Myślisz, że bycie członkiem rodziny królewskiej to czysta przyjemność? Te dziwne zasady szybko Cię zniechęcą. Prasowanie sznurówek to początek

Nie wiedzieć czemu, brytyjska rodzina królewska urosła do rangi prawdziwych gwiazd. Royalsi mają fanów na całym świecie, a w Londynie ciężko znaleźć sklep, w którym nie będzie można kupić kubka z wizerunkiem Elżbiety II czy księżnej Kate. Media są wyjątkowo zainteresowane tym, co dzieje się za drzwiami Pałacu. Aferki, kłótnie - tych nie brakuje. Członkowie rodziny królewskiej i ich pracownicy muszą jednak przestrzegać masy - delikatnie mówiąc - dziwnych zasad. Oto niektóre z nich.
:Brytyjska rodzina krlewska na obchodach Wsplnoty Narodw :Brytyjska rodzina krlewska na obchodach Wsplnoty Narodw REX/Shutterstock / Rex Features/East News

Elegancja ponad wszystko

Jedną z absurdalnych zasad, których musi przestrzegać każdy członek rodziny królewskiej, jest... posiadanie wyprasowanych sznurowadeł. Nie, to nie żart. Służba na dworze ma w obowiązku prasować tę część obuwia, a każdy jego właściciel musi zawsze to sprawdzić (zastanawiamy się, w jaki sposób).

Zielonogórską edycję popularnej gry planszowej Monopoly można już kupić w trybie preorder Zielonogórską edycję popularnej gry planszowej Monopoly można już kupić w trybie preorder muve.pl

Zakazana gra

Członkowie rodziny królewskiej to nie tylko bogaci celebryci żyjący (po części) za pieniądze podatników, ale też zwykli ludzie. Czas potrafią spędzać na zwykłych, przyziemnych czynnościach jak granie w planszówki. Okazuje się jednak, że w najpopularniejszą z nich grać nie mogą, ponieważ podczas rywalizacji jest szansa na pewnego rodzaju złośliwości. Mowa o Monopoly. ABSURD! 

Bankiet w pałacu Buckingham. Z lewej strony głównego stołu - książę William. Z prawej - księżna Kate Bankiet w pałacu Buckingham. Z lewej strony głównego stołu - książę William. Z prawej - księżna Kate Dominic Lipinski

Nawet ziemniak musi przejść weryfikację

Kolejną absurdalną zasadą, która panuje w rodzinie królewskiej, jest... wielkość i waga podawanego ziemniaka. Podczas uroczystych imprez warzywa, które pojawią się na stole, muszą być niemalże identyczne. Każdy ziemniak przed podaniem jest ważony i obierany w taki sposób, by przypominał pozostałe. Współczujemy kuchennej służbie.

Królowa Elżbieta Królowa Elżbieta Instagram/ @kensingtonroyal

Patrz na torebkę królowej

Służba i wszyscy przebywający w otoczeniu królowej muszą bacznie obserwować jej gesty i to, co robi z torebką. Okazuje się bowiem, że jeśli monarchini przełoży torebkę z lewej ręki do prawej, sygnalizuje, że pora, by skrócić przedłużającą się konwersację z danym rozmówcą. Stawiając torbę na stole, Elżbieta II daje do zrozumienia natomiast, że czas zakończyć dane spotkanie w ciągu pięciu minut.

Po czerwcowym referendum w sprawie Brexitu funt jest mocno przeceniony. W ostatnich dniach  cena spadła poniżej jednego euro. Po czerwcowym referendum w sprawie Brexitu funt jest mocno przeceniony. W ostatnich dniach cena spadła poniżej jednego euro. STEFAN WERMUTH/REUTERS

Wystarczy jedno jej słowo...

Monarcha Zjednoczonego Królestwa włada każdym statkiem, który znajduje się na terenie Wielkiej Brytanii. Jeśli jesteś właścicielem takiego sprzętu, uważaj, Elżbieta II w każdym momencie może go sobie... pożyczyć.

Książę Karol i księżna Camilla Książę Karol i księżna Camilla Fot. Jens Meyer / AP Photo

Leniuszek Karol

Jak już wspominaliśmy przy okazji prasowania sznurowadeł, służba w Pałacu nie ma lekko. Wiele lat temu pewne udogodnienie wymyślił sobie książę Karol, który okazuje się wykazywać tak olbrzymi poziom lenistwa, że lokaje muszą nakładać mu na szczoteczkę pastę do zębów. Dziś zanim następca brytyjskiego tronu wejdzie do łazienki, szczoteczka z pastą już na niego czeka.

Donald Trump, Królowa Elżbieta II Donald Trump, Królowa Elżbieta II Dominic Lipinski / AP / AP

Na rozmowę z królową musisz poczekać

Specjalne zasady panują również przy stole. Elżbieta II podczas oficjalnych uroczystości, siedząc przy stole, nie może rozmawiać z kimkolwiek chce i kiedykolwiek chce. Monarchini w pierwszej kolejności rozmawia z osobą po swojej prawej stronie, a z osobą zasiadającą po lewej rozmawia dopiero podczas drugiego dania.