Akcja #10YearsChallenge robi furorę na świecie. Sprawdzamy, jak na przestrzeni lat zmieniły się polskie gwiazdy! Jest równie ciekawie

#10YearsChallenge to najnowsza akcja, która króluje w mediach społecznościowych. Na czym polega? Otóż, gwiazdy światowego formatu publikują na Instagramie, czy też Twitterze swoje zdjęcie sprzed dokładnie 10 lat. Następnie porównują je do swojej współczesnej fotografii. Efekt? Wow! Niektóre metamorfozy są naprawdę spektakularne. My postanowiliśmy przenieść tę akcję na rynek rodzimego show-biznesu i sprawdzić, jak zmieniały się polskie gwiazdy. Jest równie ciekawie!
Doda Doda KAPIF

Doda

Nie moglibyśmy zacząć tego zestawienia od innej gwiazdy! Śmiało możemy pokusić się o stwierdzenie, że odkąd Dorota Rabczewska zawitała do polskiego show-biznesu, ten odmienił się o 180 stopni. Skandal i kontrowersja - tym zasłynęła Doda, będąc jeszcze tak naprawdę nastolatką. Jej kariera to nieustanne plotki i ciągły medialny szum. Początkowo Dorota kojarzona była z dość wulgarnym stylem bycia, przez co mało osób doceniało jej muzyczne osiągnięcia. Dorota na przestrzeni lat przeszła jednak spektakularną metamorfozę i tego nikt nie może jej odmówić. Wokalistka powoli odchodzi już od wizerunku blond seksbomby, a niedawno ogłosiła nawet, że zmniejszyła swój biust! To jednak nie wszystko, ponieważ teraz gwiazda stawia po prostu na naturalność, rezygnując z tym samym między innymi z mocnego makijażu. 

Zastanawia nas tylko, czy jest to chwilowy kaprys Doroty, czy może prawdziwa życiowa rewolucja.

Małgorzata Rozenek-Majdan Małgorzata Rozenek-Majdan KAPIF/EastNews

Małgorzata Rozenek-Majdan

Małgorzata Rozenek-Majdan szturmem zdobyła polski rynek show-biznesu. Sporą rzeszę fanek Małgosia zyskała, prowadząc swój autorski program 'Perfekcyjna Pani Domu', a już chwilę później posypała się już prawdziwa lawina propozycji!

Dziś o wizerunek gwiazdy dba wykwalifikowany sztab stylistów czy makijażystów. Kiedyś wyglądało to jednak inaczej. Małgorzata dla wielu była po prostu mało znaną żoną aktora, lecz, ku uciesze samej Małgosi, na przestrzeni lat zmieniło się naprawdę wiele. Dotyczy to zarówno życia zawodowego, jak i prywatnego gwiazdy, ale także i samego wyglądu. Porównując zdjęcie Małgosi sprzed 10 lat z tym, jak wygląda ona dziś, możecie być w lekkim szoku. 

Anna Lewandowska Anna Lewandowska Newspix/KAPIF

Anna Lewandowska

Anna Lewandowska wzbudza swoją osobą bardzo rozbieżne opinie. Jedni ją kochają, drudzy natomiast nienawidzą. A wszystko to za sprawą dość istotnego faktu, iż po prostu Ania jest żoną najsłynniejszego polskiego piłkarza, czyli Roberta Lewandowskiego. Od początku kariery zarzucano jej, że wszystkie zarobione pieniądze ma tylko i wyłącznie dzięki pracy Roberta. Ona sama musi więc walczyć z łatką 'żony Lewego'. 

Media interesują się życiem Ani od lat. Dziś nietrudno znaleźć osoby, które nie kryją zachwytu nad urodą Lewej. Jednak, jak możecie się domyślić, 10 lat temu Ania prezentowała się zupełnie inaczej. Była trochę pulchniejsza, miała inną fryzurę, a nawet i kolor włosów. Zmiana oczywiście na duży, duży plus!

Natalia Siwiec Natalia Siwiec KAPIF/EastNews

Natalia Siwiec

Natalia Siwiec dała nam się bliżej poznać w 2012 roku podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Jak dobrze bowiem wiadomo, to wówczas okrzyknięto ją 'Miss Euro'. Od tamtej pory minęło już kilka dobrych lat, a Natalia jest dziś zaliczana do grona czołowych gwiazd polskiego show-biznesu. Ona kocha media, a media kochają ją. 

Warto jednak zauważyć, że Natalia na przestrzeni ostatnich lat swojej sławy przeszła sporą metamorfozę. Mimo że na piłkarskich stadionach w 2012 roku już prezentowała się naprawdę pięknie, to jeszcze kilka lat wcześniej wyglądała zupełnie inaczej. Na starych fotografiach czasem aż trudno ją rozpoznać. Zmiana z pewnością na ogromny plus!

Katarzyna Zielińska Katarzyna Zielińska KAPIF

Katarzyna Zielińska

Katarzyna Zielińska to z pewnością jedna z tych gwiazd, które w ciągu ostatnich 10 lat przeszły największą metamorfozę. Ależ ona się zmieniła, coś nieprawdopodobnego. Pamiętacie jeszcze czasy, gdy gwiazda uchodziła wręcz za królową kiczu? Kasia uwielbiała eksperymentować z modą, czego efekt był naprawdę dość tragiczny. Na szczęście teraz wiele się zmieniło, a aktorka powoli staje się jedną z lepiej ubranych polskich gwiazd. Zielińska schudła 11 kilogramów, zrezygnowała z mocnego makijażu i postawiła na bardziej kobiece, eleganckie stylizacje. 

Tak spektakularne metamorfozy cieszą najbardziej!

Anna Mucha Anna Mucha KAPIF

Anna Mucha

Kiedyś typowa chłopczyca, dziś prawdziwa seksbomba! Anna Mucha za czasów związku z Kubą Wojewódzkim nosiła krótko ścięte włosy i bardzo szalone kreacje. Źle dobrane suknie w pewnym momencie kariery stały się jej znakiem rozpoznawczym. Wówczas chyba mało kto wierzył w to, że za parę lat Ania wyrośnie na kobietę pełną seksapilu.

Wielka metamorfoza aktorki rozpoczęła się dokładnie równe 10 lat temu w programie 'Taniec z Gwiazdami'. Wtedy Mucha zrzuciła kilka kilogramów i z dnia na dzień na parkiecie po prostu rozkwitała przed telewidzami 'nowa' Ania. Należą się spore brawa!

Agnieszka Chylińska Agnieszka Chylińska KAPIF

Agnieszka Chylińska

O tej metamorfozie mówi się w mediach do dziś. To, jak bardzo zmieniła się Agnieszka Chylińska, po prostu zapiera dech w piersiach. Gdy ją poznaliśmy, była wytatuowaną, ostrą wokalistką zespołu O.N.A. Charakteryzowały ją krótkie włosy czy typowo męski styl ubioru. Nie stroniła też od mocnych słów, której w jednej chwili wzbudzały w społecznikostwie sporo kontrowersji. Wszystko zmieniło się w momencie, gdy Agnieszka została mamą! Gwiazda przeszła wówczas spektakularną metamorfozę i stała się wręcz nie do poznania. Porzuciła czasem i wulgarny nawet wizerunek na rzecz seksownych kreacji, grzecznych fryzur oraz stonowanych makijaży. Dziś jest 100% kobietą, pełną wdzięku i klasy. Wow! 

Już równe 10 lat temu Agnieszka prezentowała się zupełnie inaczej. Wówczas jeszcze szokowało to jej fanów, jednak teraz z pewnością już przyzwyczaili się oni do nowego wizerunku artystki.

Maja Sablewska Maja Sablewska KAPIF

Maja Sablewska

Obok metamorfozy Mai Sablewskiej również nie mogliśmy przejść obojętnie. Dziś Maja pomaga Polkom odnaleźć swój styl, lecz jeszcze 10 lat temu sama miała z tym spory problem. Dodajmy, że Sablewska swoją karierę rozpoczynała jako menedżerka między innymi Dody. Wówczas gwiazda nawet w najmniejszym stopniu nie zachwycała swoim modowym gustem. Kwestia ta uległa jednak sporej zmianie. Maja stała się inspiracją dla wielu kobiet, które uwierzyły w to, że tak duże metamorfozy naprawdę są możliwe. W jednym z wywiadów gwiazda wyznała, że spory wpływ na jej nowy wizerunek miała dieta. Jednak warto dodać, że Sablewska przyznała się także do korzystania z zabiegów medycyny estetycznej. 

Tak, nie wypieram się tego, ale jednocześnie podkreślam, że nie miałam operacji plastycznych, co też mi zarzucają. Staram się dbać o siebie rozsądnie, nie przekraczając pewnych granic - wyznała Maja w rozmowie z 'Vivą'.