Miłość do matki, konflikt z ojcem i niepokojąca więź z bratem. Poznajcie relacje łączące Angelinę Jolie z członkami jej rodziny

Dwa lata po prewencyjnej podwójnej mastektomii, Angelina Jolie poddała się operacji usunięcia jajników. W 2007 roku na raka jajników zmarła jej matka. Po jej śmierci aktorka zaczęła odbudowywać relacje z ojcem, z którym przez wiele lat była w konflikcie. Do tej pory utrzymuje bliski kontakt z bratem, z którym kiedyś połączył ją namiętny pocałunek. Jak ewaluowały relacje między Angeliną Jolie a członkami jej rodziny?
Angelina Jolie Angelina Jolie POOL / REUTERS / REUTERS

Usunięcie jajników

O zabiegu Angelina Jolie poinformowała w artykule na łamach "New York Timesa". Wyjaśniła, że tak jak dwa lata temu, kiedy opisała prewencyjny zabieg usunięcia obu piersi, teraz informuje o kolejnym zabiegu, o "wszystkim, co może okazać się użyteczne", by "chore kobiety wiedziały jakie mają opcje".

Aktorka wyznaje, że od jakiegoś czasu była świadoma mutacji w genie BRCA1, przez którą miała 50% szans zachorowania na raka jajników. Decyzja o poddaniu się owariektomii rodziła się w jej głowie od kilku miesięcy.

Sytuacja zmieniła się dwa tygodnie temu, kiedy Jolie dowiedziała się, że podczas ostatniego badania wykryto dwa z objawów, które mogą wskazywać na rozwój choroby w bardzo wczesnym stadium.

Powiedziałam sobie wówczas: uspokój się, bądź silna, nie ma potrzeby myśleć, że nie dożyjesz, że nie zobaczysz, jak twoje dzieci dorastają, że nie spotkasz swoich wnuków. Zadzwoniłam do męża, który był we Francji. Za godzinę siedział już w samolocie - opisuje.

Po kolejnych badaniach okazało się, że to jednak nie rak. Wtedy właśnie Jolie podjęła decyzję o prewencyjnym usunięciu jajników i jajowodów.

To nie była łatwa decyzja, ale daje możliwość kontroli i uprzedzenia problemów ze zdrowiem. Czuję się kobieco i pewnie w decyzjach, które podejmuje dla siebie i dla swojej rodziny - napisała.
Lekarze byli zgodni, że to najlepsza opcja. Mojej mamie zdiagnozowano raka jajników, kiedy miała 49 lat. Ja mam 39 - dodała. -Przygotowywałam się psychicznie, fizycznie, rozmawiałam z lekarzami, szukałam alternatyw. Ale ciągle dawałam sobie kilka miesięcy na podjęcie decyzji.

 

Angelina Jolie Angelina Jolie Agencja Wyborcza.pl

Mastektomia

Angelina Jolie w artykule dla "The New York Times" napisała, że poddała się prewencyjnej podwójnej mastektomii. Aktorka zdecydowała się na tak poważną operację, aby nie podzielić losu, jaki spotkał jej matkę Marcheline Bertrand, która zmarła na raka jajników w 2007 roku.

Teraz mogę mówić dzieciom, że nie muszą się bać, że mnie stracą z powodu tej choroby - napisała Jolie w "NYT".

Decydując się na taki zabieg trzeba być niesamowicie odważnym. Życie Angeliny Jolie było przewrotne, zbierała różne, czasem nawet niebezpieczne doświadczenia, a jej relacje rodzinne nie wpisywały się w powszechnie obowiązujące standardy. Wszystko to ukształtowało ją i sprawiło, że jest teraz taka, jaka jest. Poznajcie losy jednej z najważniejszych osób w show-biznesie, jej pełne ciepła i miłości relacje z matką, trudne przejścia z ojcem oraz silną więź z bratem, którą niektórzy uważają za wręcz niezdrową i niepokojącą.

WWW.ACEPIXS.COM . . . . . April 4, 2013...New York City....Angelina Jolie attends the 4th Annual Women in the World Summit at Lincoln Center on April 4, 2013 in New York City ....Please byline: KRISTIN CALLAHAN - ACEPIXS.COM.. . . . . . ..Ace Pictures, Inc: ..tel: (212) 243 8787 or (646) 769 0430..e-mail: info@acepixs.com..web: http://www.acepixs.comKRISTIN CALLAHAN - ACEPIXS.COM/KRISTIN CALLAHAN - ACE PICTURES

WORLD RIGHTS NO USA, FRANCE, AUSTRALIA.   Actor Brad Pitt and Angelina Jolie are shown with their six children Shiloh, Vivienne, Maddox, Knox, Zahara, Pax (not shown) at Haneda International Airport as they leave Tokyo, Japan. 10/11/2011  BYLINE UPI/BIGPICTURESPHOTO.COM:   REF:938 (KM)  USAGE OF THIS IMAGE OR COPY WRITTEN THAT IS BASED ON THE CAPTION, IS CONDITIONAL UPON THE ACCEPTANCE OF BIG PICTURES'S TERMS AND CONDITIONS, AVAILABLE AT WWW.BIGPICTURESPHOTO.COM  STRICTLY NO MOBILE PHONE APPLICATION OR ?APPS? USE WITHOUT PRIOR AGREEMENT *** Local Caption *** UPI/BIGPICTURESPHOTO.COM/UPI/BIGPICTURESPHOTO.COM

Angelina Jolie z Bradem Pittem i dziećmi Angelina Jolie z Bradem Pittem i dziećmi Forum Gwiazd

Adopcja

Jolie wielokrotnie podkreślała, że jednym z głównych powodów, dla których decydowała się na drastyczne operacje były jej dzieci. Aktualnie aktorka oraz jej mąż wychowują sześcioro dzieci. Od kilku tygodni zagraniczne media spekulują o ponownym powiększeniu się rodziny.

Jeżeli wierzyć doniesieniom serwisu WomansDay.com.au, para stała się rodzicami siódmego dziecka. Dwuletni Moussa jest też czwartym dzieckiem adoptowanym przez Jolie. Aktorka poznała swojego syna w trakcie misji humanitarnej ONZ.

Chłopiec, ofiara wojny domowej w Syrii, został porzucony w obozie dla uchodźców w Altinozu, w Turcji - tłumaczy portal.

Usłyszała o nim od swojego tłumacza. Była "wstrząśnięta" i zasmucona jego losem. Pierwsze spotkanie było ponoć niezwykle emocjonalne.

Gdy śmiejący się Moussa zobaczył, że Angelina płacze, podszedł do niej i mocno się przytulił. Na ten widok wszyscy się wzruszyli i wybuchnęli radosnym śmiechem - zdradził "Woman's Day" jeden z członków oenzetowskiej misji.
Angelina pocałowała chłopca w czubek głowy i od tego momentu nie odstępowali siebie na krok - zauważa serwis.

Gdy aktorka potwierdziła, że Moussa faktycznie jest sierotą, ruszyła procedura adopcyjna. Mały Syryjczyk ma wkrótce dołączyć do licznego rodzeństwa.

Angelina JolieFaceToFace/East News

Maddox Chivan został adoptowany przez Jolie w 2002 roku. Mieszkał wówczas w sierocińcu w Phnom Penh. Półroczna Zahara Marley z Etiopii została zabrana z domu dziecka w Addis Abebie w 2005 roku. Z podróży do Wietnamu w 2007 roku hollywoodzka para wróciła z trzyletnim Paxem Thienem. Kolejną trójkę Jolie urodziła sama. W 2006 roku na świat przyszła Shiloh Nouvel, a w 2008 Knox León oraz Vivienne Marcheline.

Angelina Jolie jako niemowlę i jej rodzice: Jon Voight i Marcheline Bertrand Angelina Jolie jako niemowlę i jej rodzice: Jon Voight i Marcheline Bertrand (C) SCOPE FEATURES / BULLS/

Relacje matka-córka

Angelina Jolie zawsze podkreślała, jak bliskie relacje łączyły ją z matką - Marcheline Bertrand, aktorką i producentką filmową, która zagrała m.in. w amerykańskiej wersji filmu "The Man Who Loved Women". Bertrand wyszła za mąż za sławnego aktora, Jona Voighta w 1971 roku. Para doczekała się dwójki dzieci, Angeliny i Jamesa Havena. Ich małżeństwo nie przetrwało i ze względu na liczne zdrady ojca Angeliny, para zdecydowała się na separację już w 1976 roku, a w końcu, po kilku latach rozwiodła się. Był to moment przełomowy, zarówno dla matki, jak i córki.

? BAUER-GRIFFIN.COM. ANGELINA JOLIE AND HER 4 MONTH OLD ADOPTED BABY, MADDOX PAY A VISIT TO THE DOCTOR FOR ACHECK-UP AT THE UCLA MEDICAL CENTER. LATER ANGELINA AND MADDOX TOGETHER WITH HER MOTHER MARCHELINE BERTRAND GO TO WESTWOOD FOR AN ICE-CREAM. MARCHELINE BERTRAND DIED OF CANCER AT CEDARS-SINAI HOSPITAL IN LOS ANGELES ON JANUARY 28 2007BULLS/BAUER-GRIFFIN

 

Po rozwodzie Bertrand porzuciła karierę aktorską i jako samotna matka poświęciła się rodzinie. Angelina Jolie wielokrotnie podkreślała, że inspirację do zawodu aktorki zyskała oglądając filmy i seriale z udziałem jej mamy, a sławny ojciec nie miał na to żadnego wpływu. Co prawda dzięki niemu Jolie pojawiła się pierwszy raz na ekranie, razem z rodzicami w filmie "Lookin' to Get Out" w 1982 roku, ale potem przez wiele lat nie miała z nim żadnego kontaktu.

Actress Angelina Jolie (R) and her mother Marcheline Bertrand pose together at the premiere of Jolie's film REUTERS/FRED PROUSER

Angelina była szykanowana w szkole, ponieważ była chuda i nosiła aparat, a jej mama nie zarabiała tyle, ile rodzice innych dzieci. Zaczął się u niej okres buntu i eksperymentowania, co wcale nie przerosło jej matki, która zdecydowała się na niekonwencjonalne metody wychowania:

Kiedy miałam 14 lat, mama pozwoliła mojemu chłopakowi zamieszkać z nami. To była najmądrzejsza rzecz, jaką mogła zrobić, ponieważ w ten sposób miała mnie ciągle na oku, za ścianą. Inaczej pewnie bym uciekła albo ukrywalibyśmy się gdzieś w parku. Przez 2 lata żyliśmy jak małżeństwo, a w wieku 16 lat chciałam odzyskać swoją wolność i skupić się na pracy - powiedziała Jolie w jednym z wywiadów.

Bertrand dzielnie znosiła szalone zachowania dorastającej córki, a potem początkującej aktorki. Zawsze służyła jej radą i wspierała ją w działaniach. Nie krytykowała decyzji córki, kiedy ta, zafascynowana tematami związanymi ze śmiercią, oświadczała, że chce zostać grabarzem. Trwała przy niej również, kiedy Angelina, nieakceptowana przez rówieśników, samookaleczała się. Była bardzo wyrozumiałą matką i była z córką w najmroczniejszych momentach, przez jakie przechodziła.

Angelina Jolie z rodzicami Angelina Jolie z rodzicami EAST NEWS/Splash News

Żal po śmierci matki

Angelina Jolie wyraża się o matce w samych superlatywach:

Moja mama była matką na pełen etat. Nie mogła za bardzo rozwinąć swojej kariery, swojego życia i doświadczeń. Wszystko co robiła, robiła dla dzieci. Nigdy nie będę tak dobrą matką jak ona. Była wcielonym aniołem. Będę się starać jak tylko mogę, ale nigdy nie będę tak wspaniała jak ona - przyznała Jolie.

W 1999 roku zdiagnozowano u Marcheline Bertrand raka jajnika, z którym zmagała się przez kolejne 8 lat. Walkę z chorobą przegrała na początku 2007 roku. Angelina Jolie wraz z Bradem Pittem i bratem Jamesem Havenem była z matką do końca. Bardzo przeżywała jej śmierć, a po latach wyznała, że najbardziej żałuje, iż nie wszystkie jej dzieci mogły ją poznać.

Wytrzymała na tyle długo, żeby poznać trójkę moich dzieci. Maddox do tej pory pamięta wszystko, co z nią związane. Gdy tylko się pojawił, sądzę że moja mama wiedziała, że wszystko będzie dobrze i w końcu znalazłam się na dobrej drodze - wspomina Jolie.

 

? BAUER-GRIFFIN.COM. ANGELINA JOLIE AND HER 4 MONTH OLD ADOPTED BABY, MADDOX PAY A VISIT TO THE DOCTOR FOR ACHECK-UP AT THE UCLA MEDICAL CENTER. LATER ANGELINA AND MADDOX TOGETHER WITH HER MOTHER MARCHELINE BERTRAND GO TO WESTWOOD FOR AN ICE-CREAM. MARCHELINE BERTRAND DIED OF CANCER AT CEDARS-SINAI HOSPITAL IN LOS ANGELES ON JANUARY 28 2007BULLS/BAUER-GRIFFIN

 

Są momenty, kiedy Angelinie szczególnie brakuje obecności mamy:

Nie chcę się rozklejać, ale marzę o tym, żeby ona wciąż była wśród nas. Nigdy nie przestanę za nią tęsknić. Byłaby świetną babcią dla wszystkich moich dzieci! - mówi o matce Jolie. - Są momenty, kiedy chcę z nią porozmawiać o tym, co zrobiły dzieciaki, po czym uświadamiam sobie, że jej tu już nie ma. Nauczyła mnie kochać. Mogła to być szaleńcza miłość, szczególnie kiedy dorastałam, ale zawsze potrafiłam kochać.

W trzecią rocznicę śmierci Marcheline Bertrand, Angelina wraz z bratem przygotowała w hołdzie dla niej wideo, pochodzące z ich wakacji na Hawajach w 1981 roku, na którym tańczą wspólnie na plaży. Bliskie relacje z matką były zupełnym przeciwieństwem do tego, co łączyło Jolie z jej ojcem.

Angelina Jolie, Jon Voight. Angelina Jolie, Jon Voight. Polki.pl

Relacje z ojcem

Po tym, jak Jon Voight zostawił Marcheline Bertrand z dwójką małych dzieci, aktor nie interesował się losami pociech ani ich matki, a ich kontakty były sporadyczne. Angelina zadebiutowała na ekranie w wieku 7 lat właśnie dzięki niemu, lecz nie zmieniło to trudnych relacji z ojcem. Po latach brat Angeliny, James Haven wspominał:

Były chwile, kiedy nasz ojciec był świetny, ale w pamięci najbardziej utkwiło mi, że zawsze zwracał większą uwagę na nasze błędy i wady niż silne strony. Dlatego było nam ciężko. Teraz, po śmierci naszej matki, jesteśmy z Angeliną sierotami.

? BAUER-GRIFFIN.COM Angelina Jolie's mother Marcheline Betrand died of cancer at Cedar-Sinai Hospital in Los Angeles on January 28, 2007. A retrospective of her marriage to actor Jon Voight from 1971-1978 and their two children James Haven and Angelina Jolie. Job: 70129Y2 January 29, 2007 EXCLUSIVE Los Angeles, California www.bauergriffin.com childhoodBULLS/GARY LEWIS

Angelina spotkała się z Voightem na planie kolejnego filmu, "Lara Croft: Tomb Raider" w 2001 roku, jednak relacje pozostały chłodne. Konflikt między ojcem a córką sięgnął zenitu w 2002 roku. Angelina w marcu tego roku adoptowała chłopczyka z Kambodży i nazwała go Maddox. Aktorka od dłuższego czasu używała tylko swojego środkowego imienia Jolie, aż w końcu udało jej się sądowo usunąć człon "Voight". Jakiś czas potem, Jon Voight pojawił się w programie "Access Hollywood", gdzie powiedział:

Martwię się o moją córkę, powinna uzyskać pomoc ze względu na jej poważne problemy psychiczne. Jestem zdesperowanym ojcem. Chcę do niej dotrzeć. Modlę się do Boga, żeby Angie mnie usłyszała.

Photo must be credited ?Alpha L7601MF 06/05/05 Angelina Jolie and Jon Voight Here's Looking at You Kid! Famous Parents with Famous Kids(C)ALPHA/BULLS/

Oczywiście wybuchła wielka afera. W kolejnych wywiadach Voight mówił:

Nie starałem się zbyt mocno i nie zareagowałem na jej poważne problemy psychiczne, o których tak chętnie opowiadała w prasie przez lata. Próbowałem, jak tylko mogłem. Mam złamane serce, próbowałem jej pomóc, ale zawiodłem.

'I'm broken-hearted... because I've been trying to reach my daughter and get her help, and I have failed and I'm sorry,' he said.
Angelina responded by cutting off her father completely, saying that, as a new mother, she did not think it was healthy to associate with him.
In an interview a year later, she said Voight's comments were damaging because they could have affected her relationship with Maddox.
Read more: http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2071951/Angelina-Jolie-hugs-father-Jon-Voight-holds-hands-Brad-Pitt-LA-premiere-directorial-d-but.html#ixzz2TFzZkCUK
Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook
'Really I haven't come forward and addressed the serious mental problems she has spoken about so candidly to the press over the years, but I've tried behind the scenes in every way.'

Nietrudno domyśleć się, jak zareagowała Angelina na te doniesienia. Kompletnie odcięła się od ojca. Trwało to ponad 8 lat.

Angelina Jolie, Jon Voight Angelina Jolie, Jon Voight Reuters

Przebaczenie

Angelina usprawiedliwiała swoją decyzję o odcięciu się od ojca:

Powiedział mi kilka bardzo przykrych rzeczy o tym, jaką osobą byłam i jak to niby zepsułam swoje życie. Chociaż jest ze mną spokrewniony, to nie muszę słuchać tego, co ma do powiedzenia i nie musi być częścią mojego życia.

Ponadto Jolie uznała, że te komentarze mogą zaważyć na jej macierzyństwie - pojawiły się niedługo po tym, jak udało jej się adoptować Maddoxa.

Mogli uznać, że mój ojciec ma rację, że jestem wariatką i chcieliby odebrać mi Maddoxa. To niewybaczalne. Nie rozmawiam z ojcem. Nie wierzę, że stajesz się rodziną przez więzy krwi. Mój syn jest adoptowany, a na rodzinę trzeba zasłużyć - skomentowała konflikt z ojcem.

Angelina Jolie, John VoightForum

Po śmierci ukochanej matki Angeliny, jej relacje z ojcem jednak ociepliły się. Głównie za pośrednictwem Brada Pitta, który przekonał swoją partnerkę, by pogodziła się z Voightem ze względu na dobro ich dzieci. Po prawie dekadzie konfliktu, ojca i córkę można było zobaczyć razem na premierze debiutu reżyserskiego Jolie "In the Land of Blood And Honey". Podobno Jon Voight przeżył moment olśnienia, dzięki któremu zbliżył się znów do córki:

Nagle zobaczyłem wszystko w zupełnie innym świetle. Ten moment zmienił moje całe życie. Oddał mi z powrotem moją córkę i rodzinę. Bycie znów w życiu Angie jest dla mnie bardzo cenne - powiedział w wywiadzie aktor.

Angelina Jolie and Jon Voight arrive at the premiere of FilmDistrict's 'In the Land of Blood and Honey' held at ArcLight Cinemas on December 8, 2011 in Hollywood, California. December 8, 2011 X17online.com *** Local Caption ***  Angelina Jolie and Jon VoightFORUM

Angelina przyznała, że długo myślała nad pojednaniem się z ojcem, ale zdecydowała się na to dopiero, kiedy uzgodnili, że nigdy nie będą wracać do przeszłości i wszystkie zajścia między nimi puszczą w niepamięć. Jon Voight nie może z kolei nacieszyć się wnukami i jest bardzo dumny z córki:

Uwielbiam moje wnuki, są moją wielką miłością. Sprawiają, że jestem bardzo emocjonalny i wdzięczny losowi. Kiedy jestem z nimi, zawsze się śmieję i jestem szczęśliwy, a Angie też uśmiecha się, kiedy na nas patrzy - opowiada aktor. - Moja córka jest wspaniałą aktorką i matką. Potrafi się zająć szóstką dzieci i bardzo dobrze przy tym się bawić!

Angelina Jolie i Brad PittHello

Mimo że relacje z ojcem uległy poprawie, są jednak dalekie od ideału. Koronnym dowodem może być fakt, że Jon Voight nie był obecny na ślubie swojej córki. Według źródeł, do których dotarł serwis Just Jared, Voight otrzymał zaproszenie na uroczystość we Francji. Tata panny młodej nie należał jednak do tych, którzy z utęsknieniem czekali na ślub najpiękniejszej pary Hollywood.

Nie wiem, czy faktycznie planują ślub, bo zawsze są bardzo skryci, ale słyszałem takie plotki. Uważam, że nie powinni tego robić, małżeństwo ich zniszczy. Wystarczy, że są szczęśliwi teraz, z dziećmi, tak, jak jest - mówił w wywiadzie udzielonym w 2012 roku telewizji E!

Jolie do ołtarza poprowadziły synowie. Voight po ceremonii wydał oficjalne oświadczenie.

Ślub musiał być niesamowity. Udział dzieci wyglądał pewnie przepięknie. Odbył się w tym samym czasie co rozdanie nagród Emmy, a oni potrafili zachować wszystko w tajemnicy - powiedział portalowi E! News.

Angelina Jolie, Jon Voight, premiera filmu angeliny jolieForum

Voight nie znał także planów Jolie, które dotyczyły mastektomii. O operacji dowiedział się z mediów.

Dowiedziałem się o tym we wtorek rano - powiedział Voight w rozmowie z portalem Dailymail.co.uk. - Byłem zaskoczony jak nigdy i głęboko poruszony tym w jaki sposób sobie z tym poradziła, jest wyjątkową osobą.
James Haven i Angelina Jolie James Haven i Angelina Jolie (C)ALPHA/BULLS/

Relacje z bratem

Angelina Jolie zawsze byłą blisko z bratem. Po tym jak Jon Voight ich zostawił, musieli wspierać się we wszystkim, co robili. Ich relacje są bardzo zażyłe, a literka H, jak Haven jest nawet wytatuowana na nadgarstku Angeliny.

? BAUER-GRIFFIN.COM Angelina Jolie's mother Marcheline Betrand died of cancer at Cedar-Sinai Hospital in Los Angeles on January 28, 2007. A retrospective of her marriage to actor Jon Voight from 1971-1978 and their two children James Haven and Angelina Jolie. Job: 70129Y2 January 29, 2007 EXCLUSIVE Los Angeles, California www.bauergriffin.comBULLS/GARY LEWIS

Brat z siostrą wzbudzili wielką aferę w 2000 roku, kiedy pojawili się razem na gali rozdania Oscarów, podczas której Angelina, odbierając nagrodę, wyznała miłość swojemu bratu, a po uroczystości... pocałowali się namiętnie w świetle fleszy.

Angelina Jolie, James HavenScreen Dailymail.co.uk

Jolie tłumaczyła swoje zachowanie tym, że po rozwodzie rodziców brat był najbliższą jej osobą. James często podróżuje z rodziną Angeliny i sam przyznaje, że jest pod jej silnym wpływem:

Angie była zawsze bardzo opiekuńcza w stosunku do mnie, a szczególnie mojego życia miłosnego, co mi się bardzo podoba. Chce, żebym był z odpowiednią kobietą, która musi uzyskać akceptację mojej siostry - przyznaje w wywiadzie James. - Jestem perfekcjonistą i może to, że jestem tak blisko z Angie, sprawia, że wydaje mi się, że mam już kobietę idealną w moim życiu i trudno jest znaleźć kogokolwiek, kto zbliżyłby się do tej perfekcji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.