Mateusz Borek po 20 latach został zwolniony z Polsatu. Ci dziennikarze również pożegnali się z telewizją w nieprzyjemnych okolicznościach

Co jakiś czas słyszymy o niespodziewanych zwolnieniach dziennikarzy. Tym razem padło na Mateusza Borka. Nie tylko on przekonał się o tym, jak krucha może być praca w telewizji.
Mateusz Borek Mateusz Borek Instagram/mati_borek

Mateusz Borek

Mateusz Borek cieszy się opinią jednego z najpopularniejszych dziennikarzy i komentatorów sportowych w Polsce. Przez ostatnie dwie dekady był związany z Polsatem. W międzyczasie angażował się też w inne projekty, w tym Kanał Sportowy prowadzony na YouTube. Podczas transmisji sobotniego odcinka przyznał, że kilka tygodni temu otrzymał list z Telewizji Polsat z wypowiedzeniem kontraktu. Decyzja władz stacji mocno go zaskoczyła.

Spotkałem tam wielu fajnych ludzi, pewnie też kilku niefajnych, którym może za bardzo zaufałem, może za fajnie ich traktowałem, może traktowałem w kategorii przyjaciół, a okazało się, że w międzyczasie ktoś robił jakąś politykę i wbijał mi nóż - powiedział dziennikarz.
Hanna Lis Hanna Lis Instagram.com/ hanna_lis

Hanna Lis

Jeśli chodzi o nagłe zwolnienia dziennikarzy, to do tej pory prym wiodła Telewizja Polska. Wraz ze mianą rządu w Polsce tzw. 'dobra zmiana' dotarła nawet do TVP. Jej następstwem było zwolnienie części pracowników, w tym Hanny Lis. Dziennikarka rozstała się z Telewizją Polską na początku 2016 roku. Wtedy też postanowiła nie wracać więcej do publicystyki i dziennikarstwa informacyjnego. Politykę zamieniła na tematy lifestyle'owe.

Jarosław Kret Jarosław Kret KAPIF.pl

Jarosław Kret

Kilka miesięcy później z TVP został zwolniony Jarosław Kret. Prezenter pogody nie dowiedział się o decyzji pracodawcy wprost. Podobnie jak w przypadku Moniki Zamachowskiej jego nazwisko niespodziewanie nie znalazło się w grafiku.

Beata Tadla Beata Tadla KAPIF.pl

Beata Talda

Beata Tadla również ma na koncie krótki epizod w TVP. Dziennikarka przez trzy lata prowadziła główne wydanie 'Wiadomości'. W 2016 roku została jednak zwolniona. Powód? 'Zmiana koncepcji programu'. Tadla nie rozpaczała i słusznie. Bardzo szybko została zatrudniona w Nowej TV, skąd przeszła do Radia Zet.

Łukasz Nowicki Łukasz Nowicki kapif

Joanna Racewicz

Joanna Racewicz została wyrzucona z redakcji 'Pytania na śniadanie' wiosną 2018 roku. Władze TVP tłumaczyły wówczas swoją decyzję tym, że prezenterka wykorzystywała markę programu śniadaniowego do promocji innych produktów i mimo wielu upomnień nie stosowała się do zakazu. Sama zainteresowana stanowczo temu zaprzeczyła i w konsekwencji z hukiem wyleciała z pracy. Nie ma się czemu dziwić, że nie ma najlepszego zdania o byłym pracodawcy.

To, co tam się dzieje, jest poza zasięgiem mojej wyobraźni. I sposób postępowania, i wszystko, co tam się odbywa - skomentowała w rozmowie z portalem Jastrząb Post.
Monika Zamachowska Monika Zamachowska KAPIF

Monika Zamachowska

Jesienią ubiegłego roku zwolniona została Monika Zamachowska. Prezenterka od lat była związana z Telewizją Polską. Wydawało się więc, że jej pozycja jest nie do ruszenia. Mimo wszystko pracodawca nie uwzględnił jej w listopadowym grafiku. Miejsce Moniki Zamachowskiej zajęła Małgorzata Tomaszewska.

Początkowo Zamachowska nie chciała komentować wyrzucenia z pracy. Z czasem pozwoliła sobie jednak na wbicie szpili TVP.

Więcej o: