#10YearsChallenge. Gwiazdy podjęły wyzwanie! Dla niektórych czas stanął w miejscu. Zasady zmodyfikowała Lewandowska. Chyba wiemy, dlaczego

Akcja #10YearsChallenge opanowała media społecznościowe, a wszystko swój początek miało oczywiście w Hollywood. Gwiazdy światowego formatu tlumnie publikują w sieci zdjęcia sprzed 10 lat porównując je z aktualnymi fotografiami. Niektóre metamorfozy są naprawdę spektakularne. Do akcji włączyli się też polscy celebryci. Sprawdźcie, jak gwiazdy z rodzimego show-biznesu zmieniły się na przestrzeni ostatnich 10 lat.
Weronika Rosati Weronika Rosati Instagram/@weronikarosati

Weronika Rosati

Musimy przyznać, że Weronika Rosati należy do grona tych gwiazd, które przeszły chyba jedną z najmniejszych metamorfoz. Gdy aktorka opublikowała kolaż składając się z dwóch zdjęć, które różni aż 10 lat, internauci nie mogli wyjść z podziwu. Okazało się, że czas dla Weroniki wręcz stanął w miejscu. Nie zmieniła się ani fryzura, ani kolor włosów, ani nawet rysy twarzy. Niesamowite!

Nie widać różnicy! Nadal piękna i młoda.
Chyba jesteś jedyną osobą, która może dodać zdjęcie sprzed 10 lat i nikt się nie zorientuje, czy to było z dziś, czy 10 lat wstecz.
Jesteś przepiękna w każdym wydaniu, ale teraz to już jesteś petarda! - piszą fani aktorki na Instagramie. 
Małgorzata Rozenek-Majdan Małgorzata Rozenek-Majdan Instagram/@m_rozenek

Małgorzata Rozenek-Majdan

Małgorzata Rozenek-Majdan postanowiła włączyć się do akcji #10YearsChallenge w dość zabawny sposób. Ten kolaż już robi furorę w sieci! Gwiazda opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie dziewczynki, z pewnością dobrze znanej wam z kultowego już memu, które połączyła ze swoją fotografią. Podobieństwo jest uderzające, a efekt w jednej chwili rozbawił internautów. 

I to się nazywa dystans do siebie i pozytywne podejście do życia.
Mistrzostwo!
Jednak dystans do siebie zawsze rozbija bank. Najlepszy #10yearschallange - czytamy pod wpisem gwiazdy.

Małgosia, uwielbiamy Twoje poczucie humoru. Brawa za dystans! 

Anna Lewandowska Anna Lewandowska Instagram/@annalewandowskahpba

Anna Lewandowska

Na małe odstępstwo od reguły pozwoliła sobie Anna Lewandowska, która opublikowała swoje aktualne zdjęcie zestawione z tym sprzed ponad 20 lat. Na fotce z przeszłości możemy zobaczyć więc Anię z okresu jej dzieciństwa. Ależ ona była urocza! Musimy jednak przyznać, że gdyby nie fakt, że obok znalazło się aktualne zdjęcie Lewandowskiej, nie bylibyśmy w stanie rozpoznać, że ta słodka dziewczyna to właśnie Ania. 

Internauci w komentarzach pod metamorfozą Lewej opublikowali masę pozytywnych komentarzy, komplementując przy tym jej urodę.

O jejku, jaki słodki uśmiech!
Kochana, zmiana niesamowita, ale na obu zdjęciach wyglądasz pięknie!
Śliczna mała Ania, piękna duża Ania - czytamy. 

Jednak znalazły się również i takie osoby, którym nie spodobał się fakt, że Ania nie zastosowała się do reguł akcji #10YearsChallenge i nie opublikowała swojego zdjęcia sprzed 10 lat. 

Jak uważacie, czym było to spowodowane? Czyżby Ania wstydziła się swoich zdjęć sprzed dekady? 

Anna Lewandowska
Newspix/KAPIF

Dorota Szelągowska Dorota Szelągowska Instagram/@dotindotin

Dorota Szelągowska

Dorota Szelągowska zalicza się do grona tych gwiazd, które są bardzo aktywne w mediach społecznościowych. Mimo że gwiazda niechętnie dzieli się w sieci swoim życiem prywatnym, ku uciesze fanów jej Instagram i tak obfituje w masę zdjęć. Dorota nie mogła więc odpuścić sobie udziału w akcji #10YearsChallenge. I tutaj zmiana, która nastąpiła na przestrzeni ostatnich 10 lat jest już naprawdę zauważalna. Wpływ na tę metamorfozę miała przede wszystkim zmiana koloru włosów. Kiedyś Dorota była brunetką, a dziś zachwyca już w blond włosach. 

Fani gwiazdy w komentarzach pod jej wpisem na Instagramie zauważają jednak, że zarówno 10 lat temu, jak i obecnie, wygląda równie pięknie. 

Zawsze piękna i z mega uśmiechem!
Dorota jak wino!
Cały czas świetnie, a nawet jeszcze lepiej.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak zgodzić się z opinią internautów. Wy również do nich dołączycie? 

Lara Gessler Lara Gessler Instagram/@lara_gessler

Lara Gessler

Czoło tak samo zdziwione - napisała Lara, porównując swoje aktualne zdjęcie do tego sprzed dekady. 

Lara Gessler na przestrzeni lat z uroczej jeszcze nastolatki wyrosła na piękną i dojrzałą kobietę. Zmianie nie uległy jednak wyraziste i jakże magiczne oczy! 

Szok. To na pewno fotka z przed 10 lat? Naprawdę nic się nie zmieniłaś. A nawet teraz korzystniej wyglądasz. Jak to mawiają kobieta jak wino, im starsza tym lepsza.
Nie widać różnicy, proszę nie oszukiwać!
Oczy czarują! - komplementują fani. 
Anna Starmach Anna Starmach Instagram/@anna_starmach

Anna Starmach

Swoją metamorfozą pochwaliła się także Ania Starmach. I w tym przypadku również mamy do czynienia ze sporą odmianą. Gdy gwiazda "Masterchefa" zamieściła na swoim Instagramie kolaż dwóch zdjęć, wielu internautów odwołało się do powiedzenia, że im kobieta starsza, tym piękniejsza. Ania na zdjęciu sprzed 10 lat pozuje w kucharskim uniformie. Wnioskujemy więc, że już od najmłodszych lat kochała pichcić! Uwagę przykuwa jednak fryzura gwiazdy. Okazuje się, że Starmach jeszcze kilka dobrych lat temu miała naprawdę krótkie włosy, a nawet i grzywkę! 

Teraz wyglądasz bardziej luksusowo!
Lata Ci służą!
Wow. Pani Aniu! Jaki progres - piszą obserwatorzy Ani.

Rzeczywiście, zmiana jest zauważalna. Na obu zdjęciach Starmach wygląda pięknie, jednak musimy zgodzić się z faktem, że z upływem lat gwiazda wprost rozkwita. 

Izabela Janachowska Izabela Janachowska Instagram/@izabrlajanachowska

Izabela Janachowska

#10YearsChallenge w wykonaniu Izabeli Janachowskiej jest równie ekscytujący. Dlaczego? Bo trudno dopatrzeć się u tancerki jakiekolwiek większej przemiany. 

10 lat minęło. Moje pierwsze ever zdjęcie paparazzi vs. nowe selfie - napisała gwiazda. 

Janachowska to przykład kolejnej osoby, dla której czas się po prostu zatrzymał. Bardzo podobna fryzura, ten sam promienisty uśmiech, no i może bardziej wyrazisty makijaż. Internauci zauważyli jednak, że Izabela korzystała również z zabiegów medycyny estetycznej i postanowili swoje zdanie w tym temacie wyrazić w komentarzu pod metamorfozą gwiazdy.

Kobieta, która jest świadoma, co może polepszyć, żeby wyglądać piękniej. Podniesiona górna opadająca powieka, kości policzkowe i duże kształtniejsze usta. Delikatne korekty, bardzo subtelne - napisała jedna z użytkowniczek.

Inni natomiast dopatrzyli się na starym zdjęciu Janachowskiej podobieństwa do... Britney Spears. Zgodzicie się z tym porównaniem? 

Zosia Ślotała Zosia Ślotała Instagram/@miss_zi

Zosia Ślotała

Zosia Ślotała to kolejna z polskich gwiazd, która z wielką przyjemnością pochwaliła się swoją metamorfozą w sieci. Aż trudno uwierzyć w to, że gwiazda aż tak się zmieniła. Oczywiście na plus! Tylko popatrzcie na to porównanie. Na starej fotografii Zosia ma ciemne włosy. Gwiazda w opisie opublikowanym pod zdjęciem, zarzeka się jednak, że nigdy nie poprawiła nic w swojej twarzy. 

10 sztosowych lat! Uśmiech mnie nie opuszcza, bo każdy z tych lat był świetny (pisownia oryginalna)! A ile się wydarzyło!!! Studia, praca, partner, dzieci i masa pozytywnych wspomnień! A po zdjęciach widać, że jestem w tej mniejszości, która sobie nie poprawiała nic... Jeszcze!

Sporą różnicę dostrzegli również fani gwiazdy.

Dwie różne osoby, ale obie piękne!
Przepiękna. Ale jasny blond to zdecydowanie Twój kolor Zosiu.
Naturalne piękno nie potrzebuje poprawiania. Szkoda, że niektóre kobiety tego nie rozumieją - piszą internauci. 
Paulina Krupińska Paulina Krupińska Instagram/@pkrupinska

Paulina Krupińska

Czas był również wyjątkowo łaskawy dla Pauliny Krupińskiej. Modelka zachwycała urodą już 10 lat temu, a najlepszym tego dowodem jest właśnie ten kolaż. Jedyną różnicą, jaką zauważyli u Pauliny jej obserwatorzy, było to, że gwiazda z niewinnej nastolatki wyrosła na dojrzałą kobietę. 

To prawda. Zero zmian. Trochę mocniejszy makijaż, ale buzia ta sama!
Matko! Wyglądasz na lewym, jakby to było wczoraj.
Nic się nie zmieniłaś. No może z wiekiem nabrałaś takiej zmysłowość - zachwycają się internauci w komentarzach. 

Wśród komentarzy znalazły się jednak i takie, w których możemy przeczytać, że zdaniem niektórych internautów, Paulina na przestrzeni lat zdecydowała się na powiększenie swoich ust. Również dostrzegacie tę zmianę? 

Wiktoria Gąsiewska Wiktoria Gąsiewska Instagram/@wiktoria_gasiewska

Wiktoria Gąsiewska

Do akcji dołączyła także Wiktoria Gąsiewska. 19-letnia dziś gwiazda pochwaliła się swoim zdjęciem sprzed równo dekady i jak można było się spodziewać, na fotografii znalazła się przesłodka dziewczynka. 

Poza ta sama! #10yearchallenge #białerajty #stylowo - napisała pod zdjęciem młoda aktorka. 

Wiktoria na starej fotografii ubrana jest w uroczy, ale przy tym bardzo elegancki, dziewczęcy garnitur, a także i białe rajstopy. Uwagę przykuwają również dwa długie warkocze oraz promienisty uśmiech. Stylizacja aktorki sprzed 10 lat bardzo rozbawiła internautów.

Od maleństwa stylowa!

Co ciekawe, zdjęcie Wiktorii pochodzi z okresu, gdy ta rozkręcała swoją aktorską karierę, wcielając się w postać Dorotki z serialu "Rodzina Zastępcza". Duża zmiana? 

Anna Kalczyńska Anna Kalczyńska Instagram/@annakalczynskam

Anna Kalczyńska

Metamorfozą pochwaliła się również Anna Kalczyńska. Zmiana jest dość spora! Zwłaszcza, jeśli przyjrzymy się fryzurze. Naszym zdaniem, super!

Joanna Racewicz Joanna Racewicz Instagram/@joannaracewicz

Joanna Racewicz

Joanna Racewicz publikując swoją przemianę, pokusiła się o sentymentalny wpis, w którym podsumowała minione 10 lat. 

10 lat. Jeden Syn, jeden Mąż. Świat w ruinie i w odbudowie. Wielka miłość, tysiąc strat, zakrętów i wielka, długa prosta do samej siebie. Dziękuję za każdy dzień, bo każdy był drogą. Drogą także do tego, żeby znów założyć czerwoną sukienkę - czytamy. 

Jeżeli chodzi natomiast o samą metamorfozę, to czy dostrzegacie u Joasi sporą przemianę? A może waszym zdaniem, na dwóch fotografiach tak naprawdę ciężko doszukać się jakichkolwiek różnic? 

Więcej o:
Komentarze (46)
#10YearsChallenge. Gwiazdy podjęły wyzwanie! Dla niektórych czas stanął w miejscu. Zasady zmodyfikowała jednak Lewandowska. Chyba wiemy, dlaczego
Zaloguj się
 • Gość: Olo

  Oceniono 57 razy 55

  Dystans do siebie to ma Starmach, że pokazała takie zdjęcie. Rozenek cy Lewandowska po prostu wstydzą się wyglądu sprzed 10 lat, poza tym w takim zestawieniu aż nazbyt widoczne byłyby wszystkie ich poprawki

 • Gość: Kamila

  Oceniono 28 razy 24

  Targowisko próżności😂 po co to??? Komu to służy??? Panie zdrowo po 30- tce bawią się jak nastolatki... Rozumiem zabawę ale to żenada obecnie z tym FB i INSTA... dawno na FB skasowałam swoje konto i baaaardzo sobie to chwalę. Tam wszystko to próżność, obłuda i cynizm. Wszystko na pokaz i aż w d..pie piecze by pokazać się z jak “ najlepszej” strony😂 Szkoda, że kup swoich nie pokazują, bo wszystko wiadomo co kto robi i gdzie jest... Świat schodzi na psy, matki karmią dzieci frytkami i wręczają tablet do ręki zamiast obrać marchewkę czy jabłko i zabrać do parku czy na plac zabaw... Tragedia....

 • Gość: Olo

  Oceniono 24 razy 22

  Nie no sorry, Janachowska, Rosati, Krupińska (bo o Lewej czy Rozenek to już nie wspominam) poprawiły twarze i jesteście ślepi jeśli tego nie widzicie...

 • starsza10

  Oceniono 17 razy 17

  Panie: Szelągowska, Gessler, Ślotała to "gwiazdy"? A może po prostu definicja gwiazdy jako znaczącej osoby w kulturze, autorytetu i wzoru do naśladowania już nie obowiązuje? Dwie pierwsze panie są córkami sławnych mam i tylko tyle, reszta jest pochodną tego stanu. Pani Ś. była niegdyś kochanką znanego aktora, co ją dzieli lata świtlne od bycia gwiazdą. O czasy, o obyczaje!

 • zosima

  Oceniono 10 razy 10

  10 letni youtuber pokazał swoje zdjęcie w postaci plemnika! Niestety zdjęcie komórki jajowej było nieostre.

 • Gość: Inocenty z Węgrzychowa

  Oceniono 16 razy 10

  Rosati wygląda jak kobieta po wielokrotnym przebiegu. Poza tym, część z nich jak nie większość po operacjach plastycznych.

