Ludwik Borkowski wygrał pierwszą edycję "Azja Express". Liczył na karierę w show-biznesie, skończył jako kelner

Ludwik Borkowski wierzył, że udział w "Azja Express" otworzy mu drzwi do show-biznesu. Mimo wygranej nie udało się mu spełnić marzenia. Od jakiegoś czasu mieszka w Londynie i dorabia jako kelner. Czy drugie połowy gwiazdorskich duetów programu miały więcej szczęścia?
Michał Żurawski i Ludwik Borkowski Michał Żurawski i Ludwik Borkowski Mat. prasowe TVN / Piotr Filutowski

Ludwik Borkowski

Towarzyszył Michałowi Żurawskiemu w "Azja Express" i w 2016 roku wygrał program. Razem ze swoim przyjacielem zainkasował łącznie 90 tys. zł. Niestety losy Ludwika Borkowskiego nie potoczyły się tak, jakby chciał. Całą wygraną, czyli 45 tys. zł, przeznaczył na spłatę długów. Ostatecznie był zmuszony wyjechać do Londynu, gdzie obecnie pracuje jako kelner.

Zderzenie z rzeczywistością okazało się przykre i udział w show TVN nie przyniósł mu intratnych propozycji zawodowych. Borkowski w końcu od kwietnia mieszka w Londynie.

- Skoro trzeba pracować, to wybrałem sobie taką drogę typowo aktorską. Co robią aktorzy na Zachodzie? Są kelnerami, więc ja też nim jestem. Jak to mówił Tom Hanks, gdyby to było łatwe, to by to robili wszyscy, więc krótko mówiąc, trzeba się trochę postarać i zaprzeć w sobie, żeby coś osiągnąć - wyznał Ludwik Borkowski w "Dzień Dobry TVN".

Borkowski chce zainwestować w swój aktorski talent.

- Tutaj jest pierwszy etap kursu, który sobie zaplanowałem. Dalsze etapy są w Los Angeles. Jedyne, czego teraz potrzebuję to pieniędzy, bo tu jest strasznie drogo, więc muszę pracować - opowiedział w "Dzień Dobry TVN". A co z pieniędzmi z programu? - Poszły już miesiąc po programie. Chwila moment. Poszły na długi - zdradził z rozbrajającą szczerością.

Paweł Dobrzański to wieloletni przyjaciel Pascala Brodnickiego. Jest właścicielem warszawskiej restauracji Paweł Dobrzański to wieloletni przyjaciel Pascala Brodnickiego. Jest właścicielem warszawskiej restauracji "Posmakuj", zajmuje się także cateringiem. Jak wyznał w jednym z odcinków, jego główną pasją jest sport, dlatego dobrej kondycji może mu pozazdrościć wielu uczestników "Azji Express". Mat. prasowe TVN / Piotr Filutowski

Paweł Dobrzański

Paweł Dobrzański wystąpił w pierwszej edycji "Azji Express" w duecie z Pascalem Brodnickim. Podobnie jak jego znany przyjaciel jest kucharzem. Na co dzień prowadzi popularną jadłodajnię - "Posmakuj" w samym centrum warszawskiego "Mordoru". Lokal cieszy się ogromną popularnością wśród pracowników tamtejszych korporacji. To nie jedyna działalność Pawła. Jest również właścicielem dwóch innych restauracji oraz firmy cateringowej.

Azja Express; Sezon 1; Odcinek 7; fot.: TVN / Piotr Filutowski
X-News/TVN

Pascal Brodnicki i Paweł Dobrzański
TVN/X-News

Renata Kaczoruk i Weronika Budziło Renata Kaczoruk i Weronika Budziło TVN/X-News

Weronika Budziło

Udział Weroniki w pierwszej edycji "Azji Express" był dość przypadkowy. Renata Kaczoruk zaproponowała jej występ po tym, jak przyjaciółka modelki złamała nogę dwa tygodnie przed startem programu. Co ciekawe, dziewczyny nie znały się wcześniej. Było to czuć, kiedy Weronika regularnie kłóciła się z Renatą. Po zakończeniu show ich drogi szybko się rozeszły.

Budziło przez jakiś pracowała jako asystentka Michaela Hekmata z marki Blessus. Jednak po programie zrezygnowała z tej posady. Na co dzień jest wielką miłośniczką zwierząt, angażuje się też w akcje na ich rzecz.


Instagram


Instagram

Anna Małysa i Maciej Musiałowski na konferencji 'Ameryka Express' Anna Małysa i Maciej Musiałowski na konferencji 'Ameryka Express' fot.AKPA

Anna Małysa

Kiedy Maciej Musiałowski zaprosił Annę Małysę do udziału w pierwszej edycji "Ameryka Express", nikt nie wiedział, kim jest przyjaciółka aktora. Dziewczyna na co dzień mieszka w Kopenhadze i do momentu startu programu nie miała styczności z show-biznesem. Jednak po zakończeniu show TVN, liczyła na karierę w mediach. Najpierw pojawiła się w "Milionerach", gdzie wygrała 40 tys. zł.

W maju Małysa wzięła też udział w castingach do kolejnej edycji "Top Model". Jednak nie udało się jej dostać do programu. Na swoim InstaStory nie kryła rozczarowania porażką. Jednocześnie dodała, że nie planuje udziału w kolejnych castingach.


Instagram


screen www.player.pl/'Milionerzy'


Instagram/@ankasmietanka

Dariusz Kuźniak Dariusz Kuźniak mat. promocyjne

Dariusz Kuźniak

Przemysław Saleta i Darek Kuźniar jako pierwsi pożegnali się z programem "Azja Express". Jednak dla Darka nie był to pierwszy kontakt z telewizją. Kilka lat temu wziął udział w kulinarnym show "Top Chef". Pojawił się też w rozrywkowym formacie Polsatu - "Celebrity Splash". Obecnie jest szefem kuchni. Jest również miłośnikiem ćwiczeń na siłowni.


Instagram


Instagram

Piotr Czaykowski i Michał Piróg Piotr Czaykowski i Michał Piróg Instagram.com/piotrczaykowski/

Piotr Czaykowski

O Piotrze Czaykowskim zrobiło się głośno, kiedy wziął udział w programie "Azja Express". Do duetu w drugiej edycji programu zaprosił go Michał Piróg. Przyjaciele byli jedną z najbarwniejszych par i szybko stali się ulubieńcami widzów. Piotr prywatnie zajmuje się modelingiem. Na swoim koncie ma pracę m.in. dla Dolce & Gabbana i Armani.


Instagram.com/ piotrczaykowski

Piotr Czaykowski
Archiwum prywatne

Azja Express 2, Odcinek 6, M.Pirog, P.Czaykowski, TVN/Piotr Filutowski
TVN/Piotr Filutowski

Piotr Sałata Piotr Sałata fot.mat. prywatne Thecadess

Piotr Sałata

Piotr Sałata wystąpił w duecie z Larą Gessler w pierwszej edycji "Ameryka Axpress". Obecność kamer nie była dla niego niczym nowym. Sałata przez lata pracował przy organizacji wielu pokazów i sesji modowych. Prowadził także program "Jak dobrze wyglądać nago" w TVN Style.

Na co dzień jest projektantem mody i razem z Radkiem Rocińskim tworzy markę Thecadess, którą uwielbiają m.in. Patricia Kazadi i Agnieszka Hyży.


Instagram/@lara_gessler


Instagram/@lara_gessler

Julia Bijoch Julia Bijoch KAPIF.pl

Julia Bijoch

Julia jest starszą siostrą Zuzanny, jednej z najpopularniejszych polskich modelek. Podobnie jak Zuza zajmuje się modelingiem. Dziewczyny wystąpiły w duecie w drugiej edycji programu "Azja Express".

Julia Bijoch, Zuza Bijoch
mat. prasowe

Asia Express 2 Gwiazdy, Odcinek 5, Zuzanna Bijoch, Julia Bijoch, TVN Piotr Filutowski
TVN/Piotr Filutowski / X8o$[v&JJ8RLe#X9qrTeyR%Ikc$GiNz/