"Brzydula" robi furorę nie tylko w Polsce. Jak wyglądają główne bohaterki serialu w innych krajach?

Telewizyjna historia o stereotypowo nieurodziwej, ale zdolnej dziewczynie, która zawładnęła branżą mody i podbiła serce przystojnego szefa, robi furorę na całym świecie. Zobaczcie, jak prezentują się główne bohaterki "Brzyduli" w innych krajach. Zestawiliśmy ich serialowe charakteryzacje z prywatnymi wizerunkami wcielających się w nie aktorek.
Julia Kamińska Julia Kamińska Instagram/ @brzydula.tvn, @_julia_kaminska

"BrzydUla" w Polsce

Losy serialowej Uli Cieplak są po raz kolejny bardzo chętnie śledzone przez liczne grono widzów. Fani "BrzydUli" doczekali się reaktywacji hitu stacji TVN po dziesięciu latach od zakończenia emisji pierwszej serii odcinków. Rolę żony Marka Dobrzańskiego nieustannie odgrywa Julia Kamińska

Ana Maria Orozco Ana Maria Orozco screen Youtube, Instagram/ @anaorozcoof

"Yo soy Betty, la fea" w Kolumbii

Wzorem dla polskich producentów była oryginalna kolumbijska wersja mini komedii o mało atrakcyjnej, lecz pracowitej dziewczynie, która przemieniła się w prawdziwego rekina biznesu i zrobiła karierę w świecie mody. Serialowa Betty, w którą wcielała się Ana Maria Orozco, bawiła telewidzów od 1999 roku i była popularna również w naszym kraju. 

America Ferrera America Ferrera screen Youtube, Instagram/ @americaferrera

"Ugly Betty" w Stanach Zjednoczonych

Stany Zjednoczone, choć zazwyczaj bardzo szybko garną się do realizacji takiego typu produkcji, w tym przypadku dość późno, bo dopiero w 2006 roku rozpoczęły emisję amerykańskiej wersji "Brzydkiej Betty". America Ferrera, która wcieliła się w główną postać, została wielokrotnie nagrodzona za stworzenie tej wyjątkowej kreacji aktorskiej. 

Ruby Lin Ruby Lin screen Youtube, Instagram/ @loveruby_official

"Ugly Wudi" w Chinach

Historia Brzyduli trafiła również do Azji. Chińska wersja serialu była emitowana w telewizji jedynie przez kilka miesięcy w 2008 roku. W zabawną okularnicę przeistoczyła się wówczas Ruby Lin.

Alexandra Neldel Alexandra Neldel screen Youtube, Instagram/ @alexandra.neldel

"Verliebt in Berlin" w Niemczech

Nasi zachodni sąsiedzi także zainspirowali się kolumbijskim formatem. Na ekranach telewizorów w Niemczech królowała "Lisa" - brzydula, w którą wcielała się Alexandra Neldel. 

Lana Gojak Lana Gojak screen Youtube, Instagram/ @lana_gojak

"Ne daj se, Nina" w Chorwacji

Chorwaccy widzowie doczekali się własnej wersji serialu o ambitnej młodej kobiecie. Odcinkowa komedia "Ne daj se, Nina" zagwarantowała grającej tytułową Ninę Lanie Gojak sporą karierę.