Katey Sagal wygrała z nałogami, a Matt LeBlanc już nie farbuje włosów. Jak zmieniły się wielkie gwiazdy lat 90.?

Zagrali w kultowych produkcjach filmowych lat 90., a my wciąż o nich pamiętamy. Jak zmieniły się gwiazdy międzynarodowej sławy, za którymi szalało wielu wielbicieli i wielbicielek?
Ronn Moss Ronn Moss East News

Ronn Moss

"Moda na sukces" uświetnia ramówkę stacji CBS od 1987 roku, a co ciekawe, najnowsze odcinki opery mydlanej są wciąż nagrywane. Niewątpliwym gwiazdorem serialu jest Ridge Forester, w którego wciela się Ronn Moss. Aktor podobnie jak bohater wspomnianej produkcji jest prawdziwym amantem. Był dwukrotnie żonaty, a jego pierwsze małżeństwo zakończyło się przez zdradę ukochanej. Hobbystycznie zajmuje się fotografowaniem, a na swoim koncie ma również karierę muzyczną. 

Katey Sagal Katey Sagal East News

Katey Sagal

Pamiętacie Peggy? Ta ognistowłosa piękność uświetniała każdy odcinek sitcomu "Świat według Bundych". Była zwariowaną żoną głównego bohatera i matką dwojga dorastających dzieci. Charakterystyczna grzywka i mocny tapir na głowie, obcisłe stroje, ekstrawagancki styl, w którym dominował motyw panterki oraz specyficzne poczucie humoru - tak w skrócie można zaprezentować tę niezwykłą postać odgrywaną przez Katey Sagal. 

Jej kariera aktorska z pozoru rozwijała się bardzo dobrze. Przez wiele lat była aktywna zawodowo, jednak na jakiś czas zniknęła z show-biznesu. A wszystko przez problemy z alkoholem. Katey przyznała się, że zażywała kokainę i przedawkowała leki uspokajające. Za kłopoty z uzależnieniem obwiniała przeszłość i dorastanie w świecie pełnym presji. Swoje dzieciństwo przedstawiła w książce własnego autorstwa - "Grace Notes: Moje wspomnienia":

Gdy miałam 12 lat, mieszkałam w tym samym budynku co Judy Garland (amerykańska aktorka i piosenkarka - przyp. red.). Jej córka Lorna Luft i ja byłyśmy koleżankami z sąsiedztwa. Mama Lorny miała mnóstwo różnych tabletek na stoliku nocnym i spała do południa, tak samo jak moja mama. Byłyśmy sobie bliskie. I oczywiście myślałam, że to normalne i że wszystkie mamy biorą tyle tabletek.

Sagal pomimo trudności stanęła na nogi i kontynuowała współpracę z wieloma producentami filmowymi. Choć rzadziej pojawiała się na wielkich ekranach, furorę robiły jej serialowe kreacje aktorskie. Aktualnie artystka ma 66 lat i nadal jest aktywna zawodowo.

Brooke Burns Brooke Burns East News

Brooke Burns

Brooke Burns miała mocny debiut aktorski - w "Słonecznym patrolu" wcieliła się w uroczą ratowniczkę Jessie Owens. Ta rola otworzyła jej drogę do świata show-biznesu. Gwiazda zakończyła swoją przygodę z branżą filmową, a ostatnia produkcja, w której brała udział, była realizowana w 2011 roku.

Matt LeBlanc Matt LeBlanc East News

Matt LeBlanc

Matt LeBlanc był jednym z głównych bohaterów dziesięciosezonowego serialu "Przyjaciele". W przeciwieństwie do kolegów z planu zniknął na jakiś czas z mediów. Po zakończeniu pracy nad kultową produkcją otrzymał propozycję kręcenia autorskiego serialu "Joey", który jednak nie przyciągnął widzów. Po raz kolejny zaistniał w branży, gdy dzięki roli w "Odcinkach" dostał nominację do nagród Emmy oraz do Złotego Globu.

Jak Matt wspominał po latach swój udział w popularnych "Przyjaciołach"?

Farbowałem swoje włosy przez cały czas grania. Miałem tego dość - powiedział w jednym z wywiadów.
Catherine O'Hara Catherine O'Hara screen Youtube/ East News

Catherine O'Hara

Catherine O'Hara ma 67 lat i od trzech dekad jest żoną kierownika produkcyjnego Bo Welcha, z którym ma dwóch synów: Matthew i Luke'a. Choć aktorka ma na swoim koncie bogate doświadczenie filmowe, największą popularność przyniosła jej rola matki w hicie "Kevin sam w domu". Ostatni raz na szklanym ekranie pojawiła się w 2014 roku.

Macaulay Culkin Macaulay Culkin East News

Macaulay Culkin

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć także odtwórcy głównej roli "Kevina samego w domu". Macaulay Culkin to czterdziestolatek, który jest po nieudanym małżeństwie z Rachel Miner, a na swoim koncie ma również liczne zatargi z prawem i problemy z alkoholem oraz narkotykami. Odpowiadał przed sądem za posiadanie między innymi marihuany. Pochował swoją siostrę Dakotę, która zginęła w wypadku samochodowym. 

Shannen Doherty Shannen Doherty East News

Shannen Doherty

Shannen Doherty zasłynęła dzięki kultowemu serialowi młodzieżowemu "Beverly Hills, 90210", w którym grała młodziutką Brendy Walsh. Później pojawiła się również w innych popularnych produkcjach - wystąpiła w "Czarodziejkach" a także, 10. edycji amerykańskiego "Tańca z Gwiazdami". Z programu odpadła już podczas pierwszego odcinka. 

Jak widać, aktorka nie miała szczęścia ani w tańcu, ani w miłości. Jej dwa małżeństwa zakończyły się po zaledwie kilku miesiącach - z Ashleyem Hamiltonem po pięciu, a z Rickiem Salomonem zostało anulowane po siedmiu. Obecnie aktorka walczy o zdrowie. Choruje na IV stadium raka piersi.