O TEJ scenie z "Gry o tron" mówią wszyscy. Podobnie o nagiej Ruby Rose z "OITNB". Polki także mają na koncie takie kontrowersyjne występy

W ostatnich dniach w mediach na całym świecie bardzo dużo pisano o dwóch głośnych scenach z seriali "Gra o tron" oraz "Orange is the new black". Netflix, Showtime i HBO sprawiły, że ostra erotyka przestała być zarezerwowana dla filmów fabularnych. Twórcy seriali - także polskich - rozbierają dziś aktorów i aktorki, pokazując nagość na najróżniejsze sposoby. W dążeniu do przekraczania kolejnych granic czasem przesadzają, narażając się na krytykę i śmieszność. Gdy aktorki unikające nagich scen w filmach, na planie serialu paradują w stroju Ewy, producentów oskarża się o epatowanie nagością, a członków obsady o zbytnią frywolność. Oto sceny, o które w ostatnich latach były najczęściej komentowane.
Lena Headey Lena Headey Screen z Youtube.com

Lena Headey w 'Grze o tron'

Od zeszłej niedzieli, kiedy to wyemitowano finałowy odcinek 5. sezonu "Gry o tron", ta kontrowersyjna scena została opisana przez media na całym świecie, oprotestował ją nawet Kościół (wcześniej nie zabierał zdania w temacie innych odważnych scen z serialu). Cercei Lannister musiała przejść nago przez miasto - była to kara za cudzołóstwo. Wcielającą się w Cersei Lenę Headey zastąpiła tu dublerka. Aktorka jest w ciąży z drugim dzieckiem, a poza tym podobno nie do końca popierała to, że twórcy chcą w taki sposób obnażyć graną przez nią postać. Dlatego prawdziwą bohaterką, przynajmniej dla gazet i portali, stała się Rebecca Van Cleave - modelka, której nagie ciało widać na ekranie (do którego "doklejono" głowę Leny).

Lena HeadeyScreen z Youtube.com

Ruby Rose Ruby Rose Screen z Youtube.com

Ruby Rose w 'Orange is the New Black'

Ruby Rose w najnowszym, trzecim sezonie "Orange is the New Black" jest kompletnie nago i wszyscy w sieci o tym mówią. Dosłownie, bo po emisji odcinka jej nazwisko nagle zaczęło wybijać się na Twitterze i portalach na całym świecie. Australijska modelka i aktorka jest dumna ze swojej roli w serialu wyprodukowanym przez Netflix. Mówi, że scena w więziennej łaźni najmocniej zapadła jej w pamięć. Widzom tego show chyba też.

Ruby RoseScreen z Youtube.com

Billie Piper Billie Piper Screen z Youtube.com

Billie Piper w 'Penny Dreadful'

Billie Piper to znana brytyjska wokalistka, a od kilku lat także aktorka. Rolą prostytutki przywróconej do życia przez doktora Frankensteina wzbudziła sporo kontrowersji. Wiele osób zastanawia się, czy w licznych scenach nagości i seksu faktycznie występuje ona czy dublerka. W końcu do 2012 roku jej najbardziej kontrowersyjną sceną był lesbijski pocałunek w produkcji BBC.

Billie PiperScreen z Youtube.com

W tym serialu nagość często oprawiona jest w diaboliczne kostiumy. W przypadku scen erotycznych z Evą Green scenarzyści poszli krok dalej, bo w jednym z odcinków opętana bohaterka uprawiała seks z szatanem.

Eva Amurri Eva Amurri Screen z Youtube.com

Eva Amurri w 'Californication'

Eva Amurri urodę odziedziczyła po słynnej mamie, Susan Sarandon. Jej erotyczny taniec dla Davida Duchovnego w jednym z odcinków "Californication" skierował na (wówczas) 24-latkę wiele spojrzeń. Produkcja Showtime słynęła z licznych scen erotycznych, a te z Evą należą do najczęściej przywoływanych.

Eva AmurriScreen z Youtube.com

Emilia Clarke Emilia Clarke Screen z Youtube.com

Emilia Clarke w 'Grze o tron'

Emilia Clarke przez kilka sezonów "Gry o tron" była "najchętniej rozbieraną" spośród głównych postaci serialu. Widzowie przyzwyczaili się do nagości "matki smoków", ale jej to przeszkadzało. W końcu postawiła na swoim i wymusiła na producentach dublerki do nagich scen.

Emilia ClarkeScreen z Youtube.com

Weronika Rosati Weronika Rosati Screen z Youtube.com

Weronika Rosati w 'Luck'

Aktorka, która konsekwentnie unika rozbieranych sesji w magazynach dla panów, zdecydowała się wystąpić w dość śmiałej scenie erotycznej w zagranicznej produkcji. Rozebrała się w ostatnim odcinku serialu HBO "Luck".

Weronika RosatiScreen z Youtube.com

Lena Dunham Lena Dunham Screen z Youtube.com

Lena Dunham w 'Dziewczynach'

Lena Dunham przełamuje w serialu "Girls" niepisaną tradycję, że przed kamerą rozbierają się wyłącznie kobiety o klasycznej urodzie. Lena jest tego absolutnym zaprzeczeniem, co udowadnia nie tylko jako autorka serialu, ale i jedna z bohaterek. W pewnym momencie pojawiły się jednak komentarze, że scen nagości w wykonaniu Leny robi się w serialu aż za dużo.

Lena DunhamScreen z Youtube.com

Anna Paquin Anna Paquin Screen z Youtube.com

Anna Paquin w 'Czystej krwi'

Anna Paquin w "True Blood" rozbierała się często i, jak zapewniała, robiła to chętnie. Tym bardziej, gdy za kamerą staje jej mąż. Trochę to pokręcone, ale jawnie biseksualna aktorka zapewnia o bardzo swobodnym podejściu do seksu i współpracy z mężem na planie. Raz zaskoczyła dziennikarzy, chwaląc się, że uprawiała seks z wieloma członkami ekipy serialu. Szybko dodała, że oczywiście przed kamerą.

Anna PaquinScreen z Youtube.com

Kamilla Baar Kamilla Baar Screen z Youtube.com

Kamilla Baar w 'Służby specjalne'

Reżyser filmu "Służby specjalne", dokręcając kilka scen, zdecydował przenieść się swój kinowy przebój na mały ekran. "Służby specjalne" rozbite na pięć odcinków dużo zyskały, ale jedna decyzja zaskakuje. Chodzi o bardzo emocjonalną scenę łóżkową między Kamillą Baar i jej ekranowym partnerem, Wojciechem Zielińskim. Janusz przeżywa koszmar żołnierza po powrocie z misji, Joanna stara się mu pomóc, onanizując go, a potem żarliwie kochając się. Scena, choć erotyczna, nie jest zwykłym pokazywaniem ciała dla pokazywania.

Kamilla BaarScreen z Youtube.com

W telewizji scenę seksu zastąpiła także dramatyczna, ale jednak pozbawiona nagości scena w wannie.

Kamilla BaarScreen z Youtube.com

Katarzyna Maciąg Katarzyna Maciąg Screen z Youtube.com

Katarzyna Maciąg w 'Trzeci oficer'

Co prawda Katarzyna Maciąg ma na koncie kilka scen toples, ale jej występ w mocno promowanym serialu TVP "Trzeci Oficer" jest czymś doprawdy niezwykłym. Z jednej strony sztywny jak drut dialog z Borysem Szycem, z drugiej, szalejące na lewo i prawo poły szlafroka, spod którego Maciąg za chwilę wskakuje nagusieńka do jacuzzi. Najpierw świeci pupą, a potem proponuje Szycowi drinka "sex on the beach".

Katarzyna MaciągScreen z Youtube.com

Mary-Louise Parker Mary-Louise Parker Screen z Youtube.com

Mary-Louise Parker w 'Trawce'

Dla Mary-Louise Parker ostry seks na barze jest ok, ale ta naga scena w wannie była kompletnie niepotrzebna. W 2009 roku zdradziła w wywiadzie dla pisma "More", że o ile trwająca minutę zabawa w lokalu była zgodna z jej wizją postaci mamy-dilerki z przedmieścia, to siedzenie toples w wannie było niepotrzebnym epatowaniem nagością. Ponoć walczyła z reżyserem, żeby usunął tę scenę.

Mary-Louise ParkerScreen z Youtube.com

Lizzy Caplan Lizzy Caplan Screen z Youtube.com

Lizzy Caplan w 'Masters of Sex'

Przed rolą wyzwolonej seksuolożki w "Masters of Sex", Lizzy Caplan odważne nagie sceny miała za sobą jedynie w "Czystej krwi". Wejście w rolę Virginii Johnson było dla niej przełomowym wydarzeniem. Znalazła uznanie widzów i krytyków. Sceny seksu z jej udziałem są idealnie dopasowane do emocji targających bohaterami. Nagość nie jest na siłę. Produkcje pokroju "Masters of Sex" pokazują, jak dużo zyskać może Showtime,  Netflix czy HBO decydując się mądrze używać ostrzejszej erotyki.

Lizzy CaplanScreen z Youtube.com

Paz de la Huerta Paz de la Huerta Screen z Youtube.com

Paz de la Huerta w 'Boardwalk Empire'

Paz de la Huerta przez lata kojarzona głównie z niezależnymi produkcjami, powszechnie znana była jako aktorka seksualnie wyzwolona. HBO zdecydowało się zatrudnić ją do serialu "Boardwalk Empire" i wielu widzów mogło być zaskoczonych. Stacja znana jest z liberalnego podejścia do spraw erotyki w swoich produkcjach, ale publiczne deklaracje de la Huerty o "hodowaniu włosów łonowych" z myślą o większej wierności historycznej serialu, podniosły wiele brwi w zdziwieniu. Utrzymała się w obsadzie przez 7 odcinków. Ale wystarczyło, żeby było o niej głośno.

Paz de la HuertaScreen z Youtube.com

Magdalena Cielecka Magdalena Cielecka Screen z Youtube.com

Magdalena Cielecka w 'Oficer'

Magdalena Cielecka ma wspaniałe ciało i nie wstydzi się pokazywać go na wizji. Przed serialem "Oficer" rozbierała się w teatrze lub mniej lub bardziej ambitnych filmach. Tymczasem w 2005 roku zafundowała swoim fanom niezwykłą scenę erotyczną kręconą jednocześnie nad i pod wodą. Obiektem zainteresowania Cieleckiej był Borys Szyc.

Magdalena CieleckaScreen z Youtube.com

Julia Pogrebińska Julia Pogrebińska Screen z Youtube.com

Julia Pogrebińska w 'Misja Afganistan'

Scena erotyczna z Julią Pogrebińską w "Misji Afganistan" - seks z Pawłem Małaszyńskim - jest pierwszą sceną pierwszego odcinka. Scenarzyści zamknęli na niej cały udział aktorki w produkcji.

Julia PogrebińskaScreen z Youtube.com

Karolina Wydra Karolina Wydra Screen z Youtube.com

Karolina Wydra w 'Czysta krew'

Karolina Wydra zagrała zabójczo piękną wampirzycę Violet w serialu "Czysta krew". Produkcja słynie z licznych erotycznych scen. Wydra również musiała wystąpić w paru odważnych ujęciach. W jednej z nich pokazała swoje wdzięki i wystąpiła toples.

Karolina Wydra   Screen z Youtube.com

Caitrona Balfe Caitrona Balfe Screen z Youtube.com

Caitriona Balfe w serialu 'Outlander'

Sceny przemocy seksualnej w serialach są coraz częstszym (i bardzo kontrowersyjnym) zjawiskiem. Gwałt na Sansie Stark w "Grze o Tron" to tylko jeden z niedawnych przykładów. Kolejny dotyczy szkockiej produkcji "Outlander". Grająca główną rolę Caitriona Balfe, która była ofiarą w takiej właśnie scenie, broniła jej, tłumacząc to koniecznością pozostania wiernym historycznym faktom. Jej zdaniem, w świecie połowy XVIII wieku gwałt był bronią stosowaną wobec kobiet, ale i mężczyzn. Dlatego w serii znalazły się przykłady obydwu.

Więcej o: