Choć nazwiska wszystkich debiutantek nie są w pełni znane, to jednak te najznamienitsze firmują swoimi twarzami całą imprezę już na wiele tygodni przed. W tym roku najwięcej mówi się o Danieli Figo. Fani futbolu mają słuszne skojarzenia z legendarnym portugalskim piłkarzem Luisem Figo. W sobotę w Paryżu zadebiutuje na salonach jego córka, owoc związku ze szwedzką modelką Helen Svedin. Oprócz Danieli para ma jeszcze dwie córki: Martinę i Stellę.
Screen z Facebook.com/daniela.svedinfigo
Niemniej emocji co Daniela Figo budzi księżniczka Zyta Burbon-Parmeńska, spokrewniona z najsłynniejszymi rodami królewskimi Europy.
Screen z Instagram.com/lebal.paris/
Markiza Altea Patrizi Naro Montoro ma 16 lat. Pochodzi z jednego z najstarszych i najbogatszych włoskich rodów, dorastała w obłędnych wnętrzach zabytkowego palazzo Patrizi. Nastolatka w rozmowie z Parismatch.com wyznała, że bardzo cieszy ją możliwość poznania przedstawicieli innych młodych ludzi z różnych krajów, jaką daje jej uczestnictwo w Le Bal. Być może wśród nowych znajomych znajdzie się ktoś, kto podziela jej miłość do Mary Poppins i podobnie jak ona marzy, by choć raz móc latać na parasolce?
Screen z Instagram.com/lebal.paris/
Screen z Instagram.com/lebal.paris/
Kolejną debiutantką w Paryżu jest Maia Twombly. Urodziła się w Gran Manzana we Włoszech i jest wnuczką słynnego malarza Cya Twombly'ego, zmarłego w 2011 roku w Rzymie. Jego dzieła wystawiano na całym świecie, w tym w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku czy paryskim Luwrze. Maia wydaje się, że odziedziczyła po dziadku artystyczną żyłkę i miłość do Włoch. Obecnie studiuje bowiem fotografię w Rzymie.
Screen z Instagram.commaiatwombly/
Olympia Taittinger pochodzi ze słynnego na cały świat klanu producentów szampana, którego historia sięga XVIII wieku. Do dziś ta francuska rodzina uchodzi za jedną z najbardziej wpływowych na świecie.
Screen z Screen z Instagram.com/lebal.paris/
Ananya Birla obok Olympii Taittinger reprezentuje świat biznesu. Córka ważnego handlowca z Bombaju sama też stawia już pierwsze kroki jako bizneswoman. Póki co chce sprzedać siebie i swoją muzykę - dziewczyna jest piosenkarką. Oprócz tego zajmuje się też działalnością filantropijną. Jest bardzo zaangażowana w projekt wspierania małych firm w swoim kraju.
Screen z Instagram.com/ananya_birla
Screen z Instagram.com/ananya_birla
Rodzina Yu Hang nie była jedną z najbogatszych w całych Chinach, to jednak dziewczynka ma dar, którego nie da się wycenić. Do 4 roku życia miała problemy ze zdrowiem, więc aby poprawić motorykę dziecka mama zapisała córkę na lekcję tańca. Szybko okazało się, że nie tylko w niepamięć poszły trudności zdrowotne, ale że dziewczynka jest niezwykle elastyczna i świetnie się rusza. Z łatwością przeszła egzaminy do szkoły baletowej w Szanghaju.
Matka Yu Hang przeniosła się z córką 1000 km od domu, znalazła pracę w restauracji, by opłacić jej edukację. Z roku na rok szło jej coraz lepiej, aż w końcu nadszedł rok 2016 kiedy to w cuglach wygrała prestiżowy konkurs taneczny The Prix de Lausanne.