Pamiętacie małą Nel z "W pustyni i w puszczy"? Dziś Karolina Sawka ma 23 lata i jest piękną kobietą. Będziecie pod wrażeniem jej urody

Żeby dostać rolę Nel, pokonała na castingu 5 tysięcy kandydatek. Udało się. Podbiła serca widzów i kto wie, czy nie zagrała lepiej, niż wcześniejsza odtwórczyni Nel, Monika Rosca. Zobaczcie, jak Karolina Sawka wygląda dzisiaj.
Karolina Sawka i Adam Fidusiewicz Karolina Sawka i Adam Fidusiewicz East News

Karolina Sawka

Karolina Sawka urodziła się 15 grudnia 1991 roku. Niedawno ukończyła zatem 23 lata. Miała zaledwie 9 lat, kiedy trafiła na plan filmu "W pustyni i w puszczy". Przed nią było niełatwe zadanie: zagrać lepiej, a przynajmniej dorównać Monice Rosce, która w rolę Nel wcieliła się w poprzedniej, kultowej ekranizacji powieści.

Myślę, że nasz film jest bardzo ładny. Moja poprzedniczka też grała dobrze, ale miała bardzo cienki głos. Ja zagrałam Nel inaczej - i chyba lepiej - wyznała po prostu 10-letnia wtedy Sawka w rozmowie ze "Stopklatką".

Rzeczywiście Sawka zagrała bardzo dobrze. Na tyle dobrze, że dziewczynce wróżono karierę aktorską. Potem okazało się, że na jednym filmie się skończyło, chociaż Sawka zupełnie od filmu nie odeszła. Dzisiaj jest piękną dziewczyną, przed którą świat i życie stoją otworem.

 

Natalia Sawka Natalia Sawka Screen z Facebook.com/Natalia Sawka

Karolina Sawka dzisiaj

Ani się obejrzeliśmy, jak minęło 13 lat i oto, jak teraz wygląda Karolina Sawka. Niby te same poważne oczy i te same ciemne włosy, ale tym razem patrzymy na piękną, młodą kobietę. Filmowa Nel po sukcesie "W pustyni i w puszczy" zajęła się nauką, do czego wydatnie przyczynili się jej rodzice.

Powróciłam do szkoły. Rodzice postanowili, żebym jednak skupiła się na nauce i żeby wszystko potoczyło się jak należy. Po latach jestem im za to wdzięczna. Przyłożyłam się do nauki i teraz mam dużo dróg, którymi chciałabym pójść - mówiła 4 lata temu podczas rozmowy w studiu "DD TVN".

Najpierw była to szkoła językowa, potem studia na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Interesuję się językami. Jestem w klasie lingwistycznej, byłam pół roku w Niemczech na stypendium, jeżdżę też do Kanady na kursy - mówiła jeszcze jako uczennica szkoły średniej we wzmiankowanym wywiadzie.

Karolina SawkaScreen z Youtube.com

Karolina Sawka i Adam Fidusiewicz Karolina Sawka i Adam Fidusiewicz Pawlowski/Reporter / /EAST NEWS

Na planie

Jak było na planie filmu? Chyba nieźle. Zdjęcia trwały około pół roku, z czego pierwszy miesiąc młodzi aktorzy, czyli Karolina Sawka i grający Stasia Adam Fidusiewicz, mieli na zaaklimatyzowanie się. Sawce towarzyszyła rodzina, mama Ewa, która wydała potem książkę "Spełnione marzenie - 'W pustyni i w puszczy'" i tata Henryk, znany satyryk i rysownik. Kłopot był jednak ze słoniem i z... małpami.

Bardzo nie lubiłam też zdjęć, w których musiałam dotykać trąby słonia. Ona była zawsze mokra i obśliniona. Czułam się wtedy tak, jakbym wkładała dłoń do nosa komuś, kto ma wielki katar... Słoń ma też bardzo grubą i szorstką skórę. Siedzenie na nim było nieprzyjemne. Fajnie się jeździło za to na wielbłądach, które chwiały się tak, jakby miały za chwilę się przewrócić. Bardzo za to nie lubiłam małp, które strasznie wszystkich gryzły i głośno krzyczały - opowiadała w wywiadzie sprzed 13 lat.
Karolina Sawka Karolina Sawka MICHAL WARGIN / EAST NEWS

Zniknęła

Niedługo po premierze filmu i wydarzeniach związanych z jego promocją, Karolina Sawka zniknęła z życia publicznego. Jak już wspomnieliśmy, skupiła się na nauce. Na palcach jednej ręki można policzyć jej późniejsze medialne wystąpienia. W 2007 roku wraz z ojcem wystąpiła w "Rozmowach w toku" u Ewy Drzyzgi. W 2009 roku w towarzystwie Adama Fidusiewicza przyjęła zaproszenie do "DD TVN". Powyższe zdjęcie zostało zrobione właśnie w tym ostatnim programie.

Karolina Sawka Karolina Sawka MICHAL WARGIN / EAST NEWS

Karolina Sawka

Karolina Sawka w 2009 roku.

Karolina Sawka Karolina Sawka East News

Uwielbia jeździectwo

Karolina Sawka jest ogromną pasjonatką jeździectwa. To zdjęcie zostało zrobione w 2011 roku na XIV Jeździeckich Mistrzostwach Gwiazd Art Cup.

Karolina Sawka Karolina Sawka East News

Karolina Sawka

Karolina Sawka w 2012 roku.

Karolina Sawka Karolina Sawka East News

Karolina Sawka

Karolina Sawka w 2012 roku.

Karolina Sawka i Adam Fidusiewicz Karolina Sawka i Adam Fidusiewicz East News

Karolina Sawka i Adam Fidusiewicz

Karolina Sawka i Adam Fidusiewicz w Cannes, 2001 rok.

Więcej o: