Mija 25 lat od premiery legendarnego "Bodyguarda". Poznajcie 10 rzeczy, których nie wiedzieliście o filmie. Niektóre to prawdziwe HITY!

Dokładnie 25 listopada mija 25 lat od światowej premiery hitu kinowego pt. "Bodyguard". Whitney Houston zagrała w nim samą siebie - popularną piosenkarkę. U boku gwiazdy zaś mogliśmy podziwiać Kevina Costnera, który brawurowo wcielił się w postać jej osobistego ochroniarza. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy dla Was kilka zaskakujących ciekawostek na temat filmu, o których nie mieliście pojęcia.
'Bodyguard' 'Bodyguard' Screen: www.filmweb.pl

Kevin Costner jako Frank Farmer

Rola osobistego ochroniarza gwiazdy czyli Franka Farmera została specjalnie napisana dla Kevina Costnera. Gwiazdor powiedział kiedyś, że grając głównego bohatera, wzorował się na innym aktorze, Steviem McQueenie. Specjalnie nawet obciął włosy w podobny sposób.

'Bodyguard' 'Bodyguard' Screen: www.filmweb.pl

Najpierw muzyka, potem kariera aktorska

Wytwórnia Warner Bros. aż rok czekała na rozpoczęcie zdjęć do filmu, ponieważ w tym czasie Whitney Houston miała trasę koncertową.

Olivia Newton-John, Madonna, Dolly Parton Olivia Newton-John, Madonna, Dolly Parton East News, screen: YouTube

Inne kandydatki do głównej roli

Kandydatkami do głównej roli Rachel Marron były takie gwiazdy jak: Olivia Newton-John, Madonna, Dolly Parton, Pat Benatar, Joan Jett, Deborah Harry, Terri Nunn oraz Kim Carnes.

'Bodyguard' 'Bodyguard' Screen: www.filmweb.pl

Wpadki w filmie

W filmie nie obyło się również bez wpadek. W jednej ze scen możemy dostrzec kamerę, która odbija się w szybie pokoju hotelowego. W innej zaś widać cień mikrofonu lub kamery. Dodatkowo w drzwiczkach szafki kuchennej odbija się członek ekipy filmowej.

'Ojciec chrzestny' 'Ojciec chrzestny' Screen: YouTube

Słynna rezydencja

Rezydencja, która w filmie "gra" posiadłość piosenkarki, pojawiła się również w legendarnym "Ojcu Chrzestnym". I to w jednej z najbardziej kultowych scen, podczas której główny bohater znajduje u siebie w łóżku odciętą głowę konia.

'Bodyguard' 'Bodyguard' Screen: www.filmweb.pl

"Złote Maliny" dla filmu

Film "Bodyguard" w 1993 roku dostał aż 7 nominacji do "Złotych Malin" czyli nagród przyznawanych najgorszym produkcjom filmowym. Nominowany został m.in. w kategorii najgorszy film, najgorszy aktor, najgorsza aktorka oraz najgorszy debiut aktorski dla Whitney Houston.

'Bodyguard' 'Bodyguard' Screen: www.filmweb.pl

Soundtrack do filmu to hit wszechczasów

Do tej pory soundtrack do filmu "Bodyguard" jest najlepiej sprzedającą się ścieżką dźwiękową w historii. Ma już na swoim koncie sprzedanych ponad 45 mln egzemplarzy. Za nią plasuje się muzyka do filmu "Gorączka sobotniej nocy" z wynikiem 40 mln sprzedanych płyt.

'Bodyguard' 'Bodyguard' Screen: www.filmweb.pl

Kłopoty Whitney Houston

Whitney Houston przeżyła poronienie podczas nagrań, przez co musiała opuścić plan zdjęciowy na kilka tygodni.

'Bodyguard' 'Bodyguard' Screen: www.filmweb.pl

Początkowo scenariusz nie spodobał się producentom filmowym

Scenariusz filmu aż 67 razy był odrzucany przez producentów w Hollywood, zanim w końcu został zaakceptowany i zaczęto go nagrywać.

'Bodyguard' 'Bodyguard' Screen: www.filmweb.pl

Śmiertelny wypadek na planie zdjęciowym

Podczas kręcenia filmu na planie doszło do śmiertelnego wypadku. Zginął kierowca ekipy technicznej, Bill Vitagliano.