Agata Konarska z TVP to dziennikarka inna niż wszystkie. Skąd nasz zachwyt? Tylko popatrzcie

Agata Konarska ma 42 lata. Jest córką Włodzimierza Konarskiego, polityka i dyplomaty. Jako dziecko mieszkała we Francji, Holandii, Szwecji i Austrii. Piękna, elegancka, z dużą wiedzą. Kobieta z klasą.
Agata Konarska Agata Konarska Kapif

Agata Konarska

Agata Konarska nie należy do tych dziennikarek, których kwalifikacje pozwalają najwyżej na prezentowanie prognozy pogody. Jest poliglotką - mówi płynnie po angielsku, francusku i niemiecku. Odebrała też staranne wykształcenie. Najpierw w Wiedniu ukończyła informatykę, potem ekonomię w Warszawie, a potem jeszcze studia podyplomowe w Paryżu.

Paryż to moje dzieciństwo, przedszkole, szkoła, francuskie książki i przyjaciele, z kulturą francuską związana jestem bardzo do dziś. Francja to trochę taka moja druga ojczyzna, a Wiedeń to z kolei moje dorastanie, matura, pierwsza miłość, studia, i pierwsze samodzielne życie bez klosza rodziców. Oj, trochę się w tym Wiedniu szalało - opowiadała w rozmowie z portalem Wiadomości24.pl.

Na zdjęciu widzimy Agatę Konarską na ostatniej konferencji ramówkowej TVP.

Agata KonarskaKapif

Agata Konarska Agata Konarska Kapif

Praca

Z TVP jest związana od 1995 roku, jednak pierwsze kroki jako prezenterka stawiała w TVP Polonia, gdzie zapowiadała programy. W TVP pierwszy własny program dostała już kilka miesięcy po rozpoczęciu pracy, nazywał się "Brawo bis".
Praca  w TV bardzo mnie wciągnęła, podobała mi się możliwość spotykania ciekawych ludzi przy okazji prowadzenia imprez, takich jak festiwal w  Opolu czy w Sopocie. Szybko jednak zaczęłam szukać pomysłów, w których mogłabym wykorzystywać nabytą na studiach wiedzę, by nie poprzestać na roli prezenterki "od wszystkiego". I to się udało. W TV Polonia prowadzę program o Unii Europejskiej i polityce międzynarodowej, mam też w dorobku prowadzenie Międzynarodowego Dnia Prasy w Berlinie czy koncertu zorganizowanego na zlecenie Komisji Europejskiej z okazji poszerzenia Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku  w Brukseli, albo Polskiego Dnia na Expo w AICHI czy Gali Polskiej na Festiwalu MIDEM w Cannes. W  TVP 3 prowadzę magazyn ekonomiczny Plus minus - opowiadała w rozmowie z "Superlinią".

Na zdjęciu poniżej Agata Konarska w 2003 roku.

Agata Konarska  2003-08-04Kapif

 

Agata Konarska Agata Konarska Kapif

Pasje

Kiedy prowadziła w TVP "Kawę czy herbatę" (program nie istnieje od 2013 roku), pracę zaczynała o 4 rano. Lubiła to. O 8 rano była już po pracy i miała cały dzień dla siebie! Poranki często wykorzystywała na ukochany tenis ziemny. Kiedyś próbowała w niego grać profesjonalnie, jednak telewizja zwyciężyła.

Tenis wciąż jest obecny w moim życiu, choć ostatnio lekko go zaniedbuję. Moje partnerki z kortu urodziły dzieci, a ja prowadzę poranne programy i trudniej nam się umówić na wspólne granie, zwłaszcza że zawsze spotykałyśmy się rano. Staram się jednak od czasu do czasu wyrwać na kort. Zawsze też namawiam wydawców programu, by nie zaniedbywać sportu - i gdy przyjeżdża do Polski światowa gwiazda z tej dziedziny, zaprosić ją do studia. Tematy sportowe również sprawiają mi dużo przyjemności - mówiła kilka lat temu w rozmowie z portalem Se.pl.

Poza tenisem Agata Konarska kocha też podróże, zwłaszcza te dalekie i egzotyczne.

Takim pięknym miejscem, do którego lubię wracać, by odpocząć są Seszele, a najbardziej fascynuje mnie Azja, którą prawie co roku odwiedzam - powiedziała dla W24.pl.

Tak Agata Konarska prezentowała się na korcie w 2003 roku. Poniżej - z Mateuszem Czerkawskim.

Agata Konarska i Mariusz CzerkawskiKapif

 

Agata Konarska Agata Konarska Kapif

Skandal

Jako dziennikarka od publicystyki nie jest tak rozpoznawalna, jak jej koleżanki zajmujące się rozrywką. Jednak w 2013 jej nazwisko pojawiło się w prasie kolorowej ze zgoła niezawodowych powodów. Chodziło o romans z Piotrem Radziszewskim, dyrektorem TVP1, prywatnie mężem Iwony Radziszewskiej, dziennikarki TVP2.

Według "Faktu", Radziszewscy przeżywali kryzys małżeński, zakończony wyprowadzką Piotra Radziszewskiego i złożeniem dokumentów rozwodowych. Wtedy miał nawiązać romans z Agatą Konarską. Iwona Radziszewska zdecydowała się jednak ratować małżeństwo i porozmawiać raz jeszcze z mężem.

Wtedy w Radziszewskim coś pękło. Zerwał kontakty prywatne z Agatą Konarską i postanowił zawalczyć o rodzinę. Radziszewscy mają syna (Michała, urodzonego w 1999 roku - red.), który w ostatnim czasie przechodził ciężką chorobę i to przede wszystkim ze względu na niego chcieli posklejać związek. Poza tym przyjaciele pary uważali, że pan Piotr nigdy nie przestał kochać żony, a Konarską był jedynie zauroczony - informował wtedy tabloid.

Piotr Radziszewski, Iwona RadziszewskaWBF

Agata Konarska Agata Konarska Kapif

Dieta

Agata Konarska to nie tylko piękna kobieta, ma także wspaniałą sylwetkę. Geny? Być może, ale sprawiedliwość trzeba oddać zarówno sportowemu trybowi życia, co i zdrowemu odżywianiu. Poza grą w tenisa Konarska pływa i ćwiczy w klubie fitness. Dieta? Dziennikarka nie stosuje co prawda jakiejś specjalnej, jednak uważa na to, co je, starając się nie przesadzić z ilością.

Jedynym "grzechem" są często zbyt późne kolacje, ale to wynika z charakteru mojej pracy. Nie palę papierosów, alkohol, w umiarkowanej ilości, to jedynie dobre wino. Nie jadam hamburgerów ani potraw, których składu nie da się przewidzieć. Mam pewną słabość do pizzy, lubię też spaghetti, ale to, w rozsądnych ilościach, mi nie szkodzi - mówiła w rozmowie z "Superlinią".

Otwarcie przyznaje, że kuchnia nie jest jej żywiołem - i to pomimo niezłej kolekcji książek kucharskich. Zwykle jada poza domem, ale na wizytę przyjaciół potrafi przygotować oryginalną sałatkę własnego pomysłu, albo spaghetti ze szpinakiem i sosem serowym.

Bardzo odpowiada mi kuchnia azjatycka, uważam, że jest zdrowa, smaczna i dietetyczna. Jakoś, poza zawodnikami sumo, nie widuje się otyłych Azjatów - dodaje.

Agata KonarskaKapif

Zapytana o urodę skromnie przyznaje, że choć powierzchowność jest ważna, to jednak bardziej liczy się osobowość.

O urodzie trudno mówić, szczególnie o własnej, bo to pojęcie względne, ale z  doświadczenia wiem, że czasem może ona nawet trochę przeszkadzać. Nadal funkcjonuje wiele stereotypów, wiele  osób ma skłonność do "szufladkowania": młoda i ładna dziewczyna  może  mówić o modzie,  o pogodzie, ale już niekoniecznie o polityce międzynarodowej czy też gospodarce.

Na zdjęciach: Agata Konarska w 2007 roku.

Agata KonarskaKapif

 

Agata Konarska w 2006 i 2015 roku Agata Konarska w 2006 i 2015 roku Kapif

Styl: Agata Konarska w 2006 i 2015 roku

Agata Konarska ma też świetny styl. Ten, co prawda zmieniał się i niektóre z jej dawniejszych kreacji dzisiaj trącą myszką, ale jej obecny wygląd jest nienaganny.

Najbardziej lubię modę francuską i włoską, a w niej styl sportowo-elegancki i taki dominuje na co dzień  w mojej szafie, choć czasem pozwalam sobie na nieco awangardy. W pracy ubierają nas styliści, dobierając strój do rodzaju prezentowanego programu, więc w moim przypadku to raczej klasyczna elegancja. Ponieważ dużo podróżuję, obserwuję w jakim kierunku zmierza moda, często robię zakupy za granicą - tym bardziej że wtedy mogę liczyć na niepowtarzalność i oryginalność. Zawsze staram się też  dobierać ubrania takie, w których będę się dobrze czuła - mówiła dla "Superlinii".

Zdjęcie poniżej to Agata Konarska w roku 2006.

 

Agata Konarska     2006-08-24Kapif

 

Agata Konarska z roku 2008.

Agata KonarskaKapif

Agata Konarska z roku 2010.

Agata KonarskaKapif

Agata Konarska z roku 2014.

Agata KonarskaKapif