Mariusz Dyba wygrał "Idola" i został ratownikiem medycznym. Czym teraz zajmują się inni zwycięzcy muzycznych programów?

Kariera w show-biznesie stała przed nimi otworem, a wszystko za sprawą wygranych w największych muzycznych talent show w Polsce. Pomimo zwycięstw w wokalnych starciach słuch o nich zaginął, a dziś zajmują się działalnością artystyczną jedynie hobbistycznie, choć nadal marzą o wielkiej sławie.
Mariusz Dyba Mariusz Dyba Instagram/ @mariuszdyba_official

Mariusz Dyba - "Idol"

Mariusz Dyba zwyciężył reaktywowaną kilka lat temu edycję "Idola". W odcinkach na żywo zachwycał jurorów, którzy nie szczędzili wokaliście licznych komplementów. Na 2020 rok miał wiele muzycznych planów, jednak pandemia zmieniła bieg wydarzeń. Artysta na Instagramie wyznał, że musiał podjąć inną pracę zarobkową. "Odkopał" swój dyplom ratownika medycznego i rozpoczął działalność w służbie zdrowia. 

2020 rok miał być w moim życiu artystycznym rokiem przełomowym. Nowy projekt eventowy, praca nad płytą, kalendarz pełen grania i imprez. Jednym słowem - żniwa. W jednym tygodniu marca straciłem pracę i możliwości zarabiania. W ciągu kilku dni dżoby z kalendarza posypały się do zera. Muzyka w moim przypadku to nie była tylko miłość i pasja, ale też jedyne źródło dochodu. No ale pach, bum... Trzeba było kombinować. Nigdy nie myślałem, że odkopię dyplom ratownika medycznego, nie miałem tego w planach, ale moja branża stoi, a coś jeść trzeba.
Alicja Janosz Alicja Janosz Instagram/ @alicjajanoszofficial

Alicja Janosz - "Idol"

W "Idolu", a dokładniej w pierwszej edycji show, pojawiła się Alicja Janosz. Nastoletnia wówczas wokalistka miała szansę na artystyczny rozwój, jednak po zakończeniu emisji programu zniknęła z show-biznesu. Jest szczęśliwą żoną i matką, a swoją zawodową przyszłość wiąże z dziećmi. To właśnie dla najmłodszych słuchaczy tworzy wszelkie muzyczne projekty i nagrywa płyty. 

Nagrywamy dziś warsztaty #alicjajanoszdzieciom, które ukażą się w ramach Wrocławskich Ferii Online - pisze w najnowszym poście na Instagramie. 
Aleksandra Nizio Aleksandra Nizio Instagram/ @olanizio_official

Ola Nizio - "The Voice of Poland"

Aleksandra Nizio wyszła spod muzycznych skrzydeł Justyny Steczkowskiej. Diwa była trenerką młodziutkiej dziewczyny w programie "The Voice of Poland" i doprowadziła ją do finału. Zwyciężczyni piątej odsłony show otworzyła kanał na Youtube, na którym publikuje filmiki. Ola nie tylko śpiewa, ale również opowiada o udziale w talent show i trudnościach zaistnienia w show-biznesie. 

Jestem kobietą i muzykiem w Polsce. Coraz bliżej do premiery moich filmów na kanale, jeżeli jeszcze Was tam nie ma, zerknijcie i zasubskrybujcie. Bardzo mi pomożecie, będę mega wdzięczna - promuje się w mediach społecznościowych. 
Klaudia Gawor Klaudia Gawor Instagram/ @klaudia_gawor

Klaudia Gawor - "X Factor"

W finale "X Factora" zaśpiewała hit Edyty Górniak pod tytułem "List" i tym występem zagwarantowała sobie wygraną w show. W wokalnym starciu pokonała wówczas między innymi Grzegorza Hyżego, jednak to nie jej utwory są grane w największych stacjach radiowych. Klaudia Gawor skupiła się na edukacji. Ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Jagiellońskim i przyjęła oświadczyny ukochanego. Dopiero teraz prezentuje w sieci efekty pracy nad autorskim materiałem. 

Sesja na jazzie za mną, więc czas zająć się popkulturą. A tak serio, to w końcu mam czas na swoje rzeczy. Teksty się kleją, więc będą utwory. 
Magda Welc Magda Welc Instagram/ @magdawelc.official

Magda Welc - "Mam talent!"

Młodziutka Magda Welc zdeklasowała w programie "Mam talent!" samego Kamila Bednarka. Po wielu latach przerwy od występów w telewizji znów chce wrócić do show-biznesu. 23-latka założyła własną stronę internetową, na której fani mogą śledzić jej artystyczne działania. 

Obecnie najwięcej mojego czasu spędzam w studio, przygotowując nowe piosenki i dbam o dobrą formę wokalną. Poza tym, jak wiele osób w moim wieku, jestem studentką (na Wydziale Germanistyki). Swoje nieliczne wolne chwile dzielę pomiędzy rodzinę i przyjaciół.
Olga Garstka Olga Garstka Instagram/ @sztuczne.piegi

Olga Garstka - "Must Be the Music"

Olga Garstka zaintrygowała widzów "Must Be the Music" swoją subtelnością i autorskimi utworami. Zdolna dziewczyna śpiewała nostalgiczne piosenki z akompaniamentem fortepianu. Pomimo oryginalnej twórczości słuch o niej zaginął. Wokalistka do dziś próbuje swoich sił w branży muzycznej, angażując się w niszowe projekty. Zmieniła również swój image i styl ubioru. 

Więcej o: