytać a my pisać. Maria Kaczyńska zdradzała jak mówi do niej prezydent, a Lech Kaczyński w wywiadach mówił, że z żoną ucieka z Pałacu Prezydenckiego na romantyczne kolacje.

 

Kaczyńska: Mąż mówi do mnie babiszonku, babuszku

Lech Kaczyński: Ćwiczyłem kiedyś na siłowni. Muszę do tego wrócić.

 

Jan Hencz nie żyje. Aktor serialu Jan Hencz nie żyje. Aktor serialu "Barwy Szczęścia" Kapif

Jan Hencz

Ta wiadomość zaskoczyła fanów "Barwy Szczęścia". Jeden z głównych bohaterów serialu nie żyje.  Jan Hencz grał Fryderyka Struzika - seniora rodziny. Jego rola była barwna i bardzo wyrazista. Gdy pojawiały się problemy, to właśnie do Fryderyka należało ostatnie zdanie. Jan Hencz  zmarł w nocy z 24 na 25 września w Łodzi - podał filmpolski.pl. Miał 64 lata.

Jerzy Turek

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Jerzy Turek. Miał 76 lat. Zapamiętamy go z komediowych ról w "Misiu", "Rozmowach kontrolowanych", "Alternatywy 4" czy "Koglu Moglu". W czerwcu zeszłego roku aktor przeszedł udar mózgu. Powoli dochodził do siebie, koledzy z planu "Złotopolskich" czekali na jego powrót. Niestety, nie wrócił.
Jarosław Kukulski. Jarosław Kukulski. Fot. Tomasz Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Jarosław Kukulski

13 września w Warszawie zmarł Jarosław Kukulski. Kompozytor i autor tekstów od dłuższego zmagał się z problemami z sercem, niedrożnymi naczyniami krwionośnymi oraz nieprawidłową pracą nerek. W maju w Norymberdze przeszedł operację. Leczenie przerwało zapalenie płuc.

 

Kukulski ma na koncie takie przeboje jak "Najtrudniejszy pierwszy krok" i "Tyle słońca w całym mieście". Z małżeństwa z Anną Jantar miał córkę Natalię, a z drugiego małżeństwa z Moniką Borys syna Piotra. Komponował piosenki dla największych gwiazd polskiej sceny: Haliny Frąckowiak, Eleni, Ireny Jarockiej czy Krzysztofa Krawczyka.

Maria Probosz Maria Probosz eastnews/ Polfilm

Maria Probosz

W Łodzi zmarła aktorka Maria Probosz. Kojarzymy ją z rozbieranych scen w takich filmach jak "Sławna jak Sarajewo" czy "Alabama". Grała też w serialach "07 zgłoś się", "Tulipan" i "Mistrz i Małgorzata". Prywatnie była żoną Marka Probosza, który grał w "M jak miłość" czy "Klanie". Miała 49 lat. Zmarła 14 września.

AG AG AG

Krystyna Bochenek

Krystyna Bochenek, jeszcze jako dziennikarka Polskiego Radia Katowice zasłynęła z wielu inicjatyw, akcji społecznych. Dwadzieścia lat temu wymyśliła na przykład ogólnopolskie dyktando. Przyjaciele wspominają, że wpadła na ten pomysł prasując... tetrowe pieluchy. Zginęła w katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku.
Izabela Jaruga - Nowacka Izabela Jaruga - Nowacka Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Wyborcza.pl

Izabela Jaruga-Nowacka

Izabela Jaruga-Nowacka była ministrem ds. równego statusu kobiet i mężczyzn. Broniła także mniejszości seksualnych. To w niej zwolennicy parytetów dopatrywali się obrończyni.W rządzie Marka Belki pełniła funkcję wicepremiera. Zabierała głos w dyskusjach o prawach człowieka, prawach kobiet i mężczyzn.

 

Niezwykła kobieta. Wyjątkowy polityk. Zginęła 10 kwietnia 2010 w katastrofie prezydenckiego samolotu. Miała 60 lat.

AG AG AG

Jolanta Szymanek-Deresz

Jolanta Szymanek-Deresz. Zawsze elegancko ubrana. Kobieca. Kochała biel, która podkreślała jej opaleniznę. Po prostu dama. Nic więc dziwnego, że w 2007 roku zwyciężyła w rankingu tygodnika "Wprost" na najlepiej ubraną posłankę. Z uzasadnienia werdyktu: "z wzajemnością kocha biel, która podkreśla jej opaleniznę", "zawsze starannie ułożona, bardzo kobieca fryzura", "doskonale dobrane dodatki, buty, torebki". Zginęła w katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku 10 kwietnia 2010.

Janusz Zakrzeński

Na pokładzie samolotu lecącego do Smoleńska 10 kwietnia znajdowali się nie tylko przedstawiciele władz. Wśród obecnych na pokładzie był między innymi Janusz Zakrzeński, wybitny polski aktor. Większość zapamiętała go z roli marszałka Józefa Piłsudskiego albo jako reżysera w "Misiu". Grał także w teatrze, na deskach Teatru im. Słowackiego w Krakowie, a także w warszawskich teatrach Polskim i Nowym.
Więcej o:
Copyright © Agora SA