 • Gość: kol

  Oceniono 13 razy 9

  Rosati jak zwykle kombinuje, tu rozmyta fotoszopowym "blurejem" udaje, ze nic się nie zmieniło, a prawda jest taka, że pomijając wypełniacze, usta, powieki, nos, to i tak, jak na swój wiek, jest mocno styrana życiem!

  Lewa wolała uniknąć konfrontacji sprzed przeróbek - powieki, nos, zęby, owal, doczepy - i wsadziła dzieciece zdjęcie; przeciez nikt do udziału nie zmuszał - żałosne!

  Szelągowska - zmiana, jak zmiana, z młódki stała się kobietą. I tu, i tu wygląda jak ona, tylko troche dojrzalej, no i bez ingerencji.

  Lara Gessler za młoda, żeby była jakaś różnica, ale faktem jest, że nic nie kombinowała z twarzą. Jest jaka jest - to jest na plus.

  Anna Starmach - nowy nos, nowy owal, nowa fryzura i figura, bo i nowa - mniejsza - waga. Mimo drobnych ingerencji zmiana bardzo pozytywna, naturalna, slicznie wygląda, ale przed, mimo lekkiej pucy, też była pełna uroku i wdzięku.

  Janowska pokazała zdjęcia "sprzed", ale nie 10., tylko kilku. 10 lat temu wygladała tak:
  bi.gazeta.pl/im/7d/9a/fd/z16620157Q,Tak-zmienil-sie-styl-Izabeli-Janachowskiej.jpg
  Wyrobiła się, lepiej się ubiera, ale ma też powiększone usta, nowy nos, kości policzkowe, poprawiony owal twarzy, a w artykule dała do porównnia zdjęcia takie same z takim samym. Po co, poza tym powtarzam, zawsze mozna nie brać udziału, szczególnie, jak ktoś się wstydzi pokazać, jak wyglądał, zamiast się cieszyć, ze wygląda lepiej.

  Ślotała, nie wiem kto to, ale po zdjęciach widać, że poza makijażem, lekkim powiększeniem ust i odrobiną wypełniaczy lub botoksu, jest bez zmian, ogólnie na plus.

  Krupińska sporo. Przede wszystkim w fot. "10 lat po" ma powiększone w programie graficznym oczy. Wiem, wiem, makijaż, sztuczne rzęsy itp., ale oczy i tak ma powiększone graficznie. Poza tym, zrobione usta, kości policzkowe. Własne oczy ma ładne, ta przeróbka jest niepotrzebna.

  Gąsiewska - nie mam pojęcia kto to. Poza tym za młoda, w związku z tym róznica 10 lat, to inna osoba, do tego małe zdjęcie. Trudno cos powiedzieć. Ogólnie wygląda ok.

  Kalczyńska - jedyna osoba, która pokazała różnicę lat na niekombinowanym zdjęciu. Chociaż juz na imprezie w 2018 była zrobiona - wypełniacze, botoks, kości policzkowe, ale bez przesady, a brawa się należą, za ten zestaw bez poprawek. A tuż po.
  bi.im-g.pl/im/00/12/17/z24192512Q,Anna-Kalczynska-w-odwaznej-kreacji.jpg

 • archieil

  Oceniono 6 razy 6

  Jedyny wniosek jaki ja mam z tych zdjęć to:

  technika fotograficzna poszła okropnie do przodu.

  kontrasty, kolory... pomijając, że nowe zdjęcia często są studyjne, a stare przypadkowe.

 • calmy

  Oceniono 8 razy 6

  Zuckerberg stanął do wyścigu o dane biometryczne jak największej ilości użytkowników - - i znów miliony owiec dostarczą mu je za darmo. Mniej niż 1/1000 użytkowników tzw mediów społecznościowych przeczytał ich regulaminy i uprawnienia więc zabawa może dalej trwać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX