Konrad Gaca zmarł w wieku 42 lat. W ciągu kilku lat stał się gwiazdą i biznesmenem. Jednak nie ominął go hejt

Konrad Gaca zmarł w nocy z 15 na 16 sierpnia w wieku 42 lat. Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci. Na swoim koncie miał wiele sukcesów, a jego plany dietetyczne odmieniły życie tysięcy Polaków.
Konrad Gaca Konrad Gaca EAST NEWS

Konrad Gaca

Konrad Gaca dzięki autorskiemu programowi Mądrego Odchudzania GACA SYSTEM z kulturysty i właściciela małej siłowni w ciągu kilku lat stał się jednym z najprężniej działających biznesmenów w Lublinie. Jego centra, które funkcjonują w największych miastach w Polsce, pomagają ludziom zrzucić zbędne kilogramy i zadbać o zdrowie.

Wiem, że u podstaw problemów z radzeniem sobie z tą chorobą leży brak wiedzy lub przekonanie, że redukcja kilogramów nie wymaga pomocy specjalisty - mówił Konrad Gaca w rozmowie z 'Kurierem Lubelskim'.
Konrad Gaca Konrad Gaca WBF

GACA SYSTEM

Mają one określoną misję:

Dawać ludziom drugą szansę na życie pełne energii i witalności - opowiadał Konrad Gaca.

'Imperium' odchudzania obejmuje także hotel, własną linię suplementów oraz książki z przepisami i poradniki motywacyjne m.in. 'Moje odchudzanie'.

Konrad Gaca Konrad Gaca EAST NEWS

"Sekta Gacy"

W pewnym momencie pojawiło się nawet określenie 'Sekta Gacy'. Cztery lata temu wyliczono, że klienci Gacy, których było wtedy ponad 7 tys., wpłacają mu prawie 2 miliony złotych miesięcznie. Zarzucano mu wtedy, że zarabia na wojnie z otyłością ogromne pieniądze.

Konrad Gaca Konrad Gaca EAST NEWS

Konrad Gaca - podejście do pacjentów

W wywiadzie dla serwisu weekend.gazeta.pl odniósł się do określenia 'sekta':

Odchudzanie łączy i zbliża ludzi, wszyscy mają ten sam cel - być zdrowym i świetnie wyglądać. Więc jeśli ktoś nazywa wspólną pasję, motywację i wsparcie sektą, to mi to nie przeszkadza.

Cały wywiad możecie przeczytać TUTAJ

Konrad Gaca Konrad Gaca EAST NEWS

Konrad Gaca - praca z mediami

Konrad Gaca szybko także stał się osobą medialną. Już pracując w swojej małej siłowni wiedział, że chce trafić do szerszego grona. Jego akcję 'Chudniesz-wygrywasz zdrowie' w 2004 roku przedstawiano w 'Kurierze Lubelskim'. Polegała ona na tym, że wybierał osoby z nadwagą, którym pomagał schudnąć, a efekty przedstawiał na łamach gazety. Przez lata był autorem 'Leksykonu Zdrowia', który pojawiał się także w papierowym wydaniu.

Iwona Pavlović i Konrad Gaca Iwona Pavlović i Konrad Gaca Plotek Exclusive

Konrad Gaca i gwiazdy

Gaca wiedział także, że powinien nawiązać współpracę z gwiazdami. Zaistniał dzięki Iwonie Pavlović, której pomógł schudnąć 17 kg. Razem chodzili do programów telewizyjnych, gdzie opowiadali o tym, jak udało im się tego dokonać.

DZIEN DOBRY TVN, iwONA PAVLOVIC, KONRAD GACA, RENATA ZAJKO
EAST NEWS

Dominika Gwit Dominika Gwit EAST NEWS

Konrad Gaca i Dominika Gwit

Konrad Gaca pomógł także schudnąć Dominice Gwit. Aktorka w ciągu trzech miesięcy zrzuciła 25 kg.

Fat Killers. Zabójcy tłuszczu Fat Killers. Zabójcy tłuszczu Plotek Exclusive

Konrad Gaca i "Fat Killers"

W 2013 roku pojawił się w programie telewizyjnym 'Fat Killers'. Na oczach widzów osoby z pokaźną nadwagą trenowały, przechodziły na dietę i dochodziły do upragnionej wagi. Konrad Gaca był też częstym gościem programów o treningach i odchudzaniu, gdzie wypowiadał się jako ekspert. To on ułożył dla szóstki uczestników dietę oraz program treningowy dopasowany do ich możliwości.

Uczestnicy
Mat. promocyjne

Konrad Gaca Konrad Gaca EAST NEWS

Konrad Gaca - rodzina

Konrad Gaca wspólnie z żoną Patrycją wychowywał córkę, Emilię. Dziewczynka urodziła się w 2011 roku z wadą genetyczną. Miała problemy ze słuchem i wzrokiem. Dziś widzi i słyszy, bo ma wszczepione dwa implanty ślimakowe.

Emilka była najbardziej wyczekiwanym dzieckiem na świecie. Na początku szaleliśmy z żoną ze szczęścia, zwariowałem na punkcie tego maleństwa. Chciałem chronić córkę, uczyć ją, pokazać jej świat. Niestety ze zdrowiem naszego maleństwa nie było najlepiej, lekarze podejrzewali wadę genetyczną - miała nie widzieć i nie słyszeć - mówił w jednym z wywiadów dla slysze.inz.waw.pl.

Z tego powodu założył Fundację Konrada Gacy 'dlaczego?', która pomaga dzieciom z rzadkimi wadami genetycznymi oraz rodzicom niestrudzonym w walce o ich zdrowie.

Konrad Gaca Konrad Gaca EAST NEWS

Konrad Gaca - działalność

Kim jeszcze był Konrad Gaca? Pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Walki z Otyłością i specjalistą żywieniowym z międzynarodowym tytułem Certified Nutrition Specialist. Był także trenerem klasy Master amerykańskiej federacji PROPTA oraz trenerem Europejskiej Federacji Fitness & Wellness.