Avicii zmarł w wieku 28 lat. Jego kariera była imponująca. Na swoim koncie miał wiele sukcesów

Szwedzki DJ Avicii nie żyje. Informację o jego śmierci potwierdziła jego agentka, Diana Baron. Avicii zmarł w wieku 28 lat. Jak wyglądała jego kariera? Miał na swoim koncie wiele sukcesów.
Avicii Avicii Materiały promocyjne

Avicii, właściwie Tim Bergling

Avicii tak naprawdę nazywał się Tim Bergling. Artysta urodził się 8 września 1989 roku w Sztokholmie. Był szwedzkim DJ i producentem muzycznym. Występował też pod pseudonimami Tim Berg i Tom Hangs.

Avicii
Instagram/avicii

Avicii odbiera nagrodę w American Music Awards w Los Angeles w 2013. Avicii odbiera nagrodę w American Music Awards w Los Angeles w 2013. John Shearer/AP

Początki kariery

Jednym z pierwszych jego utworów jest 'Bromance'. Tym utworem Avicii podbił listy przebojów m.in. w Belgii, Holandii, Szwecji. Początkowo była to sama melodia. Kiedy dołączono tekst, piosenka trafiła też na listę przebojów 'UK Singles Chart' w Wielkiej Brytanii i na platformę muzyczną Beatport. Kolejne utwory Avicii'ego to 'Levels', 'My Feelings for You', czy 'Fade into Darkness'.

Avicii
Instagram/avicii

Avicii chce odpocząć i skoncentrować się na innych zainteresowaniach. Podczas ostatniej trasy koncertowej wystąpi jeszcze na koncercie w Gdańsku Avicii chce odpocząć i skoncentrować się na innych zainteresowaniach. Podczas ostatniej trasy koncertowej wystąpi jeszcze na koncercie w Gdańsku Avicii/Materiały prasowe

Hymn Konkursu Piosenki Eurowizji

W 2013 roku Avicii osiągnął kolejny sukces. Wraz z Bennym Anderssonem oraz Björnem Ulvaeusem z zespołu ABBA stworzył oficjalny hymn Konkursu Piosenki Eurowizji 2013 roku. Utwór o nazwie 'We write a story' został zaprezentowany podczas finału, w trakcie przemarszu wszystkich finalistów.

Avicii
Instagram/avicii

Avicii Avicii Fot. mat. prasowe

DJ Mag Top 100

Avicii kilkukrotnie znalazł się w zestawieniu Top 100 "DJ Mag". Jest to brytyjskie czasopismo poświęcone głównie elektronicznej muzyce tanecznej.

Avicii
Instagram/avicii

W 2010 roku Avicii uzyskał 39. miejsce, rok później znalazł się na 6. miejscu. W 2012 i 2013 roku był już 3. na liście. W 2014 roku po raz kolejny zajął 6. miejsce, a rok później - 7. 11. miejscem w rankingu mógł się pochwalić w 2016 roku, a w kolejnym był 28.

Avicii Avicii Instagram/avicii

Ostatni album

Avicii w połowie sierpnia 2017 roku wydał nowy EP pod tytułem Avicii (01), na którym znalazło się 6 utworów. Był to pierwszy z trzech EP składających się na zapowiadany nowy album. Na płycie gościnnie pojawiła się m. in.: Rita Ora, AlunaGeorge czy Vargas & Lagola.

Avicii
Instagram/avicii

Avicii Avicii Instagram/avicii

Dyskografia

DJ i producent muzyczny w swojej karierze nagrał: 2 albumy studyjne, 4 minialbumy, 1 album remiksowy, 2 kompilacje, 44 single oraz 24 teledyski.

Avicii
Instagram/avicii

Avicii Avicii Instagram/avicii

Popularne utwory

Do jego najbardziej znanych utworów należą: 'Wake Me Up', 'You Make Me', 'Hey Brother' czy 'Waiting For Love'.

Avicii
Instagram/avicii

Avicii Avicii EastNews

Informacja o śmierci

Informację o śmierci artysty potwierdziła jego agentka, Diana Baron. Avicii zmarł w wieku 28 lat. Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci artysty. 

Z głębokim smutkiem pragnę poinformować o śmierci Tima Berglinga znanego jako Avicii. Został znaleziony martwy w Maskacie, w Omanie w piątek 20 kwietnia. Jego rodzina jest wstrząśnięta. Prosimy wszystkich o uszanowanie ich prywatności w tym trudnym czasie. Żadne dalsze oświadczenia nie będą przekazywane - poinformowała.

Avicii
Instagram/avicii

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.