Pauline Grace Maguy Ducruet zajmuje ostatnie miejsce w linii sukcesji monakijskiego tronu. Jednak ze względu na swoją wyjątkową urodę, przykuwa nie mniejszą uwagę niż członkowie rodu, którzy mają znacznie większe szanse na objęcie władzy w kraju. 19-latka jest córką Daniela Ducruet, byłego ochroniarza i księżnej Stefanii Grimaldi. Ma starszego o dwa lata brata.
Daniel Ducruet i Stefania Grimaldi wzięli ślub w 1995 roku. Księżna podjęła taką decyzję, żeby zapewnić swoim dzieciom możliwość dziedziczenia tronu. Niestety, małżeństwo rozpadło się już po roku. Przyczyną rozstania pary były romanse Ducrueta, który zdradzał księżną z belgijską Miss Topless, Muriel Houtteman. Para rozwiodła się w 1996 roku.
Już rok później Stefania Grimaldi związała się z Jeanem Raymondem Gottliebem, synem komendanta żandarmerii. W 1998 roku przyszło na świat ich dziecko, córka Kamila Gottlieb, jednak ojcostwo komendanta nigdy nie zostało oficjalnie uznane.
W sierpniu 2003 roku prasa opublikowała zdjęcia księżnej, która towarzyszyła w czasie występu cyrkowego w Lucernie, swojemu nowemu partnerowi, Portugalczykowi Adansowi Lopez Perez. Mężczyzna był pracownikiem cyrku Franka Knie. Ku zaskoczeniu wszystkich, księżna zdecydowała się zawrzeć kolejny związek małżeński. 12 września para wzięła ślub, a niespełna dwa lata później, bo 15 marca 2005 roku, byli już po rozwodzie.
Pauline i Ludwik Ducruet zawsze tworzyli zgrane rodzeństwo. Obydwoje wykształcenie traktują jako rzecz priorytetową. Pauline studiuje obecnie lingwistykę, zna trzy języki obce: angielski, francuski i dialekt monakijski. Ludwik poza nimi włada jeszcze językiem włoskim, niemieckim i japońskim. Jest wielbicielem piłki nożnej, więc ma wiele wspólnych tematów z ukochanym swojej siostry, Paulem-Noël Ettorim.
Pauline Ducruet i Paul-Noël Ettori spotykają się od 2011 roku. Piłkarz jest o 4 lata starszy od Ducruet. Para po raz pierwszy oficjalnie pokazała się w kwietniu 2013 roku.
Pauline Ducruet trenuje gimnastykę artystyczną. Kiedy była nastolatką, uczyła się trenować słonie. Obecnie najczęściej nurkuje i pływa. W 2010 roku wzięła udział w Juniorskich Mistrzostwach Świata w Akwizgranie, kilka miesięcy później w Juniorskich Mistrzostwach Europy w Pływaniu i Nurkowaniu w Helsinkach. Reprezentowała też Monako w pierwszej edycji Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży.
Pauline Ducruet w maju 2012 roku została wybrana Prezydentem Jury Nowego Międzynarodowego Festiwalu dla Młodych Artystów, będącego częścią Międzynarodowego Festiwalu Cyrkowego Monte Carlo.
Pauline Ducruet, tak jak jej mama, księżna Stefania, lubi modę. Razem chętnie oglądają pokazy w czasie tygodni mody. Stefania Grimaldi była modelką na pokazach haute couture. Jej zdjęcia znalazły się też na okładkach niemieckiego wydania magazynu "Vogue" i amerykańskiej edycji "Vanity Fair". W 2008 roku zgodziła się być gościem specjalnego wydania magazynu "Vogue".
Vogue
Pauline Ducruet wiedzie bardzo spokojne życie, z dala od skandali. Nie unika mediów i kiedy musi, chętnie i cierpliwe pozuje fotoreporterom. Nie chce iść śladami matki i robić kariery piosenkarki, modelki i projektantki. Póki co skupia się na rozwijaniu swoich pasji i wywiązywaniu się z obowiązków członka rodziny książęcej. Matka Pauline jest z niej niezwykle dumna.
Paulina jest bardzo podobna do matki.